Sayfa 274/299 İlkİlk ... 174224264272273274275276284 ... SonSon
Arama sonucu : 2392 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
    Geri alım açıklandı... sosyal medyada yorumlar gırla gidiyor...
    bir kere bir şeylere karar verebilmek lazım... patronlar şirketin sahibidir ama bana para lazım şu kadar verin türü şirketler sanırım eskide kaldı. bir de bir çok kobimiz halen bu durumda devam ediyordur...
    Dalia neden satar bilmem. tevatür o ki çocukları ayrı yatırımlar peşindeler... malum gençlere laf anlatmak mümkün değil. mutlaka bir şeyler yapmak peşindeler ve çoğunlukla bataklardadırlar. anne bize para ver. ne kadar oğlum. 300-500 milyon yeter... anne yetmedi bi o kadar daha lazım... oğlum dedenizden kalan mirasın köküne kibrit suyu ekeceksiniz bu gidişle...
    öbür tarafta ise durum daha vahim... leyla bu batak için biraz daha hisse satmamız lazım. nereden çıktık bu işle girdik. yok kaliteli stentler yapıp köşeyi dönecektik ama bir şekilde tersten dönmekteyiz... ya geçenlerde satmıştık ama yetmedi demek ki...

işadamı battığını kabul etmez. tıpkı borsada traderın kol kesmeyi kabul etmediği için battığı gibi işadamı da neyi var neyi yoksa gömer o işe ve batışı katmerli olur...
    işadamı öyle de biz farklı mıyız: bakın etrafınıza. herkesin hazır çözümleri var. abi etraftaki herkesten altın döviz borcu al, kredi kartının limitlerini sonuna kadar zorla, tüketici kredisi çek feşmekanca hisse 300 lira olacakmış. kim söyledi CEO söylemiş. eee neden böyle bir şey söylemiş. bilmem ama dediklerinde 200 liraydı şimdi 230 lira ... iyi düşündün mü? bu konuşma geçen yıl temmuz ya da ağustos belki de eylülde geçti... delikanlı köşeyi dönecekti sonra ne oldu . hisse 120 lerde ve sanırım kendisi epey problem içindedir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
    az az yazayım sayfa dolsun mesaj sayısı çoğalsın biraz . neyse kimse okumayacak az da olsa çok da olsa...
    bir başkası yazmış. önceki yıl evi satıp Ereğli aldım. ev fiyatları uçtu. Ereğli hala aynı diye yazmış bir videonun altına... birader Ereğli 8 lira idi. 8 liradan alınan Ereğli 4 lira temettü verdi ( ben bile Alarka saydırmıştım. hoş ALARK da 1.7 liraya alınabiliyordu. Pandemide 6 liradan 4e düştü. o zaman 3 liraya düşerse kefen paramla alırım, 2 liraya düşerse arabayı satarım, 1 liraya düşerse evi satarım demiştim... 3.2 liradan döndü. kefen paramla o dönemde aşağı yukarı 5000 lot Alark alınabiliyordu).

Hatırladığım bir Adelci vardı. 20 lira olsun bir yoksula bir kırtasiye açacağım diyordu... şimdi ne kadar bilen var mı?

Gelinen noktada herkesin hazır çözümleri var. birisi evi satacak parasını oğluna verecek o da ev alacak. ama evi sattıktan 3 ay sonra oğluna verecek, çünkü 3 ayda bankacı ile konuşmuş epey bir miktarı cebine atacak... etmeyin eylemeyin... eğer kredi kartı ile veya tüketici kredisi ile çektiğiniz para borsada harikalar yaratsa banka salak mı size kredi versin...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
    Sosyal medyada epey bir sapık oluştu. korkarım ülkemizde gizli bir homofobi oluşmuş durumda... miğde bulanmadan hastag Alark okunamıyor. ya bu kadar mı ...meye meraklısınız... bir de gerçekten salaklar var... ne şirketi tanır ne şirketler hukukunu bilir ama analist ya da üstad geçinir... ezbere konuşur ya da konuştuğu hiçbir şey tutarlı değildir. çağdaşın açığını bulduğunuzda ki diğer versiyonları da aynı idi, anında küfre başlıyordu ve bir şekilde siz ceza alıyordunuz...

neyse saadete gelelim. dalia, leyla ya da vedat ayrı kişilikler. ALARKO tüzel kişilik. o tüzel kişilik yöneticisi olabilir ama kasadan istediği parayı cebe atamaz, ya da istediği kararı alamaz ( almaya çalışmıyor mı çalışıyorlar bir şekilde sağlam bir SPK mız olsa çoğu yediği cezalardan dolayı iflas edebilirlerdi). akla yakın bir düşünce yazsalar sosyal medyada anlarım... bunlar satışı yapmadılar sadece yapmış gibi gösterdiler. şimdi geri alım kararı ile yükseltip satacaklar... galiba bu kadar ince düşünemiyorlar ya da çok zengin oldukları için mühim değil 10- 15 milyon dolar deyip basıyorlardır 112 TL ye...

bazen o kadar elzem olur ki her şey gözünüz bir şey görmez. fiyata bakmadan satar çıkarsınız. ama borsacı iseniz hesap kitap bilmeniz gerek. işadamı iseniz hakeza...icra getirmeden planınızı yaparsanız her şey daha kolay olur...

Şirket şu sıralar ne eder bilmem ama ALARK destek fiyatı olarak 550 milyon ayırmışlar ise bu para ile alınabilecek en iyi hisse ALARKtır, benim kafamda... bu fiyata alınır mı alınır. ama şirketin kendi hissesine yatırım yapmak yerine bir şekilde piyasada yatırım yapması gerekirdi. ama piyasanın da bunu satın alması gerekirdi. güzel bir düşünce hissesinin arkasında durmak ama bence problemli. siz bir şekilde piyasadaki maniplatörlere engel olursanız, güzel bir halkla ilişkiler yürütürseniz, hisse fiyatı da düzelecektir. ne zamana kadar destek olacaksınız? piyasa eğer piyasalığını kaybedecek ise o zaman başka önlemler gerek...

Yapın yatırımlarınızı hisse başı 2 dolar kar edin ve 1 dolar temettü verin ne işiniz var destekle köstekle... gördüğüm kadarıyla yatırımlar gerçekten çok güzel gidiyor gibi. holdingin nakiti bol ve nakit yönetimini iyi biliyorlar ( darısı Dalia, Leyla ve Vedatın başına) ben şirkete yatırım yaparken gerçekten bu kadar cevval olacaklarını düşünmemiştim. tarıma gerçekten çok iyi girdiler. havacılık, Otelcilik, batterycilik, bir şekilde enerjide yeni santrallare - yeşil olanlar- verilecek teklifler... bu organizasyon bize yansıdığı kadarıyla tıkır tıkır işliyor. taahhüt biraz zayıflamakta ki orada da bir atılım gelse çok iyi olur. bir de sn 101 için arsalara proje yapsalar .

Eğer sabretmesini bilir iseniz şu sıralar 4 dolarlarda olan hisse fiyatı 3-4 misline kadar çıkabilecektir... tarım... domates hıyar satacaksınız dalgası var... 5000 dönüm sera... Gübre fabrikası... meyve işleme ve kurutma... tohumculuk... bunların her birini yaptığı için sadece bir tanesi bile şirketleri tavan tavan götürmüyor muydu...zaman gelecek görecekler... ve alacaklar... almasınlar. zamanında kasımda 50 kuruşa alınan hisseler nisanda 5 lira temettü vermişlerdi ( 90 lı yıllar Yatırım ortaklıkları).

ben kağıdı aldım, oğlum için almaya devam ediyorum. bir şekilde yatırımların sonucunu bekleyeceğim ve beklediğim temettülerin de geleceğini göreceğim ömrüm olur ise... eğer bunun için yatırım yapmasaydım neden bütün mal varlığımı ALARKa yatırayım ki...ben bu hisseye yaptığım küçük yatırımlar ile ev ve bahçe aldım. kalan hisselerin maliyeti 0... macera yaşayacak çağları geçtim...hazır çözümler ile bir yere gidilmediğini biliyorum...
    YA SİZ NEDEN YATIRIM YAPIYORSUNUZ
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,983
    BIST te en afilli kağıt UV yatırımcısını fazla bekletmeyecek . En iyi beklentilere sahip !..
    Bu gün Aranızda olmaktan son derece keyifliyim .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

5. Patronların satışı, Citibank takasına geçti. Artık citi 30 milyon lot ile takasta ilk sırada.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
     Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    döndü de ters yerden döndü galiba...
    Global ters hareketler yapmakta ( dün müthiş satışta bugün alışta analaşılmaz gibi )... eğer tahta yapıcılık yapacaksa hiç korkmam... bir şekilde alışlar fena değil gibi...
    Yönetimi geri alım konusunda onaylamasam da iyi niyetle hareket etiklerini gerçektewn artık hissenin gerçek değerlerine gelmesini istediklerini düşünüyorum...
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
    Tövbekarın günlüğü pardon ALARK günlüğü....
    ne hikmetse sosyal medyadaki şer cephesi birden olumluya döndü... hani hepsi acaba aynı cepheden mi yönlendiriyordu diye merak etmiyorum desem yalan olur... eğer sürekli olumsuz yazıp olumluya dönüyorsanız onca küfür argo pislik üzerine olumlu yazılar yazıyorsanız pes demek lazım... onların olumlu yazdığı zamanda yazmam dermişim
    şayet bir çıkış olacaksa hedefi önce 5 doları geçerek destek haline getirmek olacaktır... temel veriler desteklerse ya da bu veriler artık görmezlikten gelemeyecek hale gelir ise bundan sonraki aşama 10 dolara yolculuk olacaktır ama ne kadar zamanda bilmem...
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,383
    maşaAllah dediğimiz 3 günde gidiyor... suskunlukları bitti yavaştan başladılar

Sayfa 274/299 İlkİlk ... 174224264272273274275276284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •