Sayfa 2/862 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 6894 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1. Hayırlısı olsun . Deniz hocam selamlar kolay gelsin benim için yorumlarınız paylaşımlarınız çok değerli ve önemli öncelikle bunu belirtmek istedim. Şimdi iki sorum olucak birincisi yeni Petkim grafiğinizi gördüm önceki paylaştığınız grafiklerde 4.80 üzerinde kaldıkça olumlu olarak yorumlamıştınız bu görüşünüz hala geçerlimi yoksa tehlike çanları çalmaya başlamak üzere mi?ikinci sorum şu şekilde olucak yeni gönderdiğiniz mesajda 2019 yılı Petkim’in yılı olacağını belirtmişsiniz bildiğiniz üzere piyasada seçim sonrasında acayip senaryolar var dövizin uçup gideceğine bütün millet hazırlanmış durumda böyle bir senaryo varken seçim öncesinde dövize geçip Beklemek mi yoksa Petkim de kalıp mavi bölgeye gelmesini beklemek mi mantıklı ?kesinlikle ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    3,047
    sn Pardus,
    Sizi çok iyi anliyorum fakat borsaya para girisi olmuyor hatta her yükselis satis fiyatı görüldükce
    defter degerinin daha altında görmeye devam edecek gibi gözüküyor
    Haberlere bakiyorum olumlu bir sey yok s400 sorunu, iran sorunu kapida, bugün ab müzakereler askıya alınsın raporu
    kabul edilmis...
    Borsayı yukarı tasiyacak para bizde yok yabancı fonlarda onlarda S&P fitch v.s. rapolarına göre yatırım yapıyorlar
    bence hisseler dahada düsecek riskler ver belirsizlikler kalktikca para girisi olacak diye düsünüyorum
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Nothing else Matters

3. Hayırlı olsun sn. Akadian, inşallah tüm yatırımcılara şans getirsin.

Venus V5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Yeni başlık hayırlı olsun..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Avrupa Parlamentosunda Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren rapor kabul edildi. Yarın borsa nasıl tepki verecek bakalım... allah'tan seans içinde gelmedi bu haber..

6.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    sn Pardus,
    Sizi çok iyi anliyorum fakat borsaya para girisi olmuyor hatta her yükselis satis fiyatı görüldükce
    defter degerinin daha altında görmeye devam edecek gibi gözüküyor
    Haberlere bakiyorum olumlu bir sey yok s400 sorunu, iran sorunu kapida, bugün ab müzakereler askıya alınsın raporu
    kabul edilmis...
    Borsayı yukarı tasiyacak para bizde yok yabancı fonlarda onlarda S&P fitch v.s. rapolarına göre yatırım yapıyorlar
    bence hisseler dahada düsecek riskler ver belirsizlikler kalktikca para girisi olacak diye düsünüyorum
    Bu ülkenin derdi çok

Ancak şunu söyleyebilirim, agustos eylül aylarında görülen dipten bu yana bir çok banka hissesi %50-70 arasında pirim yapmış, ancak kim o dönemde cesaret edebilirdi o fiyatlardan hisse almaya... Ekonominin en temel göstergesi bankaların kredi hacmidir, agustostan bu yana daralan kredi hacmi son 2-3 haftadır artmaya başladı, yani banklaar tekrar kredi veriyor ve insanlarda kullanıyor, bu ekonomik toparlanmanın en temel göstergesidir... ha ben beklerim tamamen gözle görülür bir iyileşme ararım işsizliğin %10 altında düşmesi lazım derseniz, atı alan zaten üsküdarı geçmiş olur...

S400 benide kara kara düşündüren bir sıkıntı konunun nereye varacağını kestirmek zor, dediklerine göre patriot ve F35 verilmeyecek, bizimkilerin zaten pek patriot almaya niyetli olduğunu sanmıyorum, o modası geçmiş hurdalara o kadar para vermeye değmez sırf amerika baskısını azatlmak için alabiliriz dendi, ancak işimize gelirse alrıız deniyor,, F35 e ihtiyaç var ancak ölüm kalım meselsi de değil,, ancak bir diğer konu bu s400 alımına bulaşan tüm kişi ve kurumların amerikanın yaptırım uygulamasıda ihtimaller dahilinde, işte bu işin renginide değiştirir, kimine görede iş bir şekilde tatlıya bağlanacak.. konunun ucu o kadar açık ki her tarafa gidebilir..

Ab ye gelince, bizim AB de ne işimiz var zaten onuda anlamış değilim, 82 milyon nufuslu ve hayat standardı AB nin altında olan bir ülkeyi AB alır mı? Mümkün değil, Zaten bizim AB ye gimemizde çok ciddi bir hata olur, en önemli sebebi bana göre yunanistan bulgaristan gibi ülkelere bakıldığında anlaşılır. Bu ülkelerdeki eğitimli genç nufus direk almanya fransa gibi ülkelere yerleşiyor, geriye kalan eğitimsiz yaşlı çoluk çocuğun olduğu yunanistan ve bulgaristan, nufuslarına bakın 30 yıldır artmıyor neredeyse ve ciddi anlamda yaşlı bir nufusları var. Bu konuda çok dikkatli olunmalı. Gerçi hukumetinde çok istekli olduğunu düşünmüyorum da, işte biz vazgeçmedik onlar istemedi noktasına getiriyor.

Bu arada borsada bankalara yabancı girişi oluyor, ancak şu ortamda tahvil faizi ve doların yukarı yönlü eğilim göstermesi seçim öncesi bir operasyon ihtimalini uyandırıyor..

Son olarak, geçen yıl nisan-mayıs-haziran aynlarında enflasyon her ayda %2 üzerinde, bu şekilde istkirarlı bir şekilde gidebilirsek baz etkisinden dolayı temmuza kadar enflasyon %15-16 lara kadar düşmüş olur, sene sonuna doğru ise eylül ve ekim aylarından sonra %12 lere hatta belki altına bile düşebilir. İşte bu benim beklediğim en önemli konu..

Ancak yine bir sıkıntı çıkar ve dolar uçmaya başlarsa, kur artışı ardından enflasyonu da beraberinde getirir, enflasyon bu sefer tam düşecekti derken düşmemeye başlar...

Bana kalırsa şu an en büyük sıkıntı önüne gelenin dolar yükselecek diye dolara hucum etmesi,kısa vadeyi bilmem ama orta ve uzun vadede bu dolar peşinde koşanların muhtemelen canı çok fena yanacak, tabi yukardaki kötü senaryonun gerçekleşmesi durumundada belkide kazanacaklar kim bilir..

7.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Deniz isctr bir daha bakarmısın
    Ben uyumsuzluk gördüm , bak arceliktede vardi ne oldu
    bakalım be üstat

8. yalnız üstat sen rsi uyumsuzluk dedinde tuprastaki negatif uyumsuluğa rağmen hissenin gidişini gördün mü?

Sayfa 2/862 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •