Sayfa 48/55 İlkİlk ... 384647484950 ... SonSon
Arama sonucu : 435 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Temettü ile ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Tşkler çoğu bi kerelik..dowa yapılan strajiler bize uygun değil gibi

2.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    benim görüşlerim:
    asels yükseliş trendine devam, yükseliş hem ihale hem hisse fiyat(bedelsiz 2 sende bir)

thy zararlardan dolayı alınacak hisse değil bence, beklenti yüzünden alınıp satılıyor(2018 de parlayabilir havaalanı açılışı vs.)

ekgyo satışları artmış geçen seneye göre 3 aylık (haber çıktı)
    ekgyo biraz endeks kağıdı, ama temettüsü de iyiydi(bu sene vermeyeceğini açıkladı-yabancılarda satış yaptı geçen gün)
    teşekkür ederim
    her görüş değerlidir

3. FİNANSMAN FAALİYETLERİNDEN KAYNAKLANAN NAKİT AKIŞLARI
    _____________________________________________2016_ _____________2015
    Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri________379.680.345_______268.094.029
    Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları__________(369.878.979)______(276.294.581 )
    Ödenen Temettüler__________________________(20.876.513)__ _____(18.623.283)
    Ödenen Faiz________________________________(3.656.739)___ _____(1.518.192)

TOPLAM VARLIKLAR
    ____2016______________2015
    204.729.111_________186.140.728

Arkadaşlar yukarıdaki bilgiler HEKTS'a ait. 2016 yılında aldığı borç miktarı toplam varlığının neredeyse iki katı. Çok ilginç geldi bana.
    2016 yılında 3.7 Milyon TL faiz gideri var. 29,7 Milyon TL'lik yıllık karının %12.6'sına denk geliyor. Açıkçası yüksek temettü vermesindense nakit pozisyonunu güçlendirip faiz giderlerini düşürerek karlılığını artırmasını tercih ederdim.

4.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    FİNANSMAN FAALİYETLERİNDEN KAYNAKLANAN NAKİT AKIŞLARI
    _____________________________________________2016_ _____________2015
    Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri________379.680.345_______268.094.029
    Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları__________(369.878.979)______(276.294.581 )
    Ödenen Temettüler__________________________(20.876.513)__ _____(18.623.283)
    Ödenen Faiz________________________________(3.656.739)___ _____(1.518.192)

TOPLAM VARLIKLAR
    ____2016______________2015
    204.729.111_________186.140.728

Arkadaşlar yukarıdaki bilgiler HEKTS'a ait. 2016 yılında aldığı borç miktarı toplam varlığının neredeyse iki katı. Çok ilginç geldi bana.
    2016 yılında 3.7 Milyon TL faiz gideri var. 29,7 Milyon TL'lik yıllık karının %12.6'sına denk geliyor. Açıkçası yüksek temettü vermesindense nakit pozisyonunu güçlendirip faiz giderlerini düşürerek karlılığını artırmasını tercih ederdim.
    Kısa vadeli borçları indirmiş
    tamamı uzun vadeli borçlar artmıştı
    birde nakiti de var.

HEKTS bölümünde yazmışız
    Kısa vadeli Borç
    2015 12AYLIK 64,510,452
    2016 12 AYLIK 49,556,645 23% Azalmış Olumlu

Uzun vadeli Borç
    2015 12AYLIK 6,271,861
    2016 12 AYLIK 31,701,589 405% Artmış Olumsuz
    Son düzenleme : mhtakif; 04-04-2017 saat: 18:34.

Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    temettüler dahil mi
    temetülerle hisse alınması koşuluyla mı bu artışlar olmuş

bence temettüler dahil bu artışlara
    borsa yatırımcılar içindir.

6.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    ....
    thy zararlardan dolayı alınacak hisse değil bence, beklenti yüzünden alınıp satılıyor(2018 de parlayabilir havaalanı açılışı vs.)....
    Hocam turist yok kimi taşıyacak? Suni bir parlama olabilir... türklerde yurtdışına gidecek para yabancılarda tr'ye aktarmalı olsa dahi uçacak cesaret yok.
    Bir de şurası çok önemli bence; bildik bilmedik bir sürü organizasyonun sponsorluğunda hep thy görürsünüz...
    Birileri için çok güzel kaynak olmuş...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hİç bir getiri hesabı borsada temettü hariç yapılmaz tüm hesaplamalar geçmişten cıkan tüm getiriler götürüler hepsi temettü ile lot alınmış şekilde hesaplanır böyle bir ayrımın oldugu hiçbir hesaplama hiçbir sitede yoktur.

Bunu ancak manuel yaparsınız kı buda cok cok kolay değil.

Her gunun geçmiş fiyatını bulup cıkartacaksınız vesaire ben zamanında bununlada ugrasarak hesapladım bazı hisselerin temettü ile lot alınmamıs halını

TÜm grafiklerdede aynı sekılde temettü ile lot alınmış şekilde getirisi grafiklerden görürsünüz. Bütün grafikler standart böyledir hiçbir sitede bu temettü halinin grafiği bu temetüsüz halının grafiği diye bir ayrım olmaz.

Sizler kazancınızı nasıl ölçeceksiniz söyleyeyim.

hİSSEYE ORTAK OLDUGUNUZ GÜNÜ NOT ALACAKSINIZ İŞTE 05,04,2017 YILINDA 10,000 tL tUTARINDA MAL ALDIM DİYECEKSİNİZ.

dikkat!!!!! kaç adet lot aldıgınızı ve kaç lıradan aldıgnızı DEĞİLLL hisse siz alım yaptıgınız gün 5 lırada olabilir bunun önemi yok günü not alın.

KAÇ TL'LİK (sermaye) VE HANGI GUN ALDIYSANIZ O GUNU NOT ALACAKSINIZ.

5 YIl içinde dagıtılan temettü ile tekrar hisseye hemen yatıracaksınız. 5 YIlın sonunda.

SERMAYENIZE BAKACAKSINIZ 20,000 TL olmuş diyelim. SOnra hisse grafiğine bakacaksınız sizin aldıgınız tarihte düzeltilmiş fiyat grafikte görünecek atıyorum 2,5 TL yazacak halbukı iyi hatırlıyorsunuz o gün 5 lıra'idi işte o yüzden fiyatı not almanız anlamsız cunku geçmiş grafikler temettüye göre düzeltiliyor getirisi tam görünsün diye.

Neyse bakacaksınız 05.04.2017 yılında kaç TL düzeltilmiş grafik mynetten yahoodan nerden ıstersenız bakın aynı fiyatı göreceksınız yani örn:2,5 TL yi sonra 05.04.2022 Yılına bakacaksınız kaç TL olmuş grafik 5,XX TL görünür.

Portfoyunuze bakacaksınız zamanında 10 bin tl yatırdıgınız hisseden bugun toplamda 20,000 TL ye ulasmıssınız yani %100

Hisse grafiğine bakacaksınız 2,5 TL den 5 lıraya cıkmış görünüyorsa sorun YOK aynı getiriyi sizde kazanmışsınız.

ANcak sizde cıkacak muhtemel sonuç şu olacak 2,5 TL den 5,30 TL ye giden bir hisse kalan 0,30 luk dilim vergiler sebebi ile eksilmiş olacagı için siz portfoyde %100 getiri görürken hisse grafiğinde %120'lık bir hareket görebilirsiniz.

Böylece ne kadar vergi ödediğinizi ne kadar gideriniz oldugunu grafiğe göre kıyaslama sansınız olur.

Söyle bir atasözü vardır.

"Nereye gittiğini bilmiyorsan ne taraftan gittiğinin bir önemi yoktur."

Yani nereye gittiğinizi nasıl gittiğinizi hangi yollardan geçerek bu getiriyi elde ettiğinizi bilmeli ve öğrenmelisiniz.

MOTİVASYON:

Başarı aynı yönde sonuna kadar gitmektir. "Nereye gideceğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir." Hangi yönde nereye kadar gidiyoruz? Tam olarak ne istediğinizi bilirseniz, çevrenizdeki güçler size nasıl yardımcı olacaklarını bilirler. Zihninize ne yapmak istediğinizi söylerseniz onu yapmak için çalışır.
    "Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiç bir rüzgar fayda vermez." sözü hedefsizliğin gerçek sonucunu ortaya koyuyor. Ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz, ama çevrenizde binlerce fırsat rüzgarı uçuşmaya devam ediyor. Hedefiniz yoksa fırsatları nasıl kullanacağınızı, yelkenlerinizi ne şekilde ayarlayacağınızı bilemezsiniz.

8. Thy bana göre uzun vade tutulacak bir hisse değildir. Denildiği gibi bazı parlamalar olabilir ama güven duyulacak bir şirket değil. Ülkede olan bitene çok duyarlı bir şirket. Şahsen tavsiye etmem.
    GYO şirketlerine de çooook iyi araştırmak lazım uzun vade tutmak için. EKGYO hele direk eleyin, uzun vadede tutulması çok gereksiz olur. İyice araştırın göreceksiniz, macera aramamak lazım. Yukarıda en çok temettü ödeyen şirketler yazılmış. Onlar içinde yatırım beklentisi olan, son yıllarda karını da arttırmaya başlayan şirketlerden ekleyin yeter.

Sayfa 48/55 İlkİlk ... 384647484950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •