Sayfa 16/101 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 121 - 128 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1. Temel Analiz çerçevesinde uzun vadede iyi oranda temettü hisselerine ilişkin bilgi verecek, hatta bu konular hakkında tartışmaların yapılacağı topiklerden biri burası mı ?

Doğru yerdemiyim ?

2.  Alıntı Originally Posted by Umit Yazıyı Oku
    30+30+40 sanırım

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    en azi migros en cogu tavhl...

size daha garibini soyleyim migrosun oranini fiyati arttirdikca arttiracagim ...

mesela yazicida ilk maliyetim 13 kusurlerde olmakla birlikte 14 15 18 den bile aldigim var...

ortalama maliyeti 15 kusurlere getiriyor....

3.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Temel Analiz çerçevesinde uzun vadede iyi oranda temettü hisselerine ilişkin bilgi verecek, hatta bu konular hakkında tartışmaların yapılacağı topiklerden biri bursa mı ?

Doğru yerdemiyim ?
    maalesef hayir sayin forumdasim..m

ben temettu yatirimciligina inanmiyorum ... ( ama al sat yaptigim kagitlarin bircogu temettu hissesidir. )

bu konuda forumda cok yararli basliklar cok iyi bilen arkadaslar var ...

4.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku

size daha garibini soyleyim migrosun oranini fiyati arttirdikca arttiracagim ...

mesela yazicida ilk maliyetim 13 kusurlerde olmakla birlikte 14 15 18 den bile aldigim var...

ve şunuda ekleyim . .. yazicida ongorum boyle bir artisti diger topikte ilk dillendirdigimde kimsenin aklinda bile yoktu hacmi yerlerde bir kagitti ama ben cok emindim ...

peki neden full portfoy girmedim neden ortalama maliyeti 13 lerde tutmadim degilmi

5.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku

O zaman yukarıdan aldığınız hisse adet sayısı ilk işleme göre daha az olmalı ki ortalaması daha aşağıda kalabilsin. Ancak hareket eden trende her vagonda yer tutmak da farklı bir bakış olur. Harekete geçen hisse yukarıya çıkarken bir anlamda sizde omuz vermiş oluyorsunuz. Ky gibi değil uzun vade yatırımcısı gibi düşünmek diyorum buna

Yukarıda gördükleriniz yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir.

6. su an icin yuzde 40 yazic yuzde 40 tavhl yuzde 20 mgros....

yazicidaki pozusyon kapandigindaki dagilim sizce nasil olacak ( eger yeni bir hisse girmesse )

7.  Alıntı Originally Posted by Umit Yazıyı Oku
    O zaman yukarıdan aldığınız hisse adet sayısı ilk işleme göre daha az olmalı ki ortalaması daha aşağıda kalabilsin. Ancak hareket eden trende her vagonda yer tutmak da farklı bir bakış olur. Harekete geçen hisse yukarıya çıkarken bir anlamda sizde omuz vermiş oluyorsunuz. Ky gibi değil uzun vade yatırımcısı gibi düşünmek diyorum buna

evet ana maliyet asagilardadir ama sunuda soyleyim digerleride oyle kucuk degildir yuzde 40 13 lerden maliyetse yuzde 60 i ciktikca cesitli fiyatlardan aldiklarimdan olusuyor total yazici adedimde....

8.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    evet ana maliyet asagilardadir ama sunuda soyleyim digerleride oyle kucuk degildir yuzde 40 13 lerden maliyetse yuzde 60 i ciktikca cesitli fiyatlardan aldiklarimdan olusuyor total yazici adedimde....
    Birde bunun tam tersi var sayın hocam. Dibe giderken almak ve dibi görmek. Bu daha yaygın bir görüş sanırım piyasada. Yanılmıyorsam düzeltin lütfen. İkisi arasındaki fark nedir sizce?

Yukarıda gördükleriniz yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir.

Sayfa 16/101 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •