Sayfa 165/323 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 2584 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Mohikanların Sonuncusu

Alıntı Originally Posted by Tonti Yazıyı Oku
    Merhaba hocam tüpraş saymanız mümkün müdür? Hisse başına net 11,56 TL temettü verecek. Temettü verimliliği %10 oranında. Piyasalar bunu çok olumlu karşıladı ki günü %+4,41 kapadı. Bu artış devam edecek mi acaba?
    TUPRAS...

3 ay önceki görüşümüz buydu.

2017 Eylül'de 52 TL'den başlayan trend kasım'da bitmişti.

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    TUPRAS...

Trend bitimi işaretleri veriyor.

Orta vadeli 1 yıllık trend çizgisi bilanço açıklandığında GAP'lı olarak kırıldı.

145 TL uzun vadeli zirve olarak uzun süre geçilemeyecektir diye düşünüyorum.

Düşüşte ilk 1. dalganın dibi 120 TL oldu 2. dalga başladı.

Kırılmış olan yükselen trend çizgisine atak yapıyor(126 TL).

Burayı geçerse GAP'ı kapatabilir( 136 TL). Ama bundan daha fazla bir tepki beklemem.

Orta vadeli beklentim 1-1.5 yıl sonra 100 TL altındaki rakamları görmesidir.

Orta vade sayım bitmişti.

Uzun vade sayımda ise çok ilginç bir durum var.

Tüpraş ; 2009 dibi değil, 2001 dibi de değil, ta 1998 dibinden başlayan (tam 49 dalgalık) çok uzun bir trendin 48. zirvesini 145 TL ile yapmış. Bu dalgaları etiketlemek imkansız, grafiğe sığmaz.

1 zirve kalmış. Belki 150 TL görebilir. Belki 1 dalga yanlış saymışımdır, yeni zirve görmez.

Sonuç olarak 150 görülse de görülmese de daha sonra uzun süren bir AYI piyasasına girecektir.
    DUHUL : 1999

2.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    TUPRAS...

3 ay önceki görüşümüz buydu.

2017 Eylül'de 52 TL'den başlayan trend kasım'da bitmişti.

Orta vade sayım bitmişti.

Uzun vade sayımda ise çok ilginç bir durum var.

Tüpraş ; 2009 dibi değil, 2001 dibi de değil, ta 1998 dibinden başlayan (tam 49 dalgalık) çok uzun bir trendin 48. zirvesini 145 TL ile yapmış. Bu dalgaları etiketlemek imkansız, grafiğe sığmaz.

1 zirve kalmış. Belki 150 TL görebilir. Belki 1 dalga yanlış saymışımdır, yeni zirve görmez.

Sonuç olarak 150 görülse de görülmese de daha sonra uzun süren bir AYI piyasasına girecektir.
    sayın mohikan yaklaşık 3 yıl önce elektrikli araçlar ve petrolün yakıt olarak yakılmasının cazibesini yitirecegine karar verdim ve daha önce 20 tl lerden beri sürekli portföyümde bulunan tüpraşın yerine petkimi koymaya karar vermiştim. çünkü petrol yakılmayacak ancak yeni yeni gelişmekte olan nano teknolojile aşırı derecede stratejik bir ham madde olmaya aday olacaktır. böyle bir durumda petkimin daha gidecegi çok yol olacaktır

3.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    HURGZ...

2 ay önce sayılmış.

ORTA VADELİ sayımı revize ettim. 15 değil 11 dalgalık bir trend başlamış.

0.76 altına inmezse sayım bozulmaz. Çanak yapıp ikiye katlarsa hedefi 2.80-3 TL olabilir.

Uzun vade sayımına göre ise 3.26 TL C dalgasının en fazla çıkacağı rakamdır.

Sayın Mohikan..
    Elinize sağlık..

sabır, sabır, sabır...
    tek tavsiyem budur...

4. Hocam EREGL ye bakabilirmisin satım varantı aldım beni maf etti ne ********lik yahu doymadılarmı bunlar gözlerini toprak doyursun teşekkürler

5. Iyi aksamlar, mohikan hocam klmsn sayimi aradim bulamadim. Mumkunse yapar misiniz? Kalin saglicakla

hicbir zaman ytd. Tamamen salliyorum. Yazdiklarimi dikkate almayin. Sallama hepsi. Fakir yatirimci sallamasyonu.

6. Mohikanların Sonuncusu

Mohikan hocam saygilar. TSPOR Sayimini listede bulamadim nacizane sayimini sizden rica etmek mumkun mudur? Su siralar satis sozcukleri dolasiyor, bugun tavandan dondu. Daha once sayildiysa verdigim rahatsizlik icin ozur dilerim.
    Tesekkurler simdiden.

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    tekirdağ/malkara
    Gönderi
    24
    Sayın hocam emekleriniz sonsuz teşekkürler teşekkürler. TUKAS sayımını eski sayfalarda bulamadım. Zahmet olmasa bakabilir misiniz .
    Saygılarımla....

8.  Alıntı Originally Posted by Sirenama Yazıyı Oku
    Iyi aksamlar, mohikan hocam klmsn sayimi aradim bulamadim. Mumkunse yapar misiniz? Kalin saglicakla

hicbir zaman ytd. Tamamen salliyorum. Yazdiklarimi dikkate almayin. Sallama hepsi. Fakir yatirimci sallamasyonu.
    sayılmış sayfa 85 de

Sayfa 165/323 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •