Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 107/1002 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 849 - 856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    2013 yılında Akçay'da kilosu 1 TL ye, 1 kilo taze incir satardı köylü yurttaşlar, kaldırım kenarlarında, o günlerde çay 1 TL. idi.

Şimdi taze incir en ucuzu 8 TL.

Demek ki, TL. nin alım gücünü üretim seviyesi belirliyor, dolar fiyatı değil.
    8 değil 20 tl den satılıyor artık .

Taze antep fıstık 2 sene evvel 20 tl idi şimdi 50 tl

2.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    su andaki fiyatlarıyla 50 binlil evin 20 bine dusmesi icin herseyinde ona gore olması lazım

2 kişi kofteciye gidiyorsun 2 kofte bi piyaz 2 kola bahşişle 100 lira verip cıkıyorsun.

bir araba olmus zaten full paket üst değil orta segment 250 bin .( avrupada 60-70 m 1+1 leri 15-20 sıfır orta segment araba parasına alıyorlar )

bir hafta tatil yap 10-15 bin ver gel .

50 bin lik evin 20 bine dusmesi icin 1000 lira kira verirken 400 liraya dusmesi lazım ..

kiralar artıyor her sene onu ne yapacaksın ? ve hep kira carpanıyla hesaplanıyor evler.

dolar bazında zaten dustu senin haberin yok 50 den 20 ye dustu ..

sen 20 dende 8 bine dusssun yani toplamda 50 binden 8 bine duşsun diyorsun .

8 bindede durmazsa düşüş 800 dolara düser sende sıkı bir pazarlıkla 500 dolara alırsın iyi yerden 2+1
    Kendi ağzınla söylüyorsun,basit bir yemek dışarıda 100 tl olmuş,hayatı idame ettirmek sabit gelirliler için her geçen gün daha zorlaşırken,ayrıca insanlar geleceklerinden emin değilken nasıl 10-20 yıllarını artık ödeyemeyecekleri neredeyse kesin olan kredilere adayıp beton tayfasını mutlu edecek?
    Ayrıca insanlar ev almıyorsa mecburen kiraya çıkacak,ne kadar insan emlak alımı yerine kirayı tercih ederse tabiki kiralar yükselecek...

3.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Kendi ağzınla söylüyorsun,basit bir yemek dışarıda 100 tl olmuş,hayatı idame ettirmek sabit gelirliler için her geçen gün daha zorlaşırken,ayrıca insanlar geleceklerinden emin değilken nasıl 10-20 yıllarını artık ödeyemeyecekleri neredeyse kesin olan kredilere adayıp beton tayfasını mutlu edecek?
    Ayrıca insanlar ev almıyorsa mecburen kiraya çıkacak,ne kadar insan emlak alımı yerine kirayı tercih ederse tabiki kiralar yükselecek...
    Bizim semtte en az 10 tane farklı firma ucuz et dönerci açıldı 500 m içinde .

Merkezi işlek bir yerde üstelik bu oluyor diğerleri silinecek gibi duruyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bizim semtte en az 10 tane farklı firma ucuz et dönerci açıldı 500 m içinde .

Merkezi işlek bir yerde üstelik bu oluyor diğerleri silinecek gibi duruyor

Ülke ekonomik krizden kebapçı açarak kurtulmaya çalışıyor. Yada debelendikçe dahada batıyor. Kriz uzun dönemli durgunluğa evrilirken işyeri açanları takdir ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Merhabalar,

İstanbul'da merkezi bir lokasyonda, aylık kirası 2600 TL olan bir ofisi 380.000 TL ye almak mantıklı mıdır? (Not : Ofisin bulunduğu bina 20 yaşında)

Bu işten anlayanlar görüşlerini paylaşabilir mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ülke ekonomik krizden kebapçı açarak kurtulmaya çalışıyor. Yada debelendikçe dahada batıyor. Kriz uzun dönemli durgunluğa evrilirken işyeri açanları takdir ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada para kazanan 250-300 bine bayilik satan zincirler bu kadar yoğun arz bir şekilde patlar

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Merhabalar,

İstanbul'da merkezi bir lokasyonda, aylık kirası 2600 TL olan bir ofisi 380.000 TL ye almak mantıklı mıdır? (Not : Ofisin bulunduğu bina 20 yaşında)

Bu işten anlayanlar görüşlerini paylaşabilir mi?
    Verdiğiniz rakamlar avantajlı görünüyor,ancak sizde duymuşsunuzdur,bazı iş yerleri;içinde şu kadar tl ödeyen kiracısı var diye satışa sunuluyor,işyeri el değiştirdikten 2-3 ay sonra kiracı;battım,iş değişikliği yapacağım deyip çıkıyor,eğer bildik bir çevre ve güvenilir bir kiracıysa 146 kira bedeli cazip görünüyor.Adettendir:YTD.

8. Teşekkür ederim. İçinde 5 yıllık kiracı olduğu söylendi. 5 yıl daha kontratı varmış. Teyit edeceğim tabii bu bilgiyi.

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Verdiğiniz rakamlar avantajlı görünüyor,ancak sizde duymuşsunuzdur,bazı iş yerleri;içinde şu kadar tl ödeyen kiracısı var diye satışa sunuluyor,işyeri el değiştirdikten 2-3 ay sonra kiracı;battım,iş değişikliği yapacağım deyip çıkıyor,eğer bildik bir çevre ve güvenilir bir kiracıysa 146 kira bedeli cazip görünüyor.Adettendir:YTD.

Sayfa 107/1002 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •