Sayfa 716/914 ÝlkÝlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,721 - 5,728 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Sayýn Cok , Vestelin finansallarýyla pek ingilenmedim ve hiç incelemedim þiydiye kadar. Siz yazýnca bi baýkýyým dedim þöye finansallarýna..

Yaptýðý yatýrýmlarý iyi , yatýrýmlarýný her sene de artýrýyor Vestel, Maddi ve MAddi olmayan kalemler sürekli artýþ içinde..

F/K sý , brüt kar marjýna göre yüksek gözüküyor . Sebebine baktým az önce , finansalarýnýn inceledim biraz. Diðer faaliyetlerden son dönemde sürekli zarar yazýyor. Bu zarararýn ise sebebinin bilmiyorum, muhtemelen dolar kurunun yükseliþinden olumsuz etkileniyor , kasasýnda daha fazla tl tutuyor olabilir.

elbette bilançoda bir dönem gelir ve bu diðer faaliyet kalemi düzeldiðinde , asýl kar gözükecektir. Bu durumda da yanlýþ hesaplamadyýsam ,ortalama son yýl , 2022 yýllýkta , 5 milyar net kar yapmasý gerekirken sadece 1,1 milyar kar yapmýþ, diðer faaliyetlerden zarar kaleminden dolayý.

Bu durumda da 16 olan F/K, 5 milyar kar yaptýðýnda 5 kat düþer. yani 3,2 F/K gelir. Brüt kar marjý yüzde 25 lerde Vestelin... Ortalama 12 F/K ile fiyatlansa . 4 katlýk bi potansiyel var VEstelde.

Aslýnda Vestelde þu an çok büyük fýrsat varmýþ , siz yazýnca böyle, bu frsatý ben de görmüþ oldum.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi
    Vestel bu yazýmdan sonra çoþmaya devam ediyor..

Sanýrým, ordaki Spek Bey bu yazýmý gördü daha önce.

Bu HIRSIZLARIN sayesinden yýllardýr bir çok hisseyi kaçýrdým alamadým , fýrsat maliyeti yapamadým... Týpký þimdi vesteli kaçýrdýðým gibi. Gerçi hala çok büyük potansiyel var Vestelde. Bu HIRSIZLARDAN erken kurtulursam , bu fiyatlardan bile alýrým Vesteli

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin.

2. yine çok sinirlendim...

neyse foruma yine biraz ara vereyim.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin.

3. Aðýz tadýyla bir bayram hediyesi vermedi..
    Saðlýklý ve mutlu bayramlar...

4.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Apple yine zam yapmýþ Türkiye ürünlerine .. 2 günde , ikinci zam bu.

https://gazeteoksijen.com/teknoloji/...iyatlar-180643

Apple ürünlerini çok sevdiðimden deðil , bu haberi enfalsyon -dolar iliþkisni göstermek için paylaþýyorum.MAlum seçimlerden sonra dolar yüzde 20 ye yakýn arttý. Bunun sonucu nda yýlýn ikinci yarýsýnda enlfayonun daha da artacaðýný düþünüyorum.

2 sene önce 50-60 lira olan kýymanýn kilosu þu an 350 lira oldu. Bazý kasaplarda 400 lirayda da kýyma satýlýyor. Yýl sonundan 500 lira olmasýný nekliyorum 1 kg kýymanýn.

Asgari ücretin ise Temmuzda, 1 ay sonra 500 dolar çarpý 24 lira dolar kurundan = 12 bin lira olmasýný , yýlýn baþýnda ise en az 15 bin lira olmasýný bekliyorum asgari ücretin.
    500 dolar çarpý dolar kuru 30 liradan =15 bin lira

https://www.dunya.com/ekonomi/bakan-...-haberi-693298

2021 ylýnda asgari ücret 2800 liraydý.

Baskýlanan Dolar anlýk 23,36

yazýyla yazayým bi de 23 lira 36 kuruþ.

Para pul deðil , kül oldu kül..

Hele hele böyle bunun gibi HIRSIZLARIN olduðu hisselerde , küçük yatýrýmcýnýn parasý çöp seviyesine eridi, pul oldu .

HIRSIZLAR

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi
    Appleâ€ââââââ↚¬Å¡¬Å¡¬ž¢dan seçimden sonra dördüncü zam

Geçen ay tüm ürünlerine üç kez zam yapan Apple Türkiye, dolar kurundaki artýþtan dolayý bir zam daha yaptý.

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...u-zam-7730095/

sözcü websitesi linkn sayfasýndaki tüm modellerin nisan fiyatlarýnýn koymuþlar .. çok deðil 3 ay önce 17 bin lira olan iphone SE modeli , þu an 25 bin lira olmuþ . 3 ayda toplam yüzde 45 ten fazla zam gelmiþ.

Dolar kurunun hýzlýca 26 lara gelmesinden dolayý, Yýlýn ikinci yarýsý için minimum yüzde 40 enflasyon bekliyorum. Asgari ücretin ise en az 15 binlira olmasýný bekliyorum yýlbaþýnda. 2021 yýlýnda 2800 liraydý asgari ücret.

6 ay sonra bu telefon fiyatlarý ve diðer her þeyin en az yüzde 40 daha zamlanmasýnýn bekliyorum.

Mesela Nisanda 17 bin olan iphone Se modeli , þu an 25 bin lira oldu. 6 ay sonra da en az yüzde 40 daha zamlanarak 35 bin lira olmasýnýn bekliyorum.

Neyse zaten enflasyon sebebiyle bi 5 yýl daha bekleme kararý aldým bu hissede . Enfalsyon 5 sene sürerse de ve eðer düþmesse enflasyon , 10 sene bile beklerim .

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýnýn kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 01-07-2023 saat: 14:45.

5. Haftaya enflasyon verileri açýklanýyor..

TÜÝK yüzde 3-4 arasý aylýk enflason açýklmasýný bekliyorum ( ülkede TÜÝK e güvenen kimse yok)

ENAG , aylýk enfasyon verisinin ise yüzde 5-6 açýklanmasýnýn bekliyorum.

Benim hesabýma göre bazen ENAG bile az açýklýyor enfalsyonu , çünkü sokak mahhalle enflasyonu çok yüksek son ikibuçuk senedir. ENAG bile fiyat artýþlarýný tam hesaplýyamýyor , yada fiyat aartýþlarýna yetiþemiyor hesaplamaya bana göre.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýnýn kendisi versin

6. þimdi son 3 senedir yaþanan bu aþýrý yüksek enfalsyonunu , aradan geçen 3 seneyi yani aradan geçen ömür diyelim .. devam eden ve en az 2 sene daha yüksek enfaflayonun devam edecek olmasý , hepsinin topluyorum ve HIRSIZLARIN bu hissede yaptýðý soygunun , ne denli devasa , ne denli kurnaz pzvnkler , ne denl, aç gözlü yaratklar, ne de pislk dolandýrcýlar , ne denli sokak mafyasýndan ve çetelerinden bile daha AHLAKSIZ DAHA HIRSIZ , çete ve mafya olduklarýnýn görünce dayanamýyorum , bunlara sövüyorum sürekli. Sokak çetelirinin bile belli bir ahlaký, belli bir duruþu vardýr . bunlarda ne AHLAK kalmýþ ne de bi DURUÞ .

Son düzenleme : lionnes1; 01-07-2023 saat: 15:25.

7. SAizin indýnýzý sikym amqduðumun HIRSIZLARI !!!!

endeks çoþuyorr yine .. yeni zirveler görüldü..

Thyo bile tavan yaptý yine.. son 2 senede neredeyse 20 kat çýktý THYO bile yüksek enflasyon nedeniyle..

Dolar oldu 26 lira..

asgari ücret oldu 11.400 lira , (2021 yýlýnda 2800 liraydý)

ev arabalar kiralar, kýyma et fiyatlarý vs hepsi hepsi en az 5 kat yükseldi , 2021 yýlýndan beri ..

Sizin aqz kyaym babýnýz mý lan þirkett..

elbet bi gün birileri gelir , sizen haddnzi bildirir bugün veya 5 sene sonra ama mutlaka size haddnze bildirecek birileri gelecek aQgumun HIRSIZLARI

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 03-07-2023 saat: 11:45.

8.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Bist 100 endeksini faiz artýþý beklentisi sebebiyle satýyorlar ..

Lan ne adamsýnýz, yýlýn baþýndan beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylýk enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasýlýðýnýn olduðu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal þirketleri hisselerinin daha fazla düþmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatýrýmlar yaptýlar , yapýyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Þiþeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koþ sabancý þirketleri , hepsi geri alým yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatýrým yaparlarken bu þirketler ? Size diyorum gerizakalý Bist 100 un Spek Beyleri..

Perþembeden sonra bist 100 de faiz artýþýndan sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kýsa vadede eski tl bazlý zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    endeksin eksi 4 yaptýðý gün , Ne demiþitm endeks için ?

býrakýrlar mý lan size gerizaklý Spek itleri Bist100 endeksini bu fiyatlarda , enfalsyon böyle yüksekken?

Sayfa 716/914 ÝlkÝlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •