Onemli Gunler Banner
Sayfa 700/916 ÝlkÝlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 7324 madde; 5,593 - 5,600 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Bakan Bilgin: Asgari ücret 500 dolar bazýnda olacak

https://www.dunya.com/ekonomi/bakan-...-haberi-693298

Yani asgrai ücret Temmuzda, 1 ay sonra, þu anki kurdan asgari ücret 500 dolar çarpý 21,5 = 10750 tl.

Dolar 25 lira olursa temmuzda 500 dolar *25tl = 12500 tl.

2 sene önce 2021 yýlýnda asgari ücret 2800 liraydý.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin.
    Baskýlanan haliyle anlýk dolar 23,10

yazýyla yazyaým bi de

23 lira 10 kuruþ..

Türk lirasý pul olmaktan da çýktý , pul seviyesini geçti, kül oldu kül.

Asgari ücret temmuzda þu anki kurla 500 dolardan , 11500 lira olacak.

2021 yýlýnda 2800 liraydý asgari ücret.

Hissedeki Soyguncular., Yavsaklar Ahlaksýz HIRSIZLAR .. .. ne olursa olsun alacaðýmý almadan çýkmayacaðým bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi.

Ben batmayý bile göze aldým ulan HIRSIZLAR , ulan Yavsaklar

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi

2.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Halka arz izahnamesi incelediðim ve sabýrsýzlýkla beklediðim 2 tane Sasa Hekts potansiyelli þirket var..

Biri Tarkým Bitki Koruma ( 2 kurumsal ortaðý var, Tarým Kredi Kooperatifleri ve Gübre Fabrikalarý )

https://www.tarkimbk.com.tr/

Diðeri ise Ferbis Tarým Ticaret.. ( hekts ýn bir iþtiraki bu þirket )

https://ferbis.com.tr/

Bu 2 þirkettin finansallarýný iyice inceledim ve Sasa ve Hekts potansiyel gördüm . Öyle de kolay kolay Sasa hekts potansiyeli demem her hisseye ben, ona göre Spek Bey. Sen de gir bu þirketlerin halka arzýna , buralarda sürünme artýk.

Ha halka arz olmalarýný bekleyemiyorsanýz da illa þu an borsada iþlem gören potansiyelli , ucuz bis100 þirketleri istiyorsanýz 2 hisse var büyük potansiyelli ve ucuz olan bana göre.

Biri SÝSE diðeri SAHOL.

HIRSIZLAR, paraya doymak nedir bilmiyorsunuz , yýllardýr HIRSIZLIK yaptýnýz.. ama

Size asýl çok daha büyük paralarý kazanabileceðiniz 2 hisse söyledim biri Ferbis Tarým Ticaret diðeri Tarkým Bitki Koruma.

Halka arz olunca bu 2 hisse , gidin orda uzun vade bekleyin devasa paralar kazanacaksýnýz ...

bu hissenin yakasýný býrakýn artýk HIRSIZLAR.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin.
    HIRSIZLAR , size ucuz potansiyelli bist 100 hissesi olarak SÝSE SAHOL var demiþitm oraya gidin demiþitm size... Þu an ikiside yüzde 6 artýda ve hala çok potansiyel var bana göre SÝSE VE SAHOLDA

bu hiisenin yakasýný býrakýn demiþitm , Halka arz olacak olan FERBÝS ve Tarkým Bitki koruma þirketleinin , SASA Hekts potansiyeli var yazmýþtým..

YAv bi terkedin bu hissenin yakasýný artýk ! HIRSIZLAR , AHLAKSIZLAR .

Son düzenleme : lionnes1; 07-06-2023 saat: 11:35.

3. SASA F/K SI vergi karý olmasa yani faaliyetlerden F/K sý 300 lerde..

Hekts F/K sý 120 küsürlerde..

Bu 2 hissenin brüt kar marjý senin üçte birin kadar . Bu 2 þirket yatýrým yapýyor da , sen de her sene ciroya oranla çok yükske yatýrým yapýyorsun , öyleki çok yüksek brüt kar marjýna raðmen , yatýrým oraný çok yüksek olduðu için net karý eriyor ve de zarar yazýyorsun.

Bu 2 hissenin F/K sý senelerdir yüksek seviyede kaldý. Yani öyle 1-2 ay , dönemsellik olarak deðil senelerdir çok yüksek seviyede.. Yani hep 2-3 sene sonrasýný satýn aldýlar oradaki Spek Beyler.

Bu 2 hissede yüzbinlerce küçük yatýrýmcý var ve ikiside son 5 senede 300 kat yükseldi ve bu yükseliþte düzetme yapýnca yüzde 20-30 düþtü
    .

Hepiniz Borsa istanbul denen pazarda iþlem görüyor . Yani biriniz marstaki pazarda , diðeriniz bist100 deðil , hepiniz ayný pazarda iþlem görüyorsunuz.

Ama siz HIRSIZ, AHLAKSIZ, SOYGUNCU YAVSAK OLMAYI TERCÝH ETTÝNÝZ YILLARDIR.

4. Sn.lionnes siz yaza yaza kendinizi daha çok kurup daha çok gaza getiriyorsunuz. Hocam bir sal boþver. Olan oldu. Herþey olacaðýna varacak artýk.Oturup bekleyeceðiz.

Bir gidip çay sigara , kahve sigara , çay kahve bir þey yapýn derin derin nefes alýn.... Rahatlayýn biraz..
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

5. Sayýn Yýldýz Tozu , doðru , haklýsýnýz bir müddet yazmayayým .

6.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Sayýn Yýldýz Tozu , doðru , haklýsýnýz bir müddet yazmayayým .
    Dün 11:57 de yazmýþým en son ..

Verdiðim ara dinlenme benim için bitti..

yazmaya devam edeceðim

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Apple Türkiyeââ‚ ¬â„¢den 3 hafta arayla yeni zam: Tüm ürünlerin fiyatý yükseldi

https://www.birgun.net/haber/apple-t...ukseldi-443223

3 haftada ikinci zam.

2021 yýlýnda bu telefon fiyatlarýndan araba alýnýyordu ülkede.

https://www.arabam.com/blog/danisman...l-otomobiller/

Apple yine zam yapmýþ Türkiye ürünlerine .. 2 günde , ikinci zam bu.

https://gazeteoksijen.com/teknoloji/...iyatlar-180643

Apple ürünlerini çok sevdiðimden deðil , bu haberi enfalsyon -dolar iliþkisni göstermek için paylaþýyorum.MAlum seçimlerden sonra dolar yüzde 20 ye yakýn arttý. Bunun sonucu nda yýlýn ikinci yarýsýnda enlfayonun daha da artacaðýný düþünüyorum.

2 sene önce 50-60 lira olan kýymanýn kilosu þu an 350 lira oldu. Bazý kasaplarda 400 lirayda da kýyma satýlýyor. Yýl sonundan 500 lira olmasýný nekliyorum 1 kg kýymanýn.

Asgari ücretin ise Temmuzda, 1 ay sonra 500 dolar çarpý 24 lira dolar kurundan = 12 bin lira olmasýný , yýlýn baþýnda ise en az 15 bin lira olmasýný bekliyorum asgari ücretin.
    500 dolar çarpý dolar kuru 30 liradan =15 bin lira

https://www.dunya.com/ekonomi/bakan-...-haberi-693298

2021 ylýnda asgari ücret 2800 liraydý.

Baskýlanan Dolar anlýk 23,36

yazýyla yazayým bi de 23 lira 36 kuruþ.

Para pul deðil , kül oldu kül..

Hele hele böyle bunun gibi HIRSIZLARIN olduðu hisselerde , küçük yatýrýmcýnýn parasý çöp seviyesine eridi, pul oldu .

Ben batmayý bile göze aldým ulan HIRSIZLAR , ne olursa olsun alacaðýmý almadan çýkmayacaðým bu hisseden , isterseniz 10 sene süründürün hisseyi. Ya batacaðým ya da alacaðýmý alacaðým , ortasý yok.

HIRSIZLAR

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi
    Son düzenleme : lionnes1; 08-06-2023 saat: 11:48.

8. Borsada yatýrýmcý sayýsý 5 milyon civarý.. Borsada iþlem gören hisse sayýsý 500 civarý..

5 milyon bölü 500 hisse= istatiksel olarak her hisseye 10 bin yatýrýmcý, kiþi düþer..

Ama mesla yatýrýmcý dostu olan , brüt kar ,faaliyet kar marjý yüksek olan , her sene yatýrým yapan üstüne yatýrýmlarýný artýrara devam eden , þeffaf olan hisselere yüzbinlerce yatýrýmcý gelir. Örnek SASA, HEKTS hisseleri gibi..

2020 yýlýndan önce 1 milyondan daha azdý yatýrýmcý sayýsý ve de internet kullanýmý, bilgi alma , sosyal medya çok yaygýn deðildi.

Þimdi ise 5 milyon yatýrýmcý sürekli aktif ve sürekli bilgileri takip ediyor.

Mesela Pasifik Eurisa denen þirket yeni halk olmuþ, Yurt içi bireysel yatýrýmcý 900 bin yatýrýmcý olmuþ .

https://twitter.com/pasifikeurasia/s...59867745792033

https://pbs.twimg.com/media/FyHgNqBX...jpg&name=large

Nur topu gibi 900 bin yatýrýmcýsý oldu pasifik hissesinin tahtacýsýnýn . Hadi bunun yarýsý halka arz furyasýna katýlmýþ diyelim ... Geri kalan 450 bin yurtiçi bireysel yatýrýmcýyla uðraþacak þimdi Pasifiðin tahtacýsý . Bu halka arz 2020 yýlý öncesi olsaydý 90 bin kiþi bile talep etmezdi.. Uzun vadede SASA HEKTS SÝSE POLTK THYO FROTO DOAS TOASO gibi yatýrýmcý dostu yol mu izleyecek tahtacýsý yoksa bu kront hissesindeki HIRSIZLAR gibi her sene milletin parasýna çöreklenmye , Pasifik Eurisa grafiðinde, bu kront gibi everest aðrý daðlarý mý çizecek oranýn tahatcýsý ? bunu zaman gösterecek tabii

Bu hissede HIRSIZLAR , siz kaç kiþiyle uðraþýyorsunuz da yýllardýr doymadnýz çalmaya çýrpmaya .. aç gözlü yaratýklar.

olsa olsa 20-30 bireysel yatýrýmcý ya vardýr ya yoktur burda. AHLAKSIZ HIRSIZLAR .

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin [/B]
    Son düzenleme : lionnes1; 08-06-2023 saat: 23:40.

Sayfa 700/916 ÝlkÝlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •