Sayfa 17/1024 İlkİlk ... 7151617181927671175171017 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dün bir arkadaşım ile konuşuyordum. Yapı denetim firmasında çalışıyor. Dört aydır maaş alamadğını söyledi. Neyse ki emekli. Yani beton kısmında da işler iyi gitmiyor.
    iyi, kötü farketmez kamu kaynaklarını betona yönlendirmeye devam edecekler, sonuna kadar golden shot. onları dolar sadece kısa vadede ilgilendiriyor. orta uzun vadede kaç lira olacağı hiç önemli değil.

Bakınız, 2016 yılında bankaların faiz gelirleri tam 194 milyar 732 milyon liraya ulaşmıştır. Oysa aynı dönemde bankaların faiz giderleri 103 milyar 389 milyon liradır. Yani faiz makası yüzde 88 gibi anormal bir seviyeye çıkmıştır.

Para ne ticaret yapana gitmiştir;

Ne de tasarruf yapanda kalmıştır.

Para, adeta aracılık sistemine (bankalara) kalmıştır.
    Karar'dan İbrahim Kahveci'nin köşe yazısından bir bölüm...Tamamını okumak isteyen arkadaşlar için
    http://www.karar.com/yazarlar/ibrahi...-su-orani-3360

3. Değerli katılımcılar , aslında hepimizin çok sıkıntılıyız, yazamadığımız ama hepimizin yazılmayanı bile okuyabildiği bir dönemdeyiz. Burada okuyan- yazan herkes bar- pavyon harcamadan birikim yapan, ülkesi için çalışmış- çalışmakta olan insanlar. Bu alınteri birikimlerin erimemesi için ekstra emek harcamaktayız. Finansal okuryazarlık ( normal okuryazarlığı bile halledememişken ) çoğunda olmadığı için ; buralarda kendine göre yön arayan, bilgi arayan çok.
    Benim acizane tavsiyem ; siyasi konulardan uzak ( zaten etrafımızda tüm gün siyasetle yaşıyoruz ) , sadece gerçek para piyasaları ile ilgili önemli hususları ( hangi banka daha fazla faiz veriyor gibi ) yazalım. Sonuçta hiç yoktan bazı kişiler soruşturma geçiriyor ve ailesiyle birlikte mağdur oluyor.

4. T-Bank 32 gün miktar önemli değil 12,25

Odea 32 gün 12,40

Şekerbank 32 gün 12,30

5. T-bank....her vade için Dolara %3,95 alt limit 5000
    Aktifbank....30-44gün Dolar repo %3.75 ( mev.kar. %3,84) alt limit yok.
    Burgan....Eski müşteri Dolar % 3,5 Yeni %4
    Akbank....Dolar% 3,15

6. 12.40 Icbc 45 gün yeni müşteri

7. Reeskont kredilerinin ödenmesinde Dolar kurunu 5,3 lere çekmek benim paramın (Merkez Bankasının parası) bir takım şirketlere ayrımcılık yapılıp peşkeş çekilmesidir ( tıpkı BES deki %25 devlet katkısında olduğu gibi), ben borcumu 3,77 den ödedim, kimin ne ayrıcalığı var. 1 puan faizi arttırmaktan korkup benim paramı değersizleştirmekten korkmayanlar hak yemekten korktukları zaman zaten tl de değerlenir, işsizlik te azalır. Faiz artırmaktan korkan faizi tamamen kaldırsın da külliyen işsizlik sıfırlansın. 40 yıldır Türk lirasında mevduattaydım, şimdi gavurun parasından medet ummak zorunda kaldım, üzgünüm.

8. Biraz önce aldığım son oranlar. YKB 40-60 güne yüzde 12. Yeni para ve temdite aynı oran.
    Fiba yüzd 12.15, swap 12.50 35 güne.
    Burgan yüzde 12.25, swap 12.55. Yeni ve temdite aynı oran.

Sayfa 17/1024 İlkİlk ... 7151617181927671175171017 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •