Sayfa 136/807 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon
Arama sonucu : 6449 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,033
     Alıntı Originally Posted by ygt Yazıyı Oku
    2014-2015 deki tl fiyatına geldi. 3 senedir alanlar hepsi bizim gibi zararda. Peki niye satılıyor. Firma battımı ne oldu.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hocam Şirket batmadi ama 3 yildir karini artiramiyor.. Ihracat rakamlari da epeydir ayni rakamlarda dolasiyor.. bence sikinti bu. ytd.

Nisan ayı iç ve dış satışlar nasıl gidiyor, sektörü bilen var mı?

3. koç ta sorun olsa holding hisseleri artıda. tuhaf bir durum.

4. Yolda gidip gelirken tır üstünde traktör görüyoruz ayrıca benzin aldığım yerde Bayii var geçen sordum epey satılıyor dedi geçen yıl gibi buradaki fiyat hareketlerinin traktörün üretimi satışıyla çok bir ilgisi yok şu an iyi bir spekülasyon yapılıyor birilerinin iyi canı yanacak özelliklede varsa acıklıların inşallah

5. OYAK YATIRIM – Türk Traktör TTRAK Hisse Analiz 1Ç18 – 25.04.2018

Türk Traktör’ün net karı 1Ç18’de %1.5 oranında artarak 56mn TL olarak gerçekleşmiş ve beklentiler dahilinde gelmiştir. Şirketin operasyonel karlılığı ise artan üretim maliyetleri ve yüksek faaliyet giderleri neticesinde beklentilerin bir miktar alında kalmıştır. Şirketin FAVÖK’ü %9 oranında daralarak 102mn TL olurken FAVÖK marjı 1.9 baz puan düşerek %9.7 oranında gerçekleşmiştir. Piyasa beklentisi TTRAK’ın 1Ç18’de 115mn TL FAVÖK ve 11.4% FAVÖK marjı gerçekleştirmesi yönündeydi. Satış gelirleri ise %9 oranında artarak 1,05 milyar TL’ye ulaşmıştır. Şirket 2018 yılı beklentilerimize göre 9.1x F/K ve 7.4x FD/VAFÖK çarpanları ile işlem görmektedir. Türk Traktör 90TL/hisse olan hedef fiyatımıza göre %30 oranında yükselme potansiyeli taşımaktadır. Türk Traktör için Endeks Üzeri Getiri tavsiyemizi koruyoruz

6. sıkıntı pazarda bence. çünki kar artamıyor.kar devamlı aynı , temettü devamlı aynı ancak enfasyon karşısında zarar yazıyor.
    rakipler çoğaldı. traktörün satışları düştü. ama işin garip yanı üretim arttı. neyi planlıyorlar bilmiyorum. hükümetin artık çiftçiyi de düşünmesi gerekli. vergi indirimi mazot indirimi hurda teşviği vs. vs. olmalı. traktör sanırım bunları düşünüp üretiyorda üretiyor. gaziye yakın oturuyorum genelde yolum anadolu bulvarından geçer traktör tesislerini görürüm arazi çakılı şekilde hep traktörle dolu. bunlar hep burda mı satılıyor yeni banttan mı çıkıyor bilmiyorum. geçen sakarya tesislerinden geçtim martta yine çakılı idi. birşeyler var ama anlam veremiyorum. şirketten yana sıkıntı olsa %75 yabancı keriz mi. maliyetleri sıfır bile olsa traktörde beklenecek birşey görüyorlar.

7. Bu rapor yayınlandığı günhisse 70 cıvarıydı şu hale bak saf spekülasyon korku operasyonu düşürün biraz daha gayret edin.....

8. Traktör düşüşlere karşı her zaman defansif bir hisseydi. Satışların azalmasına rağmen ilk çeyrek karı gayet güzeldi.Ne oldu da bu hallere düştü ve endeks önünde sert düşüş sergiliyor anlamakta zorlanıyorum.

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Sayfa 136/807 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •