Arama sonucu : 674 madde; 1 - 8 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Kaç gündür benim de aklımı kurcalıyor, ne yapıyor bunlar anlamadım. Pagyo'da sanki çoğunluk hisselerine talipmiş gibi (hostile takeover) bir hava içindeler. Pagyo'nun büyük ortaklarıyla aralarında bir iletişim var mı onu da çözmek mümkün değil.

Şahsen yeni AVM yatırımı yerine pagyo'daki payı artırmalarını tercih ederim. 2-3 haftadır BİST'te finansman yükü altında olan firmaları fena benzetiyorlar, borca girersek aynısı bizim de başımıza gelebilir diye korkmuyor değilim.
    Markantalya için 500 milyon tl ye alsalar
    2.5 milyon dolar aylık gelir yazıyor haber sitelerinde.bugünkü kurla 11.5 milyon ..bana göre şişirilmiş rakamlar
    Hadi senelik 75-80 milyon geliri olsa en kötü...170-180 milyonda ankamall geliri desen ..250 milyon civarı para toplar senede
    3 sene boyunca bu sene dağıttığı temettüyü dağıtsa yani 115 milyon senede
    250-115=135 milyon
    nerdeyse 3-4 senede kapatır borcunu...
    kaba bi hesap yaptım )))
    Yatırım tavsiyeside değildir

2.  Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Markantalya için 500 milyon tl ye alsalar
    2.5 milyon dolar aylık gelir yazıyor haber sitelerinde.bugünkü kurla 11.5 milyon ..bana göre şişirilmiş rakamlar
    Hadi senelik 75-80 milyon geliri olsa en kötü...170-180 milyonda ankamall geliri desen ..250 milyon civarı para toplar senede
    3 sene boyunca bu sene dağıttığı temettüyü dağıtsa yani 115 milyon senede
    250-115=135 milyon
    nerdeyse 3-4 senede kapatır borcunu...
    kaba bi hesap yaptım )))
    Yatırım tavsiyeside değildir
    Bir yıl da finansman yükü için eklemek lazım diye düşünüyorum.

Finansman yükü az olsun diye bir kaç yıl daha az temettüye bile razı olabiliriz aslında. Yeterki şu çalkantılı dönemde yüksek borç olmasın.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •