Sayfa 154/1002 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu mantık daha önce aklıam gelmişti, iki değil ama iyi fonalr tarafından en çok tutulan hisselerden bir portföy oluşturmak istedim. Sonrasında tek hissede denemek istedim. Hatta buna model portföy yayınlayıp en başarılı olmuş aracı kurum önerilerini de birleştirdim. Öneri çoksa puan verdim, iyi fon tutuyorsa puan verdim. En çok puan tcell almıştı. Aralık başında tcell pay kontrat aldım o mantıkla, en çok o vardı çünkü. Ancak , endeksten çok çok geride performans gösterdi.
    Bunun üzerine geçmişe dönük olarak da test ettim, ancak belirgin olarak endekse görece bir başarı elde etmedi.
    Sonrasında vardığım sonuç, iyi hsyflerin iyi hisseleri tutmakla birlikte, bunlar da yaptıkları tradelerde performanslarını endeks üstüne çıakrdığı idi.
    Bu arada para yaptırmadan, geçmişe dönük datalarla test fikri de güzel, kafama yattı. O şekilde de denenebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Üstad, tek hisse ciddi bir gösterge olmayabilir. Fon yatırımcıları da yanılabilir. Fonların çoğunun gün içi trade yaptığını düşünmüyorum. Günlük getiri/kayıpları hisseye paralel görünüyor. Model portföy önerilerine kesinlikle sıcak bakmıyorum. Milletin ağzına 1 parmak bal çalacak hisseleri veya kendilerinin satışa geçecekleri hisseleri öneriyorlar diye düşünüyorum. Ben bilfiil yatırım yaptıkları hisselere daha fazla güveniyorum. Mesela 5 fondan 10 adet hisseye 10K atıp (getiri hesabı kolay olsun diye) sizin yaptığınız gibi bir deneme yapmayı düşünüyorum.
    Doğru, tek hissede yanılma payı yüksek olabilir. 5-6 hisse ile daha anlaşılır olabilir. Ancak model portföyler konusuna katılmıyorum. Geçmişe dönük endekse göre yüksek başarı göstermiş kurumların portföylerindeki hisseleri kullandım. Sonuçta rakamlar ortadaydı.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bitcoin %10 civarı ekside. Bizim mb fena çarpmış diyecem de sanırım Amerika'da bir para aklama soruşturması açılmış...

https://finance.yahoo.com/news/bitco...055211037.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    AOY almıştım...%7 getiri ile satmıştım...1 hafta bile elimde kalmadı...çok şansılıymışım...yine düşmüş...

yılbaşından beri getirisi yılbaşından bu tarafa tüm akportföy fonları içerisinde sondan ikinci...%10,04 eksi...

AK PORTFÖY ALTERNATİF ENERJİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU....ulen ne kadar şaşa yaptılar dı alternatif enerji bla bla diye...

niye bu kadar düştü acaba ,bir araştırsak mı? kur artışınıda hesaplasan %20 eksi neredeyse?

beklenti alınır gerçekler satılır hadisesi mi?

çok volatil bir fon ama...bilenler bi anlatsın ya...her şeye kendimiz bakıyoz ,valla ...
    Garanti enerji fonu da aynı şekilde kötü yönetilmiş, ancak İş enerji fonu fena durmuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam, bir fonu değerlendirirken sadece geçmişe dönük getiriye bakmayın lütfen.
    Bir kiraz fonu düşünün. Kiraz 5 misli artarken kiraz fonu 3 misli çıkmışsa, o kiraz fonu açık ve net başarısızdır, çöptür.
    Çünkü kiraz beşte birine düştüğünde, o kiraz fonu 10'da birine düşer.
    Burada defalarca konuşuldu aslında ancak, maalesef ak portföy ve garanti fonları kendi dayanak varlıklarını , kendi benchmarklarını ( kıyas kriterlerini ) asla geçemeyen neredeyse sıfır aktivite ile yönetilen, en yüksek yönetim ücretlerini alan fonlardır.
    Bunların bazı fonlarının dayanak varlıkları uçup gittiği için bu durum gölgeleniyor.
    Fon ne getirmiş sorusu ile hemen aynı anda sorulması gereken dayanak varlıkları ne getirmiş sorusudur.
    Başarının devamlılığın garantisi getiri değil, benchmarka göre getiridir.
    Bu yüzden tüm dünyada fonların getirisini yayınlaması bazen mecburi bile değilken, tüm dünyada yayınlanması zorunlu tek veri benchmarka görece getiri verisidir.
    Er geç her endex, her dayanak varlık aynı yere dönecektir, bu dayanak varlık kadar çıkamamış fonlar dayanak varlık başa döndüğünde daha da geride olacaklardır.
    Bol kazançlar,
    Kesinlikle size katılıyorum. Rica etsem Bana İyi fon ismi söyleyebilirmisiniz?

6.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Kesinlikle size katılıyorum. Rica etsem Bana İyi fon ismi söyleyebilirmisiniz?
    O doğru olmaz ama zaten 3-4 sayfa önce döviz bazlı fon portföyümü paylaştım. hsyf fonumu da sık sık yazıyorum.
    Ama en doğrusunu siz karar vereceksiniz, çünkü yatırım periyodu burada çok önemli. Ben 7 yıldır taşıyorum ölmez sağ kalırsam belki 10 yıl daha, emekliliğime kadar taşıyacağım, bu minvalde düşünün.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    GZM ve GZN var ilgilenirseniz ve alım alt limiti yok. Sadece bankanızdan Nitelikli Yatırımcı onayı almanız yeterli. Global ile görüşmemizde GZN'nin çok riskli olduğunu, geçen ayki performansını Türk İlaç hissesine borçlu olduğunu, her ay aynı performansı beklememizi söyledi. Açık olarak GZMyi önerdi kendileri.
    GZM'nin içinde ne var? Pörtföyünde neler var acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Üstad, tek hisse ciddi bir gösterge olmayabilir. Fon yatırımcıları da yanılabilir. Fonların çoğunun gün içi trade yaptığını düşünmüyorum. Günlük getiri/kayıpları hisseye paralel görünüyor. Model portföy önerilerine kesinlikle sıcak bakmıyorum. Milletin ağzına 1 parmak bal çalacak hisseleri veya kendilerinin satışa geçecekleri hisseleri öneriyorlar diye düşünüyorum. Ben bilfiil yatırım yaptıkları hisselere daha fazla güveniyorum. Mesela 5 fondan 10 adet hisseye 10K atıp (getiri hesabı kolay olsun diye) sizin yaptığınız gibi bir deneme yapmayı düşünüyorum.
    Denemenin sonucunu burada da belirtebilirseniz sevinirim. Ayrica Gzm ve Gzn fonlari akbank dan herkese acik sekilde alinabiliyor mu gercekten ? Saygilar, bol kazanclar.

Sayfa 154/1002 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •