Sayfa 246/1013 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    dolar/tl ye hollanda ile ortaya konan komediden dolayı yukarı yönlü bir baskı olmaması için ciddi bir çaba sarfedildiği anlaşılıyor. yarın ki fed kararı öncesinde ciddi bir direniş sergiledi merkez bankası. ancak dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama başbakan demeç vermiyor neredeyse, konu hakkında başkaları konuşuyor, daha çok bu konu recep bey ve diğer bakanlar üzerinden ilerliyor. ayrıca hollanda da yaptırım uygulanamayacağını bildiğinden "görüyorum ve arttırıyorum" dedi, recep bey ve yardımcılarının uyguladığı retoriğin temelsiz ve tahrikkar olduğunun net resmi ortaya çıkmış oldu böylece, zira referandum için sahnelenen bir oyun.
    Bazı kişilerin ortalığı yatıştıracak kişi olarak bekletilmesi normaldir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Biraz önce Bloomberg'de Başbakan Binali Yıldırım'la söyleşi (güzelleme) vardı...

Kafam tuttu fazla dinleyemedim bu kadar yalaka TV ciliği...

Yalnız bir ara baktım daha önce söylediği bir laf yazıyla altta bantta verildi...

Mealen şöyle demekteydi:

- MB nın 130 milyar dolar dolarlık döviz rezervi korku veriyor ...gibi bir şey...

Bu ifade hem de bu konuların uzmanı bir TV de bir siyasi tarafından rahatlıkla, itiraz görmeden sarfedilebiliyordu...

Utanma arlanma...

3. https://m.youtube.com/watch?v=kzo45hWXRWU

Kendimi savunmak için değil paylaşım amaçlı koydum linki
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    teknolojinin açtığı sayısız yeni alan var, son zamanlarda bu teknolojik gelişmelerin ticari yansımaları da olmaya başladı, mesela SpaceX firması:

web sitesinden alıntı: http://www.spacex.com/about

"SpaceX designs, manufactures and launches advanced rockets and spacecraft. The company was founded in 2002 to revolutionize space technology, with the ultimate goal of enabling people to live on other planets."

nihai hedeflerini başka gezegenlerde insanların yaşayabilmesini sağlamak olarak ifade ediyor. bu amacın bir çok yan sektörü ve beraberinde kişiyi iş sahibi yapacağını söylemek yanlış olmaz.

abd de dinamizmi sağlayan bu tür şirketler. 19. yy daki demir çelik devleri yada standart-oil benzeri ancak farklı bir alanda kendini konumlandıran ve kapitalizm ile idealizmi barındıran uğraşlar bunlar. tek başına kar/para güdüsü olmadığı çok açık.

abd nin bunun gibi bir çok alanda oluşacak yeniliklerden en kazançlı çıkan ülke olacağı çok açık. abd ekonomisinde bildiğimiz anlamda resesyon yaşanması olasılığını önümüzdeki dönemde azaltacak bir durum bu.
    bu uzay teknolojilerine hep şüpheyle yaklaşıyorum
    bu adamların daha aya gittikleri meçhul apollo 11 uzay modülüne bakınca alüminyum folyo çadır tentesi kullanılmış bunlarla mı aya gidildi diye sormaktan alamıyor insan kendini.
    ayrıca başka iddialar var mesela dünyanın düz olduğuna dair iddialar ve oldukçada ciddi argümanları var bu adamların
    flat earth society diye bir hareket bile var dünyada
    yani hiç aya gidilmediği hiç bir gezegenin olmadığı dünyanında evrenin merkezi olduğu söyleniyor
    bunun dışında uzaya fırlatılan uyduların yalan olduğu bunların aslında varolmadığı. yani bizim türksatta yalan olabilir
    zaten internet bağlantılarının %99 kablolar üzerinden olduğuna göre bu iddada bence dikkate değer
    o yüzden uzayı bırakalım biz güneş enerjisine bakalım en güzel para orda
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

5. merak edeinler incelesin çok ilginç bence

https://www.youtube.com/watch?v=ofPu0rM6fks
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6. 2015 te 500 küsür, 2016 da 260 a yakın kruvaziyer İstanbul'a gelirken şimdi 0 yani bu tatilde ucuza yer bakacağız. Yürü be truzimci bu yılda yatacaksınız. Hep tatil yani.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Öyle Kültür ve Turizm Bakanına, bu kadar turizm...

Çok bile...

Ne demiş muhterem Hollanda olaylarından sonra: Hollandalıların bürokrasisinde Fetöcü var (ya da hissediyorum) gibi birşey.

Bu adamları anneleri kadir gecesi doğurmuş.

Bakan olmak bu kadar ayağa düştü işte...

8.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    bu uzay teknolojilerine hep şüpheyle yaklaşıyorum
    bu adamların daha aya gittikleri meçhul apollo 11 uzay modülüne bakınca alüminyum folyo çadır tentesi kullanılmış bunlarla mı aya gidildi diye sormaktan alamıyor insan kendini.
    ayrıca başka iddialar var mesela dünyanın düz olduğuna dair iddialar ve oldukçada ciddi argümanları var bu adamların
    flat earth society diye bir hareket bile var dünyada
    yani hiç aya gidilmediği hiç bir gezegenin olmadığı dünyanında evrenin merkezi olduğu söyleniyor
    bunun dışında uzaya fırlatılan uyduların yalan olduğu bunların aslında varolmadığı. yani bizim türksatta yalan olabilir
    zaten internet bağlantılarının %99 kablolar üzerinden olduğuna göre bu iddada bence dikkate değer
    o yüzden uzayı bırakalım biz güneş enerjisine bakalım en güzel para orda
    Sn.tarantula aman diyeyim bu tarz işlere bulaşmayın bunların söyledikleri doğru olmasa bile ikna kabiliyeti güçlü kişiler ve daha çok insanın şüphe duyma eğilimini kullanma üzerine, ay a gitme konusunda benimde şüphelerim var ama diğerleri pek şüpheye düşülecek konular değil,

Şimdi konu dışı olacak ama madem başladık devam edelim

Dünyada yaşamın nasıl başladığı ile ilgili dini kitaplarda anlatılanlar yada evrim teorisinden daha makul olan yaşamın uzaydan kontrollü bir şekilde dünyaya geldiği söyleniyor ve daha sağlam kanıtları varmış

Zaman kavramı konusunda da çok kabul gören bir teori var ben belgeseli 2 kere izledim çok karmaşık geldi bana ama bilim çevreleri tarafından en çok kabul gören teori oymuş, anladığım kısmı zamanda yolculuk diye birşey olmaz çünkü zaman yoktur diyor yada ben öyle anladım

Son olarak bu işleri yapanlar bir kaç çelişkili konuyu kullanarak kafa karıştırıyorlar ve sonra bir sürü yalan dolan giriyor işin içine
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 246/1013 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •