Sayfa 343/964 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443843 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    Kayyum işi nerden çıktı. Kayyum falan yok. Benim anladığım şirkete CEO atanacak. Bu işten anlayan biri olmalı.
    Yani koç holding falan nasıl yönetiliyorsa öyle. Patron yani zeynep hanım selim gibi işlere karışmayacak. Sene sonunda ( bu sene değil tabi) kar açıklarsa hissesi oranında kar dağıtımından payını alacak.
    Çok doğru tespit etmişsiniz. Sonuna kadar bu düşüncenizi destekliyorum. Ve kervandan ayrılacağım fiyat çıtasını yükseltiyorum.2018 yılında çok güzel fiyatlara geleceğine inanıyorum. Kötü algı yaratanlarada asla kulak asmıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör sormuş “Kervansaray kurtulur mu?”
    Evet, Devletin ekonomisini-borsasını yönetenler bir an önce ortaklık lehine icraatlar yapacak bir “kayyum” atanırsa kervansaray kısa sürede kurtulur.

Kayyum heyeti şirketin varlıklarını en doğru değerlendirerek finansal borçları eksiltip özsermayeyi yükseltilerek kısa sürede şirketi toparlayabillr, ve buna ek olarak daha önceki yönetimin (spk nında tespit ettiği) şirkete ettirdiği zararlara karşı etkin bir hukuk mücadelesi başlatarak, şirketten götürülen varlıkları (dile kolay, yaklaşık 300 milyon) tekrar yerine koymaya çalışarak şirketi kısa sürede yüksektebilir.

Bu güne kadar kervansarayın en büyük problemi yönetimin niyeti idi!!

Zaten, Bu kadar dönme dolap işlere rağmen, devletin ilgili kurumlarının şirketin yönetimine el konmaması şaşırılacak durum.
    Yönetim bunlarda kaldığı sürece hukuksal olarak “zorunlu hisse geri alımına sıkışmadıkları sürece diğer hissedarları dökmek için yatırımcılarka her kulvarda oynamaya devam ederler. Sadece zaman zaman “sahne dekorasyonunu ve oyuncuları” değiştirirler yeni stratejilere göre.

Bazılarının överek bitiremediği Muhteşem yeni yönetimin daha önceki yönetimin götürdüklerini yerine koymak için sorumlulara karşı hukuksal mücadele düreci başlatması mümkün mü? Sanki Şuan yönetimde olanlar daha önce 4 yıl boyunca şirkette neler olup bittiğini bilmiyorlar mıydı? Sadece suç duyurularından sonra Kurumlara ve hukuğa karşı zor duruma düşünce oyuncuların pızisyonunu ve kıyafetleri değiştirmek zorunda kalındı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
    Kervansaray daki sıkıntıları sabah gazetesi köşe yazısında dile getiren dilek Güngör hanıma teşekkür etmek isteyen olursa
    kendisinin
    Twitter kullanıcı adı : @dilekgunn bilginize arkadaşlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448

Kervansaray daki sıkıntıları sabah gazetesi köşe yazısında dile getiren Dilek Güngör hanıma teşekkür etmek isteyen olursa
    kendisinin
    Twitter kullanıcı adı : @dilekgunn bilginize arkadaşlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Alman Aareal Bank AG başta olmak üzere şirketin 100 milyon euroya yakın borçlarının yapılandırılması için bir çalışma yürütülüyormuş. Şirketin elindeki mal varlıklarının değer tespiti yapılıyormuş.
    Bankalara borcun çok üzerinde gayrimenkul, arsa, fabrika binaları olduğu iddia ediliyor. Çıkış planları kamu kuruluşlarıyla da paylaşılmış.
    Haberi yapan yazar belli ki haberden önce ZT ile görüşmüş ve yazısında geçen bu cümleler çok önemli. Çünkü ZT.nin geçtğimiz hafta SPK'ya gittiği ve önemli görüşmeler gerçekleştirdiği konuşuluyordu. Bu görüşmenin gerçek olduğu ve olumlu geçtiği bu yazı ile teyit edilmiş oldu. Ben SPK nın bu saatten sonra yatırımcının da lehine olacak olan konularda şirketin önünü açacağını ve yardımcı olacağını düşünmekteyim. Çünkü kervan yatırımcılarının bu güne değin yaşamış olduğu mağduriyette kötü niyetli şirket yönetimi kadar SPK nın hatalı kararlarının da payı var ve artık bunu telafi etmeleri gerekiyor. Bu görüşmenin meyvelerini gelecek KAP haberleri ile kısa zamanda göreceğimizi umut ediyorum.
    Yazıda geçen genel kurul meselesini de daha yeni genel kurul yapıldığı için kimse anlamamış görünüyor. Ama yeni yönetim kendi aldığı kararları bir an önce yürürlüğe sokmak ve yasadan doğan zorunluluk nedeniyle 2017 dördüncü ayına kadar ilk genel kurulunu yapmak isteyecektir.
    Ve yeniden değerleme konusu. Yatırımcılar da bugüne kadar şirket taşınmazlarının değerinin çok düşük kaldığı ve yapılacak yeniden değerleme ile şirket özsermayesinin yükselerek şirketin mali yapısının düzeleceği tavsiyesinde bulunmuşlar ancak önceki yönetim buna hiç yanaşmamıştı. Yeniden değerleme konusunun ilk defa şirketin en tepesindeki kişinin ağzından konuşulması bu konuda da hazırlıklar yapıldığını göstermekte. Özetle ben yeni yönetim ve yönetim kurulu başkanı ZT. nin önceki yönetimin aksine şirketi ayağa kaldırmak için elinden gelen gayreti gösterdiğine ve bunun sonuçlarının kısa sürede alınmaya başlanacağına inanıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by brs16 Yazıyı Oku
    Alman Aareal Bank AG başta olmak üzere şirketin 100 milyon euroya yakın borçlarının yapılandırılması için bir çalışma yürütülüyormuş. Şirketin elindeki mal varlıklarının değer tespiti yapılıyormuş.
    Bankalara borcun çok üzerinde gayrimenkul, arsa, fabrika binaları olduğu iddia ediliyor. Çıkış planları kamu kuruluşlarıyla da paylaşılmış.
    Haberi yapan yazar belli ki haberden önce ZT ile görüşmüş ve yazısında geçen bu cümleler çok önemli. Çünkü ZT.nin geçtğimiz hafta SPK'ya gittiği ve önemli görüşmeler gerçekleştirdiği konuşuluyordu. Bu görüşmenin gerçek olduğu ve olumlu geçtiği bu yazı ile teyit edilmiş oldu. Ben SPK nın bu saatten sonra yatırımcının da lehine olacak olan konularda şirketin önünü açacağını ve yardımcı olacağını düşünmekteyim. Çünkü kervan yatırımcılarının bu güne değin yaşamış olduğu mağduriyette kötü niyetli şirket yönetimi kadar SPK nın hatalı kararlarının da payı var ve artık bunu telafi etmeleri gerekiyor. Bu görüşmenin meyvelerini gelecek KAP haberleri ile kısa zamanda göreceğimizi umut ediyorum.
    Yazıda geçen genel kurul meselesini de daha yeni genel kurul yapıldığı için kimse anlamamış görünüyor. Ama yeni yönetim kendi aldığı kararları bir an önce yürürlüğe sokmak ve yasadan doğan zorunluluk nedeniyle 2017 dördüncü ayına kadar ilk genel kurulunu yapmak isteyecektir.
    Ve yeniden değerleme konusu. Yatırımcılar da bugüne kadar şirket taşınmazlarının değerinin çok düşük kaldığı ve yapılacak yeniden değerleme ile şirket özsermayesinin yükselerek şirketin mali yapısının düzeleceği tavsiyesinde bulunmuşlar ancak önceki yönetim buna hiç yanaşmamıştı. Yeniden değerleme konusunun ilk defa şirketin en tepesindeki kişinin ağzından konuşulması bu konuda da hazırlıklar yapıldığını göstermekte. Özetle ben yeni yönetim ve yönetim kurulu başkanı ZT. nin önceki yönetimin aksine şirketi ayağa kaldırmak için elinden gelen gayreti gösterdiğine ve bunun sonuçlarının kısa sürede alınmaya başlanacağına inanıyorum.
    Güzel, durumu toparlayıcı bir yazı olmuş. Gk konusunu anlamadığımı yazmıştım daha evvel. Sizin yazdıklarınızla kafamda
    Oturdu şimdi. Şu arel banktan da güzel bir haber gelse, işler yoluna girmeye başlar. Ben yeni yönetimden umutluyum.

7. Cok degerli gayrimenkulleri olan kervanin degerleme sonrasi gercek degeri ortaya cikacaktir...

7 otel (sadece bodrum muammali), fabrika arsalari (1 tanesi 60 milyondan fazla degere satildi) bu degerden az olmayacak 3 adet daha var), bunun disinda siteler, dukkanlar, tekstil makinalari, istanbul'da icra dairesinin belirledigi 30 milyonluk villa vb bir suru daire dukkan ve arsa...

Daha onceki yonetimin art niyetli davranislari neticesinde sirket direkten donmustu. Su ana kadar takip ettigimiz kadariyla yeni yonetim birseyler yapmaya calisiyor. Yonetimin iyi seyler yapmasi hem kendileri hem de bizim icin olumlu olacaktir.

Oteller isliyor, borc yapilandirilmaya calisiliyor ki aareal bank ile resmi gorusmeler basladi bu borcun halledilmesi yeterli olacaktir.(80 milyon euro) sirket digerlerini odeyecek gucte...

Atil fabrika binalari satisa sunuldu 1 tanesi 60 milyona satildi. Digerleri de satilabilir...

Goruldugu uzere bir fabrika arsasi ve binasi dahi borsadaki onlarca sirketin sermayesinden buyuk...

Onun icindir ki onumuzdeki gunler cok seye gebe... En azindan yy calisiyor gosteriyor. Ve uzerlerinde bulunan olumsuz gorusleri silmek icin de basin vb yayin organlarini kullanacaklari anlasiliyor...

Bist, spk gibi kurumlarla gorusmeleri olumlu en azindan kurallara uyacaklardir. Cunku artik bistte spk da bence bunlara son sansini vermistir. Iyi degerlendireceklerdir...

Hayirlisi diyelim... Bekleyip gorecegiz...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

8.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Cok degerli gayrimenkulleri olan kervanin degerleme sonrasi gercek degeri ortaya cikacaktir...

7 otel (sadece bodrum muammali), fabrika arsalari (1 tanesi 60 milyondan fazla degere satildi) bu degerden az olmayacak 3 adet daha var), bunun disinda siteler, dukkanlar, tekstil makinalari, istanbul'da icra dairesinin belirledigi 30 milyonluk villa vb bir suru daire dukkan ve arsa...

Daha onceki yonetimin art niyetli davranislari neticesinde sirket direkten donmustu. Su ana kadar takip ettigimiz kadariyla yeni yonetim birseyler yapmaya calisiyor. Yonetimin iyi seyler yapmasi hem kendileri hem de bizim icin olumlu olacaktir.

Oteller isliyor, borc yapilandirilmaya calisiliyor ki aareal bank ile resmi gorusmeler basladi bu borcun halledilmesi yeterli olacaktir.(80 milyon euro) sirket digerlerini odeyecek gucte...

Atil fabrika binalari satisa sunuldu 1 tanesi 60 milyona satildi. Digerleri de satilabilir...

Goruldugu uzere bir fabrika arsasi ve binasi dahi borsadaki onlarca sirketin sermayesinden buyuk...

Onun icindir ki onumuzdeki gunler cok seye gebe... En azindan yy calisiyor gosteriyor. Ve uzerlerinde bulunan olumsuz gorusleri silmek icin de basin vb yayin organlarini kullanacaklari anlasiliyor...

Bist, spk gibi kurumlarla gorusmeleri olumlu en azindan kurallara uyacaklardir. Cunku artik bistte spk da bence bunlara son sansini vermistir. Iyi degerlendireceklerdir...

Hayirlisi diyelim... Bekleyip gorecegiz...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen sayın freecell,
    İnşallah güzel günler göreceğiz bakalım. Bir an evvel görmek dileğiyle.. İnşallah sizler gibi ve burada emeği geçmiş 3-4, 5 yıl beklemiş arkadaşlarla sonucunu da beraber görme dileklerimle.. 3 yılı bitirdik. 4 yılda bitmek üzere.. Ytd

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 343/964 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •