Sayfa 61/593 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 481 - 488 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Sorun robottan olmamali, robot calişiyor, emir vs problem yok, karmaşik bir yapi degil. Arasira masaüstünde "ideal.exe calismayi durdurdu" hatasi görüyorum. Bana pc de bir sorun var gibi geliyor ama ne olabileceği konusunda hicbir fikrim de yok.
    Elbette sorun robotta değil, sorun iDeal'de. Her koşulda exe nin ayakta kalması (robustness) ve beklenmedik hataların (unhandled exceptions) yakalanması gerekir. Ancak her programın olduğu gibi iDeal'in de hataları var ve bizim için önemli olan iDeal hatalı bile olsa programın kapanmadan işlem yapmaya devam etmesi...

Ben kendi robotlarımda aşağıdaki yöntemi kullanıyorum:

Kod:
    try
    {
        // RobotCode
    }
    catch (System.Threading.ThreadAbortException)
    {
        // Emit the ex because its expected with iDeal
    }
    catch (Exception ex)
    {
        User.Log(string.Format("{0} failed. Ex: {1}", Sistem.Name, ex));
    }
    Yukarıda RobotCode ile belirttiğim yerde meydana gelecek herhangi bir hata (ideal veya robot kaynaklı farketmez) bir log dosyasına yazılıyor ve program bir sonraki hesaplama döngüsüne kadar başka bir şey yapmıyor. Yukarıdaki yöntemi tavsiye ederim.

2. Tuhaf bir tedbirleri vardı.
    Eğer idealin robot için anlaşmadığı kurumlardan birindeki hesabınıza girerseniz robotu sanal bile olsa çalıştırınca ideal donuyordu. Hata mesajıda çıkmıyordu farkedip kapatıncaya kadar . kapatırken onaysız aracı kurum gibi mesaj çıkıyodu.

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Elbette sorun robotta değil, sorun iDeal'de. Her koşulda exe nin ayakta kalması (robustness) ve beklenmedik hataların (unhandled exceptions) yakalanması gerekir. Ancak her programın olduğu gibi iDeal'in de hataları var ve bizim için önemli olan iDeal hatalı bile olsa programın kapanmadan işlem yapmaya devam etmesi...

Ben kendi robotlarımda aşağıdaki yöntemi kullanıyorum:

Kod:
    try
    {
        // RobotCode
    }
    catch (System.Threading.ThreadAbortException)
    {
        // Emit the ex because its expected with iDeal
    }
    catch (Exception ex)
    {
        User.Log(string.Format("{0} failed. Ex: {1}", Sistem.Name, ex));
    }
    Yukarıda RobotCode ile belirttiğim yerde meydana gelecek herhangi bir hata (ideal veya robot kaynaklı farketmez) bir log dosyasına yazılıyor ve program bir sonraki hesaplama döngüsüne kadar başka bir şey yapmıyor. Yukarıdaki yöntemi tavsiye ederim.
    Tşk ederim Caglar, bahsettiginizi denicem, acikcasi bahsettiginiz yöntemi ilk kez duydum . Windows bu tür exe sonlanmalarina dair bir log tutuyor mu? Yani belki ideal ile ilgili değil de donanimsal ya da windowsla alakali bir durumdur diye düşünerek soruyorum bunu.

4.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Tşk ederim Caglar, bahsettiginizi denicem, acikcasi bahsettiginiz yöntemi ilk kez duydum . Windows bu tür exe sonlanmalarina dair bir log tutuyor mu? Yani belki ideal ile ilgili değil de donanimsal ya da windowsla alakali bir durumdur diye düşünerek soruyorum bunu.
    Rica ederim.
    Evet Windows'ta uygulama loglarını tutan bir yer var. Denetim masası altında Event Viewer. Muhtemelen olay görüntüleyicisi diye çevirmişlerdir. Event viewer altında windows ve application logları tutuluyor ancak her uygulamanın logları tutulmuyor diye biliyorum. Yine de bakmanızda fayda var. Daha önce çalıştığım bir yazılım projesinde uygulama hatalarının Event Viewer altında görünmesi için özel geliştirme yapmıştık. iDeal'de böyle bir destek olduğunu sanmıyorum.

Bildiğim kadarıyla Event Viewer'da subscription ve custom filter özellikleri var. Event Viewer'ı çok basit bir halde kullandığım için bunu iDeal'e nasıl uyarlarız bilmiyorum ve yanlış yönlendirmek istemem. İsterseniz daha detaylı araştırabilirsiniz.

Tekrar başa dönecek olursak, yaklaşık 1 yıldır bir kez bile iDeal çökmesi yaşamadım. Sadece 1 kez emir iletemediğim oldu o da aracı kurumdan kaynaklanıyordu. Yani Event Viewer yerine try-catch yöntemini daha çok öneriyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Rica ederim.
    Evet Windows'ta uygulama loglarını tutan bir yer var. Denetim masası altında Event Viewer. Muhtemelen olay görüntüleyicisi diye çevirmişlerdir. Event viewer altında windows ve application logları tutuluyor ancak her uygulamanın logları tutulmuyor diye biliyorum. Yine de bakmanızda fayda var. Daha önce çalıştığım bir yazılım projesinde uygulama hatalarının Event Viewer altında görünmesi için özel geliştirme yapmıştık. iDeal'de böyle bir destek olduğunu sanmıyorum.

Bildiğim kadarıyla Event Viewer'da subscription ve custom filter özellikleri var. Event Viewer'ı çok basit bir halde kullandığım için bunu iDeal'e nasıl uyarlarız bilmiyorum ve yanlış yönlendirmek istemem. İsterseniz daha detaylı araştırabilirsiniz.

Tekrar başa dönecek olursak, yaklaşık 1 yıldır bir kez bile iDeal çökmesi yaşamadım. Sadece 1 kez emir iletemediğim oldu o da aracı kurumdan kaynaklanıyordu. Yani Event Viewer yerine try-catch yöntemini daha çok öneriyorum
    Dediginiz şekilde düzenleyip kullanicam , bahsettiğiniz yöntemi sistemin kendisine mi yoksa tek satir robota mi uygulamamiz gerekiyor?

6.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Dediginiz şekilde düzenleyip kullanicam , bahsettiğiniz yöntemi sistemin kendisine mi yoksa tek satir robota mi uygulamamiz gerekiyor?
    Ben sadece sistemlerimde kullandım ancak sizdeki gibi bir problem yaşasaydım hem sisteme hem de tek satırlık robot koduna yazardım.

7.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Ben sadece sistemlerimde kullandım ancak sizdeki gibi bir problem yaşasaydım hem sisteme hem de tek satırlık robot koduna yazardım.
    Alakaniza teşekkur ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Alakaniza teşekkur ederim.
    Rica ederim.
    İnşallah problemden kurtulursunuz.

Sayfa 61/593 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz