Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
Türk linyitlerinden organik gübre üretimi

Sıcaklığın bu kömürler üzerinde gübre üretimi için önemli bir rol oynamadığı tespit edilmiştir. Yapılan deneylerden elde edilen tecrübelerle ülkemizde organik gübre üretiminde kullanılan Konya Ilgın kömürlerinin 3 farklı damardan alınan numuneler de ön değerlendirmeye tabi tutulmuştur. %40 ile %60 arasında organik gübre elde edilebileceği öngörülmüştür.
https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/h...00.12575/30312

Şirketin öyle büyük bir zenginliği var ki...Termik Santral konusu asıl meselenin üstünü örtmek için kullanılan bir argüman sadece...YTD

Buraya öyle dünyanın masrafını yapmaya gerek yok, 1-2 milyon dolarla Türkiye'nin en entegre organik gübre tesisi yapılabilir. Tarımın böylesi önemli hale geldiği bir konjonktürde hükümet de sonuna kadar destekleyecektir böyle bir projeyi...
Bu konuyu yani linyit kömüründen organik gübre üretimi konusunu şirkete yazdım. Aynı teklifi PRKME yetkililerine de yapmıştım hatta genel kurul toplantısında bizzat CEO'ya. Turgay beyin şirkete yatırım yapmak istemediği konusunda bir kanaat edinmiş ve pozisyonumu kapatmıştım. Bakalım buradan nasıl bir sonuç alacağız.