BORA YAŞAR

Ne Mutlu Türküm Diyene....

Rating: 3 votes, 5.00 average.
[FONT=Comic Sans MS][B]Bizim "entellektüel, aydın, okumuş" (ne derseniz deyin) kesiminin, bir eli yağda bir eli balda, her türlü ülke nimetinden en önde yararlanan, en cafcaflı tabakasının, Osmanlı azınlık tebaları ile ayrılıkçı Kürtlere gösterdikleri sevgi ve sempati beni artık çileden çıkarmakta...

Bunların önemli bir kısmı, Türk milliyetçiliğinden şikayet ederken, bakıyorsun altta, iki yüz sene önce geldikleri ata yurdundan hiç kopmamış, kendilerini hala, Çerkeş, Arnavut, Makedonyalı, Gürcü, Bosnalı vs olarak kabul ve tanıtım içinde olan insanlar...

Atatürk'ü sever sayarlar ama iş onun bu ülkedeki onlarca ırk ve dinden insanın bir arada barış içinde yaşamaları için bir üst kimlik olarak sunduğu "Ne mutlu Türk'üm diyene" lafından hoşlanmazlar...

"İyi ama Türk, bir ırkın adı (bazıları Türk yok iddiasında o da başka)...Anadolulu diyelim" gibi absürd marka teklifleri sunarlar.

PKK onlar için özgürlük savaşçılarıdır.Ayrılıkçı Kürt tezi bu ülkeyi bölecekmiş, binlerce insan ölecekmiş (iyi ya kabul et ölmesinler gibi sevimli yaklaşımları olan da var) dertleri değildir.

Tatil yerlerinde, varsıl sofralarda rakı kadehleri bu amaçla kaldırılır.
Bunu yaparken Kürt, Çerkeş, Gürcü, Arnavut olduklarını bir an akıllarından çıkarmazlar.

Kendi ırksal kökenleri unutulmadan/reddedilmeden, gönül bağlarıyla ırkçılığa tutunurken, diğer yanda yaşadıkları, mutlu birer vatandaşı oldukları ülkenin ırksal söylemlerini tümüyle reddederler.

Kürtlerin ırksal temelde ayrışarak, bu ülkenin bir bölümünde devlet kurma savaşlarını açık/gizli alkışlarlar.

Bunu o seçkin entel/dantel mevkilerinin izdüşümü, hatta olmazsa olmazı kabul ederler.

Mazallah belirlenmiş bu çizginin dışında aksi bir yaklaşımla, yaşadıkları ve vatandaşlık bağı ile bağlı oldukları devletin, kendisini, ülkesini, bayrağını koruma ideolojisine/stratejisine/eylemine alkış tutmaları, destek vermeleri halinde, ait oldukları "o seçkin kulüp"te hor görülmekten çekinirler.

Ben, ırksal aidiyetim nedir bilmeden ve de merak etmeden, dünyanın en güzel coğrafyasında, halkı tarafından bin türlü zorlukla kurulmuş, vatandaşlık bağı ile bağlı olduğum devletime her türlü desteği ölene kadar sadakatla vereceğim.

Bu ülkede farklı dini, ırksal temeli olan insanların barış ve huzur içinde yaşamaları için de, sonuna kadar "Ne mutlu Türk'üm diyene" diyeceğim.

Dosta düşmana duyurulur..[/B].[/FONT][B][/B]

Submit "Ne Mutlu Türküm Diyene...." to Google Submit "Ne Mutlu Türküm Diyene...." to Facebook Submit "Ne Mutlu Türküm Diyene...." to Twitter

Updated 08-10-2017 at 20:58 by BORA YAŞAR

Etiketler: blog, bora yaşar, daçkalı Etiketleri Değiştir
Kategoriler
Uncategorized