Sayfa 178/342 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Temettü olarak ne verdiğinin çok önemi yok. Son iki üç yıla bakarsak %25 civarında (8-10 milyon tl) brüt temettü verebilir. Şirketlerin büyük çoğunluğu mali tablolarını açıkladıktan hemen sonra genel kurul tarihini ve temettü miktarını açıklıyor. Bakab ise mali tablolarını açıklayalı 1 haftadan fazla süre geçmesine rağmen henüz bir açıklama yapmadı. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da şirket kurumsallıktan epey uzak.

Asıl önemli konu ise mali tablolardaki iyileşmenin devam etmesi. Yıllık 60 milyon tl nin üzerinde son çeyrekte ise 20 milyon tl nin üzerinde FAVÖK elde eden şirket şu anda 260 milyon tl değerden işlem görüyor. Bu kar rakamları ve daha önce defalarca yazdığım sektördeki şirket satışları değerlendirildiğinde bu şirketin hisse başı 4 euro etmesi lazım. 2018 yılında muhtemelen 100 milyon euro civarında ciro elde edeceğini düşünürsek hisse başı 4 euro hedefi sektördeki şirket satışlarında ortaya çıkan ciro*1.5 değeri ile de uyumlu.

Bu doğrultuda kısa vadeli fiyat değişimlerinin benim gözümde hiçbir önemi yok.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Temettü olarak ne verdiğinin çok önemi yok. Son iki üç yıla bakarsak %25 civarında (8-10 milyon tl) brüt temettü verebilir. Şirketlerin büyük çoğunluğu mali tablolarını açıkladıktan hemen sonra genel kurul tarihini ve temettü miktarını açıklıyor. Bakab ise mali tablolarını açıklayalı 1 haftadan fazla süre geçmesine rağmen henüz bir açıklama yapmadı. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da şirket kurumsallıktan epey uzak.

Asıl önemli konu ise mali tablolardaki iyileşmenin devam etmesi. Yıllık 60 milyon tl nin üzerinde son çeyrekte ise 20 milyon tl nin üzerinde FAVÖK elde eden şirket şu anda 260 milyon tl değerden işlem görüyor. Bu kar rakamları ve daha önce defalarca yazdığım sektördeki şirket satışları değerlendirildiğinde bu şirketin hisse başı 4 euro etmesi lazım. 2018 yılında muhtemelen 100 milyon euro civarında ciro elde edeceğini düşünürsek hisse başı 4 euro hedefi sektördeki şirket satışlarında ortaya çıkan ciro*1.5 değeri ile de uyumlu.

Bu doğrultuda kısa vadeli fiyat değişimlerinin benim gözümde hiçbir önemi yok.
    Bu yıl kı temmettu oranı gercekten ilgi cekici , bence sirket bile henuz karar vermemiştir...Yasal olarak mart sonuna kadar genel kurulu yapması lazım ama bu hukum tam olarak bağşayıcı değil bu nedenşe bir cok sirketin genl kurulu Mayıs sonuna kadar kaliyor...
    Kr iyi ...Min %10 kar oranı dagıtım polititkasına gore cepte...ama her halukarda bunun uzerinde olacak.31 M TL nin en az 10 max 20 MTL sini dagıtır dıye dusunuyorum.Birdegecmiş yıllar karlarına vergi alınacak dedikodusu var.b durumda cakalısko cb daha fazla da taksitle kar payı dağıtabilir.yada sermaye artısı da yapabilir...
    Özseryeye ekleyip defter degeri artırılması bence en uygun karar olurdu.ben olsam uyle yapardım...dielim ki 2.5 dd uzerinden sirketi sattın yada ortak aldın.Bu durumda sirket ederine katkısı 75 M TL oluyor.
    Bu arada gecen bahsettiğim uzere Smyrna lı girişimci cant fabrikasını satmaya karar vermiş , 15 talipli varmıs.en ciddi 4 tanesi şirketleri bu haftadan itibaren gezmeye baslayacak.orsaya kote olmayan sirket...talip fazla.patron parayı üretimden cekip risksiz paradan para kazanacakmıs...bnmde cb ve ekibine tavsiyem aynını yapmasıdır.ky dudukleyerek ancak bir yere kadar.global pazarı yedirtmezler.bu nedenle global ortak sart....250 M Euroya satın , sirket ederini bulsun.yoksa elinizde heba olacak...
    temettu oranı acıklasa da sonra yıne oranı artırıyor bu nedenle dusuk acıklarsa sasırmayın...bir cb produksiyonudur...
    YTD...YTD ....

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bu yıl kı temmettu oranı gercekten ilgi cekici , bence sirket bile henuz karar vermemiştir...Yasal olarak mart sonuna kadar genel kurulu yapması lazım ama bu hukum tam olarak bağşayıcı değil bu nedenşe bir cok sirketin genl kurulu Mayıs sonuna kadar kaliyor...
    Kr iyi ...Min %10 kar oranı dagıtım polititkasına gore cepte...ama her halukarda bunun uzerinde olacak.31 M TL nin en az 10 max 20 MTL sini dagıtır dıye dusunuyorum.Birdegecmiş yıllar karlarına vergi alınacak dedikodusu var.b durumda cakalısko cb daha fazla da taksitle kar payı dağıtabilir.yada sermaye artısı da yapabilir...
    Özseryeye ekleyip defter degeri artırılması bence en uygun karar olurdu.ben olsam uyle yapardım...dielim ki 2.5 dd uzerinden sirketi sattın yada ortak aldın.Bu durumda sirket ederine katkısı 75 M TL oluyor.
    Bu arada gecen bahsettiğim uzere Smyrna lı girişimci cant fabrikasını satmaya karar vermiş , 15 talipli varmıs.en ciddi 4 tanesi şirketleri bu haftadan itibaren gezmeye baslayacak.orsaya kote olmayan sirket...talip fazla.patron parayı üretimden cekip risksiz paradan para kazanacakmıs...bnmde cb ve ekibine tavsiyem aynını yapmasıdır.ky dudukleyerek ancak bir yere kadar.global pazarı yedirtmezler.bu nedenle global ortak sart....250 M Euroya satın , sirket ederini bulsun.yoksa elinizde heba olacak...
    temettu oranı acıklasa da sonra yıne oranı artırıyor bu nedenle dusuk acıklarsa sasırmayın...bir cb produksiyonudur...
    YTD...YTD ....
    UNUTULMASIN----BASINDAN ESKİ TARİHLİ BİR ALINTIDIR.....NOT

.................................................. .................................................. ...........................................
    Ersu'nun hisselerini yükseltmek için, eski Derborsa'nın sahibi Mehmet Temel ve Ersu'nun sahibi Ali Akman'la görüştük. Firma sahibi Akman'la anlaştıktan sonra Sertaç Bakioğlu, Davut Eskinazi, Mahmut Kiraz, Mehmet Körpeoğlu, Engin İpekoğlu, Sinan Engin, ve milli halterci Naim Süleymanoğlu ile birlikte kağıdı kademeli olarak 11 bin liradan 80 bin liraya kadar yükselttik. Bilmediğimiz bir nedenle kağıt hızla düşmeye başladı. Bu düşüşe rağmen 35 bin liradan topladığımız bu kağıdı elden çıkartarak kar ettik." Keriz silkeleme nedir? Mecnur Çolak'ın ifadesinde "keriz silkelemek" olarak yer alan operasyon, büyük oyuncuların kağıtları düşük fiyatlardan toplamasıyla başlıyor. Özellikle işlem hacmi az, yani alım-satımın düşük olduğu kağıtlarda, üç-beş büyük oyuncunun bir araya gelerek yaptıkları bu operasyona "keriz silkelemek" adı veriliyor. ..........................

4. Zugurt aganin eli tutulur.En az 15 M Tl temettu dagitir.Patron hisseleri topladi bu nedenle bonkor olacak bence

5. temennim şurda çok az bir yatırımcı kalöış kagatın nerdeyse tamamı elinde cb nin ma aile o hakkı kendinde görüyor bence hakklıdır bazıları paylaşmayı sevmez eski kafalıdır yeşından dolayı kagat bende 1 yıldır var bence arkadaşlar ya ciddi bir grgişim yapacak cb yada işlem gören bizde olan üç beş lotu toplamak için canbazlıga devam yanlız arkadaşlar şuanki borsa 2000yılındaki deyil spk ve bist yönetimi oper onu oyle operlerki tılların acısını çıkarırlar onun için benim beklentim yüksek ÇÜNKÜ BU KERVAN BÖYLE GİTMEZ YA SEVESEVE YADA.............................................H ERKEZE BOL SABIT BOL KAZANÇ

6. Seke seke çift hanelere gidecek ve gitmeli.... Azar azar olsun temiz olsun.

Alıntı Originally Posted by ÇIRAK Yazıyı Oku
    temennim şurda çok az bir yatırımcı kalöış kagatın nerdeyse tamamı elinde cb nin ma aile o hakkı kendinde görüyor bence hakklıdır bazıları paylaşmayı sevmez eski kafalıdır yeşından dolayı kagat bende 1 yıldır var bence arkadaşlar ya ciddi bir grgişim yapacak cb yada işlem gören bizde olan üç beş lotu toplamak için canbazlıga devam yanlız arkadaşlar şuanki borsa 2000yılındaki deyil spk ve bist yönetimi oper onu oyle operlerki tılların acısını çıkarırlar onun için benim beklentim yüksek ÇÜNKÜ BU KERVAN BÖYLE GİTMEZ YA SEVESEVE YADA.............................................H ERKEZE BOL SABIT BOL KAZANÇ
    valla benim tek lotumu alamaz.satmıyorum hatta etrfaıma aldırıyorum.dostlarıma 6 lirdan geri alım garantısı vermiştim uzerimden o yukte kalktı oh...biz tek tuk te olsa cb nın malinı alıyoz ama satmak yok.bugunde 400 lot kadar alım yaptık.cok sukur...karlılık super.devam ettıkce seans içi fiyat hareketleriyle işim olmaz.ytd

8. Doviz rekorlara kostu buda bakambakajı ciroda 400 milyon liranın uzerıne tasıyacak.Karda buna paralel 40 milyona çıkar bu yılın sonunda.Secım nedeniyle borsa gocerken bence güvenli limanlardan biri de bakamb....Hisse bası 30 kr temettu dagıtırsa da tadından yinmez

Sayfa 178/342 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •