Alıntı Originally Posted by SaVaRoNa Yazıyı Oku
Paraya ihtiyacı olan batık şirketlerle karıştırıyorsun çoğunu kendi alacakmış patron zaten açıklamada mevcut sanırım tahtayı derinleştirmek tek mevzu burada , 2 ay sonra görürüz artısını eksisini beni tahtaya bu bedelli hikayesi çekti..
İki ay sonrasını söylemiyorum bu günü konuştum bu gün derken bölünme kararı aldıgı günden bahsediyorum anlayamadınız galiba ben patron hisse satar dedim sonuç olarak 940 000 civar lot hisse sattı ne zaman sattı bölünme kararı aldıktan sonra sattı bu satış sonrası hisse fiyatı gördüğü zirve fiyattan aşşağıya geldi patronun hisse satması sebebiyle peki daha satar mı bence 300 000 civarı bir hise daha satar belki bu fiyat ucuz der ky hisseyi beklentiden dolayı alım yapıp yükselmesini bekler bir veya bir buçuk tavan sonrası satar belkide gözünün yaşına bakmaz hemen bu fiyatlardan veya biraz altından satar sonuç olarak bölünmeden cebinden çıkacak parayı elindeki hisselerin bir kısmını elden çıkararak karşılamış olacak ikincisi bölünme sonrası hisse sayınız artıp fiyatı da bölünme oranı kadar aşşağı gelir demiştim bunu cebinizdeki paranın daha küçük parçalara bölünmesi gibi düşünün demiştim buda şöyle hissenin bölündüğü günkü fiyatına bölünme oranıyla yeni verilecek naminal olarak belirlenen iki TL yi çarpıp toplarsın bölünme günkü fiyatla ardından Bu fiyatı ilk günkü hisse miktarınızı bir olarak kabul edin ona bölünme oranını eklersin ilk bulduğun fiyat rakamını sonradan bulduğun hissenin miktarına böler bölünmeden sonraki fiyatı bulursun şimdi bu işlemlerin sonunda bölünmeden önceki günkü hisse miktarınızla o günkü hisse fiyatını çarparsanız birde bölündükten sonraki fiyatla elinizdeki hisse miktarını çarparsanız bu ikisi bir birine eşit çıkmaz bölünmeden sonraki fiyatla yeni hisse miktarını çarptığınız sonuca o cebinizden çıkan parayı eklerseniz eşitlik çıkar burada ky cının cebinden para çıktımı çıktı patron bölünme için gerekli parayı yükselen hisseden çıkardı mı çıkardı o sebeple patrona dikkat edecek patron ky nın alğısını kullanarak bu işten karlı çıktı biraz karışık anlattım ama son bir not bu hisse piyasada az patronda çok o sebeple patronu takip edin ky satarak hisse düşmez böyle hisselerde ancak patron satmadıkça