Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Resmi tatillerde bir değişiklik veya açıklama yok sanırım. Şuradakine göre mi hareket etmeye devam öyleyse.

https://www.borsaistanbul.com/tr/say...-tatil-gunleri
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Şu gbç'ye fena saplandık, o da altın ve gümüşe. Altın da gümüş de bugün fena düştü tdi rakamları sonrası. Satsan dip rakamlarda satılmaz, öte yandan dibin dibi vardır. Bu iki değersiz metal sanki bir daha hiç yükselmez gibi geliyor bana şimdi, bir de tahvil alımları sonlanırsa yıl sonuna doğru bilemiyorum...
    GBC nin bataklıktan farkı kalmadı. Bu ayki dağılım raporu da altın gümüş dolu. Kara pazartesi yaşamaya hazırlıklı olalım.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Şu gbç'ye fena saplandık, o da altın ve gümüşe. Altın da gümüş de bugün fena düştü tdi rakamları sonrası. Satsan dip rakamlarda satılmaz, öte yandan dibin dibi vardır. Bu iki değersiz metal sanki bir daha hiç yükselmez gibi geliyor bana şimdi, bir de tahvil alımları sonlanırsa yıl sonuna doğru bilemiyorum...
    Bu konuda bende cok kararsizim portfoyun yuzde 25 i GBC de. % 4-5 civari zarardayim. Bugunku dususle birlikte sanki bir daha canlanmaz gibi geliyor. En iyisi stoploss yapmak gibi gozukuyor. Son dagilim raporuna gore tablo % (-) 2.70 gosteriyor. Hayirlisi bakalim neyseki yesil den kazaniyoruz az biraz. Murat salar beye sormak lazim altin ve gumuste bu kadar israr niye acaba ? Bi bildikleri vardir diye dusunuyor insan bazen.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    GBC nin bataklıktan farkı kalmadı. Bu ayki dağılım raporu da altın gümüş dolu. Kara pazartesi yaşamaya hazırlıklı olalım.
    Valla yatırım hesabıma bakmaya korkuyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bu konuda bende cok kararsizim portfoyun yuzde 25 i GBC de. % 4-5 civari zarardayim. Bugunku dususle birlikte sanki bir daha canlanmaz gibi geliyor. En iyisi stoploss yapmak gibi gozukuyor. Son dagilim raporuna gore tablo % (-) 2.70 gosteriyor. Hayirlisi bakalim neyseki yesil den kazaniyoruz az biraz. Murat salar beye sormak lazim altin ve gumuste bu kadar israr niye acaba ? Bi bildikleri vardir diye dusunuyor insan bazen.
    Ben de öyle diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum, belki vardır bir bildikleri. Zira 6 yıllık fon ilk 5 yılı boyunca karşılaştırma kriterine göre de enflasyona göre de çok iyi getirmiş. Şu anda en kötü dönemlerini yaşıyor, umarım bir çıkış yolu bulurlar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. böyle şeyler hoş karşılanmıyor bu sayfada biliyorum ama ons altın 1750'yi aşağı yönlü kırmadan zarar kesmemenizde fayda var. hem elliota göre, hem atrx2,5 sistemine göre, hemde pivot sistemine göre dip desteği yani burası çok güçlü. 1762 lerdeyiz zaten birşey kalmadı şurda. ben şahsen viop tarafında altından al-sat ile güzel kazandım son 2 ayda. bugün de 2 long viop aldım 1775 ve 70'ten. sistematik çalışmak disiplin ve tekniğe güvenmek mutlaka karşılığını veriyor. ytd.

6. öğretmen nickli arkadaşa gelince tek bir cümleden yola çıkarak bir insana fazla yüklenmek doğru olmaz gibi geliyor. cennet ülkede yaşıyoruz gibilerden tüm çılgınca algı yönetimine rağmen gerçekte ülkede öyle berbat acımasız mutsuz bir sosyal ortam varki pek çok insan gerçek bir sevgi ve insanlık yüzü bile görmeden hayattan gidiyor. onun sizden hatta sizin ondan öğreneceğiniz çok şey olabilir. insanları kaybetmek kolay kazanmak zor..

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Devrim Akyıl yorumlarında sıklıkla değerli metallere değiniyor. Özetle dünya genelinde özellikle ABD'de enflasyonun geçici olmadığını, değerli metal harici emtialarda çok ciddi yükselişler olduğunu belirtiyor. Değerli metallerde büyük yatırım kuruluşlarının fiyatı bir şekilde baskıladıklarını ama bunun uzun vadede sürdürülebilir olmadığını, bu enflasyonun değerli metallere yansıması gerekeceğini söylüyor.
    Aklımda kaldığı kadarıyla özetlemeye çalıştım.
    Ben ikna oluyorum söylediklerine. Mevcut dolar fiyatıyla dolara yatırım yapmaktansa altın, platin ve gümüşe yatırım yapmak daha makul geliyor bana.
    GBC özelinde ise, fonun geçmiş performansı geleceğine de rahat bakmamı sağlıyor. Bahsedildiği gibi değerli metallerde yeni bir ralli başladığında çok kısa sürede kayıpları telafi edeceğini düşünüyorum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    Devrim Akyıl yorumlarında sıklıkla değerli metallere değiniyor. Özetle dünya genelinde özellikle ABD'de enflasyonun geçici olmadığını, değerli metal harici emtialarda çok ciddi yükselişler olduğunu belirtiyor. Değerli metallerde büyük yatırım kuruluşlarının fiyatı bir şekilde baskıladıklarını ama bunun uzun vadede sürdürülebilir olmadığını, bu enflasyonun değerli metallere yansıması gerekeceğini söylüyor.
    Aklımda kaldığı kadarıyla özetlemeye çalıştım.
    Ben ikna oluyorum söylediklerine. Mevcut dolar fiyatıyla dolara yatırım yapmaktansa altın, platin ve gümüşe yatırım yapmak daha makul geliyor bana.
    GBC özelinde ise, fonun geçmiş performansı geleceğine de rahat bakmamı sağlıyor. Bahsedildiği gibi değerli metallerde yeni bir ralli başladığında çok kısa sürede kayıpları telafi edeceğini düşünüyorum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Devrim bey iyi hos ama iste malesef onun ongordugu gibi abd enflasyon oranin yuksekligi ve sonucu olarak tahvil tarafinda reel faiz getirisi olmadigindan degerli metellarin ralli yapacagini savunuyor piyasa kurallari da bunu soyluyor ama olmuyor tabi son ceyrek de degisir mi bilemeyiz ama degerli metallarin baskilandigi bir gercek belli seviyelerde kafasina vuruyorla ons altin olsun gumus olsun

Once basel kriterlerinden medet umdu olmadi
    Delta varyanti dedi olmadi normal sartlarda delta varyanti riski ile ons altinda 1930 siniri patlatilmaydi olmuyor

Tabiki bu baskilamanin da sonu var ama ne zaman uzun pozisyonu koruyabilecek maliyetine katlanabilecek sabir ve finansal guc lazim

Devrim bey ve onun gibi dusunenlerin hedefi ons tarafinda 2050 usd

CFTC FX Trader pozisyonlardinda da en son yanlis hatirlamiyorsam %76 long pozisyondalar bu da olumlu veri ama ralli ne zaman olacak bilmiyoruz

Keza virus bir nebze daha sonumlenirse bugun ons 1765 usd dondugumuz yerden daha asagi sarkma riski var

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •