Sayfa 894/1001 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Viop - XXIV

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Arjantin sermaye kontrolüne geçmiş...

Aldığınız 100 doların 45.5 doları vergi.

Bankada 10K dolarınız varsa ayda 200 dolardan parayı çekmeniz 4 seneyi geçiyor...

Dolar çekmeye limit gelmiş... Ayda 200 dolardan fazla çekemiyorsun...

Öğleden sonra merkez verileri açıklanacak kasa 20 milyar doların altına düştü muhtemelen..
    %1 vergiye bizmkiler 1 haftad a4 milyar doalr çekmişti bunu duyan bankalara saldırır risk yaratabilecek bbi uygulama etkisi bizede gelebilir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,654
     Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    1 - Dolar faizle düşürülmezzzzzzzzzzzzzzzzzz , 2 - kamu bankalarının piyasaya dolar enjekte edilmesiyle düşürülmezzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Dolarla mücadeleyi en güzel Özal yapmıştır siyaset için felan yazmıyorum.gerçekten o adam ekonomiden anlıyordu.DALGALI KUR uyguladı ve kazandı ve Türkiye kazandı.Derdiki bırakın dolar nereye kadar gidecekse gitsin dalgadır o . rüzgar diner dalgada iner derdi .. çillerin yaptığı hataları böyle aştı .. şimdi aynı hataları tekrar yapıyoruz faizle , dolar enjekte ederek doları düşürmeye çalışıyoruz bırakın dalgalansın isterse 20 tl ye gitsin kuzu kuzu 5 tl ye yine gelir.Bırakın dövizin ne olacağına piyasa karar versin.Boşu boşuna merkezin reservlerini eritmeyin.Özal dan başka ekonomist tanımam.İyi icraatları vardır yoktur bilemem ama ekonomiden çok iyi anlıyordu tekrarlıyorum DALGALI KUR (MADE BY ÖZAL)
    dedikleriniz doğru.sizin,benim bildiğimi neden yapmazlar?
    .
    sonuçta bu tecrübeyi ekonominin içindeki tüm bürokratlar bizden daha iyi bilir.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    1 - Dolar faizle düşürülmezzzzzzzzzzzzzzzzzz , 2 - kamu bankalarının piyasaya dolar enjekte edilmesiyle düşürülmezzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Dolarla mücadeleyi en güzel Özal yapmıştır siyaset için felan yazmıyorum.gerçekten o adam ekonomiden anlıyordu.DALGALI KUR uyguladı ve kazandı ve Türkiye kazandı.Derdiki bırakın dolar nereye kadar gidecekse gitsin dalgadır o . rüzgar diner dalgada iner derdi .. çillerin yaptığı hataları böyle aştı .. şimdi aynı hataları tekrar yapıyoruz faizle , dolar enjekte ederek doları düşürmeye çalışıyoruz bırakın dalgalansın isterse 20 tl ye gitsin kuzu kuzu 5 tl ye yine gelir.Bırakın dövizin ne olacağına piyasa karar versin.Boşu boşuna merkezin reservlerini eritmeyin.Özal dan başka ekonomist tanımam.İyi icraatları vardır yoktur bilemem ama ekonomiden çok iyi anlıyordu tekrarlıyorum DALGALI KUR (MADE BY ÖZAL)
    Aynen kanka Özal geldi dalgalı kura geçerek Çiller'in yaptığı hataları aştı. Turgut Özal 1993'de vefat etti. Çiller'in başbakanlık dönemi ise 1993 - 1996 arası.

4.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku

Özal dönemi AKP dönemi gibi... Halı altına süpürülen dertler ile sonraki hükümetler uğraşmak zorunda kalmıştı.

Dolar geriye gitse şu an 1 TL olması lazımdı. Hatalı politikalar ile TL yi sürekli devalüe ediyorlar.

Rusya da ruble deki devalüasyonu faiz ile durdurdu. Döviz satarak hiç bir şey elde edememişti.

Malesef Türkiye nin elinde faiz i artırmaktan başka seçenek kalmadı diye düşünüyorum. Yada bkz. Arjantin...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

yıl sonuna kadar aşı için süre veren pfizer yan etkilerini açıkladı.

12 bin kişiye 2. doz yapıldı.

orta ve hafif etkiler olmak üzere

yorgunluk
    baş ağrısı
    üşüme
    kas ağrısı
    ateş

buda ne demek oluyor.

belirtiler hemen hemen aynı.

pekte etkili değilmiş

gerçi olsada çokta faydası olmayacak herkese

Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Aynen kanka Özal geldi dalgalı kura geçerek Çiller'in yaptığı hataları aştı. Turgut Özal 1993'de vefat etti. Çiller'in başbakanlık dönemi ise 1993 - 1996 arası.
    +1

bazıları tarih/kronoloji bilmiyor..

ayrıca dolar artarsa akape nin söylediği dolar cinsinden yalan milli gelir rakamlarının da paçavra olduğu ortaya çıkacak..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    yıl sonuna kadar aşı için süre veren pfizer yan etkilerini açıkladı.

12 bin kişiye 2. doz yapıldı.

orta ve hafif etkiler olmak üzere

yorgunluk
    baş ağrısı
    üşüme
    kas ağrısı
    ateş

buda ne demek oluyor.

belirtiler hemen hemen aynı.

pekte etkili değilmiş

gerçi olsada çokta faydası olmayacak herkese
    ben heryıl grip aşısı olurum aşıyı vurdukları günün akşamı ateşim çıkar tit tir titrerim yorgunluktan ayakta duramam hemen parole başlarım 1 gün boyunca aşı vurulan yere el vuramam hem ağırır hem cayır cayır yanar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Özal dönemi AKP dönemi gibi... Halı altına süpürülen dertler ile sonraki hükümetler uğraşmak zorunda kalmıştı.
    Zaten AKPliler savunuyor forumda.

Tartışmaya girmemek için cevap vermedim.
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Sayfa 894/1001 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •