Sayfa 607/1015 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 8117 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Gümüş partisinin ortasında tat kaçırmak istemem ama gümüşe yönelik uçacak kaçacak tahminleri tam anlamıyla altı bomboş hayal.

Buyrun 2020 yılında yayınlanmış 2019 yılına ait ülke bazında YILLIK üretim miktarı. Görünen rakamlar MİLYON ONS:

Ek 26921

Kaynak: https://www.statista.com/statistics/...on-by-country/

Aha bu da milyon ton cinsinden TOPLAM yıllık arz miktarı. Tedarik yok, gümüş madencileri kontağı kapattı denilen 2020 dahil:

Ek 26922

Kaynak: https://www.statista.com/statistics/...on-since-2005/

2005'ten bu yana bırak arz şoku yaratacak düşüşü, gümüş üretimi global olarak artmış. Yani kolaylıkla diyebiliriz ki gümüş üreticileri herhangi bir fiyat şokunda piyasayı gümüşe boğabilecek kapasiteye sahip. JP Morgan ya İlluminaticiler böyle istiyor diye değil, çok daha basit bir gerçekten dolayı: Çünkü Rabbim gümüşü bol yaratmış.

gümüş altına karşı parasal primini yüzlerce yıl önce bu basit gerçekten dolayı kaybetti. altın standardına karşı gümüş standardını seçen imparatorluk dönemi çin'i ve 19. yüzyıl almanyası halkının servetini devalüe ederek gümüş standardını terk etti.

gümüş tarihin ilk shitcoin'idir.
    Sn delta gümüş madenden tek başına mı çıkarılır diğer madenlerin yanında yan ürün olarak mı çıkar.

2. Kotu yola dusmek istedim
    Bir anlik gozlerim gorme yitisini kaybetti sanirim
    26 kasimda gene NU var , 13 ocakta bir tane daha var.
    ikili tepe calisiyor . hedefine ulasirsa orda yeniden buyuk bir ikili tepe var oda calisirsa bu sefer hedef 17 oluyor

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    E gümüşte bu kadar sıkı sıkıya grafiğe bağlı kalıyorsunuz da koç holdingte niye dikkat etmediniz aynı patern zaten 26 kasımda olmuş.))))))Hakikaten neden koç holding aldınız özel bir durum var mı.
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Kotu yola dusmek istedim
    Bir anlik gozlerim gorme yitisini kaybetti sanirim
    26 kasimda gene NU var , 13 ocakta bir tane daha var.
    ikili tepe calisiyor . hedefine ulasirsa orda yeniden buyuk bir ikili tepe var oda calisirsa bu sefer hedef 17 oluyor
    Neyse sanırım temele dayanır bir arguman yok,benim tarzım değil o tarz yatırım o yüzden en desem boş sn culpable.Ama 26 kasımdaki grafik çalışırsa önce biraz daha düşüş sonra çıkış gözüküyor da ben çok anlamam o tarz yatırımdan sevmem de zaten.Umarım artar.

Gümüş madeni Dünyada ilk defa Altın ve Bakırdan sonra kullanılmaya başlanmıştır. Bunun başlıca sebebi Gümüş madenin toprağın çok derinlerde olması ve tek başına bulunmamasıdır. Yani gümüş elementi bakır, silisyum vb madenlerle beraber oluyor. İlk bakışta hafif parlak taş şeklinde görülmektedir. Mö 3100 ile Mö 2500 arasında Çinliler ve Persler tarafından Mö 800 yıllarda kullanıldığı bilinmektedir. İlk olarak nil nehri havzasının kenarında yaşayan toplumlar tarfından para olarak kullanılmıştır. Gümüş sümüksü sünebilen bir madendir. Elinizde bulunan 5 gramlık bir gümüş yüzükten tam 1 km uzunluğunda tel elde edilebilmektedir.
    En büyük gümüş 1860 yılında 8 tonluk külçe olarak bulunmuştur. Bu da şuan ki gümüş fiyatı ile kıyasladığımızda 16,000,000 lira yapmaktadır. Gümüş madeni Altından sonra en iyi iletkendir. Bakıra Göre Daha Geç oksitlendiği için elektrik ve ısı iletiminde çok etkilidi

Yani ben gideyim bir gümüş madeni bulayım gümüş çıkarayım falan olmuyor sn delta.Gümüş bir yan maden diğer madenlerin yanında bulunuyor,dünyada çok fazla rezervi olan madende kalmadı.

6. Gumus konusu cok derin bir konu
    Daha once bir yerde okumustum
    Bugune kadar cikarilan gumusun %50 lik kismi son 50 yilda cikarilmis
    senelik 8 birim gumus cikarilabiliyorsa 1 birim altin cikariliyormus
    Ilerleyen zamanlarda Gumus kullaniminda artis ile birlikte madencilerin teknolojileri daha fazla uretime elverislimi ? Olusacak talebi karsilamaya yetecekmi ?
    Gumusun kullanim alaninda %40-50 lik bir oranda donusum olayi yok vs vs vs bu konu uzarda gider .
    Ben Delta Heavy gibi kotumser degilim ama cikis oncesi son bir dalis bekliyorum .
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yani ben gideyim bir gümüş madeni bulayım gümüş çıkarayım falan olmuyor sn delta.Gümüş bir yan maden diğer madenlerin yanında bulunuyor,dünyada çok fazla rezervi olan madende kalmadı.
    Yan ürün, asıl ürün sorusu, gümüşün artık parasal olacak şekilde kıt olmadığı argümanına cevap vermiyor. Meksika yıllık 190 milyon onsu isterse buğday ekerken yan ürün olarak alsın, gümüşün teknik olarak nasıl üretildiği kullanıcının sorunu değil. Konu ne kadar üretilebildiği.

Madenler bitecek iddiası içinse 40 yıldır petrolü doğalgazı bitiriyorlar, ama yıllar geçtikçe gelişen teknoloji ile elverişsiz maden sahaları çalıştırılabilir hale geliyor. Altın ve gümüş de bir maden olarak bu durumdan azade değil. Gelişmeler ışığında değil gümüş madeni bitecek üzerine, 2040’da petrol bitecek üzerine bile bet yapmazdım şahsen.

Zaten bugün gümüşün patlayacağını savunanların ana argümanı sanayi tarafından gelecek bir talep patlamasının gümüş kıtlığı yaratacak olma ihtimali. Koyun sürüsü çalıya takılacak da, bizim hatun yünleri dokuyacak da, nasreddin hoca da yünleri pazar da satacak. Biz de düğünlerde altın yerine gramlık gümüş takacağız filan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Ne kadar GUMUS rezervi kaldı sorusuna farklı cevaplar var. NOT: Gumuste ALTIN ve PLATIN gıbı gerı donusum yoktur. Kullanılan gıder bır daha gerı gelmez!

ASIL SORU SU OLMALI. BU KADAR KARSILIKSIZ PARA BASILIRKEN KAYNAGI SINIRLI OLAN ve ILACTAN ELEKTRIKLI ARABAYA GUNES ENERJISINE KADAR, hatta CORONA ASISININ URETIMINE KADAR LAZIM OLAN GUMUS HANGI FIYATTA OLUR?

1) The US Geological Survey (USGS) has publicly stated that the world’s silver supply will be depleted by 2025. This will make silver the first widely used industrial commodity to have its in-ground supply exhausted.

2) Probably about the year 2030 World silver extraction will peak and the uses of new silver in technology will have to diminish. Recycling of silver in technological devices will become more important than it now is regarded.

http://www.roperld.com/science/PreciousMetals.pdf

3) BBC - Silver: The harsh realities behind diminshing supplies. Cerro Rico is emblematic of a wider malaise. Global reserves of silver are diminishing rapidly, and supplies could run out as soon as 2029. That is, if we consume silver at the rate we are today and no new deposits are found, according to Mansoor Barati, a metals production and refinery expert at the University of Toronto.

https://www.bbc.com/future/article/2...-silver-bullet

Sayfa 607/1015 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •