Sayfa 329/1024 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Vakıfbank'tan USD, 32 gün, % 3,70'den bağlanmıştır. Bu bilgi üzerine 4 tane (! ) malum trol, dün olduğu gibi bugünde şuursuzca saldırıda bulunabilirler; umurumda değiller. Onlara ayıracak ne zamanım var, ne de edebim elverir; sağ olsun moderatör gereğini yapıyor.
    Herkesin haftasonu hayırlı olur inşallah...

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Öyle bir şey yok. Para bankalardan fiziki olarak çıkmadığı sürece interbankı etkilemez. Toplam mevduatlar düşerse ancak GLP artar. O da pek kolay ve olağan bir durum değil. Siz altın da alsanız, araba da alsanız, ev de alsanız, hisse de alsanız... o verdiğiniz paralar hep banka sistemindedir ve likiditeye dahildir. Ancak tüm birikiminizi fiziken; banknot çekerseniz "fonlama açığı" oluşturursunuz. Bunu da "sıfır faiz" zararını kabul ederek yapmış olursunuz.
    Sayın JonDowes, banknot olarak çekecek olanlar varsa paralarını bankalardan Tl cinsi çekseler bile Tl cinsi saklayacaklarını pek sanmam. Dövize yada altına çevirirler ki dövizse usd olarak %3 Euro ise %1.5 faizinden feragat ederler hepi topu bu kadar. Zaten parayı sistemden çekme kararı alan birinin faiz kaybından öte düşündüğü yada endişe ettiği bir şeyler var demektir.

3. Aktif 32-45 %14.30, Burgan 32-45 %14.50(swap).. 1M üstü.. Pazarlık yok..

4. 48.000 lere gelecek. Fakat iş ondan sonra başlayacak. Nefesine ciğerine güvenen uzuuuun bir süre dipte kalmayı becerebilenler başaracak.
    ICBC % 13,50 olmuş. Bilgilerinize.

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Burgan usd 3.95%
    Burgan tl 13.80%
    Fiba tl 13.25%
    Fiba usd 3.50%
    Kaç TL ve USD için bu oranları verdiler acaba sayın Ahme.

Odea dan ayın 12sinde 13,25 ile bağlamıştım o gün için oran iyi gibiydi.son günlerde faizlerde bi yükseliş var gibi.

Bu gün Burgan dan dolar dönüşüm vardı...%3.0 üstü olmaz dediler , bende başka bir yere %3.5 nakit olarak taşıdım....Ne olur ne olmaz diye de birazını cebime koydum

Mayıs ayı ilk haftası da 2 parti TL dönüş var umarım %14 üstü yakalarız....TL deki değer kaybını telafi etmek bayağı zor bakalım ileride belki borsa tarafına kaydırırım....Borsa da da %70 maldayım.....

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yalnız şu borsadaki puan işine ben katılmıyorum ki hele Tl cinsi 40 bin benim gibi borsaya tü kaka diyen birine bile ütopik geliyor. Borsa diyelim düştü peki böyle bir havada Dolar Tl karşısında aşağımı gelecek ? Bence borsa tepetaklak düştüğünde Dolarda yukarı hareketlenmiş olur ki 40 bin endeks demek Dolar bazında 10 cent`e falan denk düşer. Hadi en fazla +- 65 bine düşer diyelim anlaşalım.
    1.ci sebep ; evde tuvalet kağıdı stokları azaldı.

2.ci sebep : şuan ki 90 bin seviyesinin hayali olduğunu düşünüyorum
    bu 40 binlere inerse, borsadaki para betona yönelir, böylece beton sektörü
    canlanır, hem ekonomiye can verilir, hem de beton sektörü canlanınca dolar yükselmez.
    yukarıdakiler olunca otomatikman faizler de %2 ye düşer ve reisin ekonomi teorisinin
    ne kadar haklı olduğunu tüm dünya anlar.

Sayfa 329/1024 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •