Sayfa 309/593 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    CC[i] ve DD[i] ile neyi kastediyosunuz anlayamadım ?
    eYVALLAH usta.
    Bir sat koşulu mesala mov8 >mov10 gibi.
    Hangi satıra nasıl ekleyeceğimi bilemedim.
    Hangi şart önce gerçekleşirse satmasını istedim.

2. Selam arkadaslar,

50 bho tepe olusturdugu bır noktadan 100 bar sonrasında olusacak tepeye trend gıbı çizgi çektırılebılır mi?

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Mantığının kodu bu gibi:
    İf ( ma50[¡] <ma50[¡-1] && ma50[¡-1]>ma50[¡-2] ) pivot=ma100[¡]
    Else pivot=pivot[¡-1]

Dolambaçlı açıklamışsın ama ma50 yükselirken düşmeye başladığı anda ma100 pivot olacak diyorsun gibi geldi bana.. Yani, anlık ma öncekinden düşükse ve önceki ma da ondan öncekinden büyükse pivot=ma100..değilse eski pivot devam..

Geldik, gidiyoruz..

3.  Alıntı Originally Posted by kmlbs Yazıyı Oku
    iyi akşamlar arkadaşlar, hisse nette de idealde de yeniyim. bir sorum var bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. ben bir indikatör yazmak, yazdığım indikatöründe fiyat penceresinden bağımsız olarak görünmesini istiyorum.
    bir periyotta gerçekleşen işlem sayısını(buna x diyelim), o periyotta gerçekleşen emir sayısına bölmek (buna da y diyelim), çıkan sonuca da xy diyelim.xy'yi, xy'nin 21 günlük basit ortalamasını, xy'nin 65 gülük basit ortalamasını aynı pencerede görmek istiyorum. xy kırmızı, 21 günlük ortalaması yeşil, 65 günlük ortalaması ise mavi olsun istiyorum. yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim.
    Arkadaşlar yukarıda bir sorum olmuştu. Üzerinde biraz çalışarak şöyle bir kod yazdım. ideal kodda bir hata vermiyor, lakin çift tıklayıp grafik üzerinde görmek istediğimde fiyatı gösteren barlar sarıya dönüyor alt tarafta içi boş olarak bir kutucuk kadar boşluk kalıyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("size");
    var H = Sistem.GrafikFiyatSec("EmirMiktari");
    var t = C/H;
    var x = Sistem.Liste(0);

for (int i=1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    x[i] = t[i];

// ortalama hesapla
    var AVR = Sistem.MA(x, "simple", 21);
    var AVR2 = Sistem.MA(x, "simple", 65);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar ve açıklama ekle
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = AVR;
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama = "AVR";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = AVR2;
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama = "AVR2";

4.  Alıntı Originally Posted by kmlbs Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yukarıda bir sorum olmuştu. Üzerinde biraz çalışarak şöyle bir kod yazdım. ideal kodda bir hata vermiyor, lakin çift tıklayıp grafik üzerinde görmek istediğimde fiyatı gösteren barlar sarıya dönüyor alt tarafta içi boş olarak bir kutucuk kadar boşluk kalıyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("size");
    var H = Sistem.GrafikFiyatSec("EmirMiktari");
    var t = C/H;
    var x = Sistem.Liste(0);

for (int i=1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    x[i] = t[i];

// ortalama hesapla
    var AVR = Sistem.MA(x, "simple", 21);
    var AVR2 = Sistem.MA(x, "simple", 65);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar ve açıklama ekle
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = AVR;
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama = "AVR";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = AVR2;
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama = "AVR2";
    Kullanmış olduğunuz EmirMiktari (Sistem.GrafikFiyatSec("EmirMiktari")) diye bir değişken alabildiğine emin misiniz? Anlık derinlik verisi ve yüzeysel veride okuyabildiğiniz her şeyi geriye dönük barlarda okuyabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kod yazdığınız yerin hemen üstünde Grafik Verileri ve Yüzeysel kutularında bunların alabileceği değişkenleri görebilirsiniz(bunlarla sınırlı olmayabilir)..Mesela Lot ve Hacim kullanılabilir değerleri ile alttaki kod çalışıyor.. Bir de lisans durumuna dikkat etmeniz gerekir; anlık kademe çekebilmeniz için derinlik lisansı gerekir mesela..

PHP Code:
    var Sistem.GrafikVerileri;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Lot");//işlem miktarı
    var Sistem.GrafikFiyatSec("Hacim");
    var 
    Sistem.Liste(0);

for (
    int i=1i<Sistem.BarSayisii++)
    x[i] = C[i]/H[i];

// ortalama hesapla
    var AVR Sistem.MA(x"Simple"21);
    var 
    AVR2 Sistem.MA(x"Simple"65);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar ve açıklama ekle
    Sistem.Cizgiler[0].Deger AVR;
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama "AVR";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger AVR2;
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama "AVR2"
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

5.  Alıntı Originally Posted by hasan tahsin Yazıyı Oku
    eYVALLAH usta.
    Bir sat koşulu mesala mov8 >mov10 gibi.
    Hangi satıra nasıl ekleyeceğimi bilemedim.
    Hangi şart önce gerçekleşirse satmasını istedim.
    else if (C[i] < IzleyenStop[i - 1] || (mov8>mov10)) //Stop altında kapatırsa
    {
    Sistem.Yon[i] = "F"; // yön flate döner
    SonYon = "F";

|| (veya) operatörü sonrası diğer sat(flat) koşulunuzu yazarsanız fiyat izleyen stop seviyenizin altında kapatırsa veya diğer koşulunuz sağlanırsa her iki durumda da satıp flate geçer.

Ekleyeceğiniz koşulun elemanlarını en başta tanımlamayı unutmayın.

6. Sayın sonli, ilginiz, cevabınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim. düzey 1+ kullanıyorum, yani birinci kademe emirleri görebiliyorum.
    "Kullanmış olduğunuz EmirMiktari (Sistem.GrafikFiyatSec("EmirMiktari")) diye bir değişken alabildiğine emin misiniz? " emin değilim
    Anlık derinlik verisi ve yüzeysel veride okuyabildiğiniz her şeyi geriye dönük barlarda okuyabileceğiniz anlamına gelmiyor. Umarım buna çözüm vardır. yada bir çözüm geliştirilir.
    Kod yazdığınız yerin hemen üstünde Grafik Verileri ve Yüzeysel kutularında bunların alabileceği değişkenleri görebilirsiniz(bunlarla sınırlı olmayabilir).. Evet haklısınız buna biraz daha çalışmam gerekiyor
    Mesela Lot ve Hacim kullanılabilir değerleri ile alttaki kod çalışıyor.. Bir de lisans durumuna dikkat etmeniz gerekir; anlık kademe çekebilmeniz için derinlik lisansı gerekir mesela.. " Lisansımı tekrar gözden geçireceğim.

Tekrar, tekrar teşekkürler sonli

7.  Alıntı Originally Posted by kmlbs Yazıyı Oku
    Sayın sonli, ilginiz, cevabınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim. düzey 1+ kullanıyorum, yani birinci kademe emirleri görebiliyorum.
    "Kullanmış olduğunuz EmirMiktari (Sistem.GrafikFiyatSec("EmirMiktari")) diye bir değişken alabildiğine emin misiniz? " emin değilim
    Anlık derinlik verisi ve yüzeysel veride okuyabildiğiniz her şeyi geriye dönük barlarda okuyabileceğiniz anlamına gelmiyor. Umarım buna çözüm vardır. yada bir çözüm geliştirilir.
    Kod yazdığınız yerin hemen üstünde Grafik Verileri ve Yüzeysel kutularında bunların alabileceği değişkenleri görebilirsiniz(bunlarla sınırlı olmayabilir).. Evet haklısınız buna biraz daha çalışmam gerekiyor
    Mesela Lot ve Hacim kullanılabilir değerleri ile alttaki kod çalışıyor.. Bir de lisans durumuna dikkat etmeniz gerekir; anlık kademe çekebilmeniz için derinlik lisansı gerekir mesela.. " Lisansımı tekrar gözden geçireceğim.

Tekrar, tekrar teşekkürler sonli
    Rica ederim.. Yapmak istediğiniz şeyin yapılabilir olduğunu sanmıyorum(gerçi gün sonunda yapılan tüm işlemleri görebildiğimize göre mümkün de olabilir), ama açıkçası anlamlı olduğunu da düşünmüyorum - tabii ki bu anlamsız olduğu sonucunu doğurmaz. Mesela, adam robota bağlıyor 3 er lot bin tane emir geçiyor.. Sonra 5 5..vs O an istediği nicelikte alıcı veya satıcı veya robot yakalanmasına göre oynatıyor rakamları.. Bence hacim veya lot miktarı daha verimli olacaktır.

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

8. Selamlar herkese resimdeki destek / direnç olarak çalışan çizimi nasıl kodlayabilirim şimdiden Ustalara saygilar ..Screenshot_2019-05-31-16-54-22.jpg

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 309/593 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •