Sayfa 373/881 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7045 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Aynen sana katılıyorum.
    Bu arada emekli fon 92.000 daha kütletmiş durmaksızın satıyor.

benimle uzun zamandır bu senette pozisyonları olanlar bilir.... herkes hatırlasın .... VESTL alımları yapmadan önce , benzer ayaklarla Emekli fonları birden basıp satış yapmıştı... ve fiyat düşmüştü..... Sonra güya VESTL 1 haftada 1 milyon lot mal almıştı tahtada !!!!

Şimdi benzer oyunların döndüğünü düşünüyorum.... Bu emekli fonları , biz yatırımcılar rekor kar ve yüksek temettü beklediğimiz senette , aptalca ve kelepir fiyatlardan gene satışa geçtiler !!! Tesadüf mü , asla ve asla değil !!! Yani bu emekli fonları , bunca olumlu beklentiye rağmen neden satar??? Muhtemelen birileriyle, hatta bu yıl içinde VESTL alımları gelirse , şüphelerimi haklı çıkarırlar.... VESBE de zaten fiyat maniplasyonları , fiyatın yukarı gitmesini engelleyici , Emekli fonları ve de sözde yabancı hesapları kullanıyorlar..... böylece şüphe çekmemek için....

Halbuki iddia ediyorum , dolar bazında %30 kazandıran , başka bir enstrümanınız yoksa , VESBE yi satmak aptallıktır..... Emekli fonlarını yönetenler ve sözde yabancılar APTAL mı ???? bence emekli fonları tümüyle patron ve speklerle ve hatta zaten onlara sahip olan bankaların patronları ile bağlantılılar, ve her zaman patronlarına kazandırmaya programlılar ...

VESBE de yine sesli düşünüyorum..... bu derece fiyat hareketsizliği ve bıktırma amaçları , kalan lotlarıda kelepirden toplayıp , sonrasında belkide %30 luk kısmı yeniden yabancıya arz edicekler...... ama iddia ediyorum böyle birşey olursa arz fiyatları en az 24-30 tl bandında olacaktır !!!!!

İşte bu detayları bizler bilmiyoruz.... yani bir olasılıktan bahsediyorum..... ama oluşan fiyatlar tümüyle birileri tarafından manipule ediliyor..... maalesef bugünkü sistemde bunlara karşı kanuni olarak bir şey yapamıyoruz... Beklemekten başka çaremiz yok.... ama tesellimiz TEMETTÜLER ..... bence TEMETTÜler bile bugünkü mevduat faizlerine yakın..... ve hatta 2 seneye enflasyon düştüğünde VESBE nin temettüsü, para basan makina gibi olacak ..... işte bunu bilenlerde , bizdeki pozisyonları almak için götlerini yırtıyorlar.....

Şimdi Cuma günü işlemlerin takaslarını hep birlikte salı günü göreceğiz..... Tahminimce en az 200 bin ve belkide üzerinde daha Emekli fon satışı gelecek.....

yani Emekli fonları her zamanki gibi para kazanmadan senette taşımacılık rolunu yapmış olacak ve malı birilerine teslim ediyorlar..... Düşünün aylık %2-3 maaliyetten kurtarmış oluyor birilerini......

Bizler umutlansakmı bilemiyorum .... Çünkü emekli fonları taşıdıkları malı , anlaşmalı olduklarına devr ettiklerinde genelde hareketin başlaması yakındır...... Sonuçta hepimiz rekor kar bekliyoruz bilançoda..... işte zaman daralıyor..... 1 ay kadar bir zaman diliminde bilanço geldiğinde , spekin neler yapacağını göreceğiz....

SPEK , şunu bir tarafına yaz 13.80 de bile sana pozisyon vermedik , gene vermeyeceğiz.... burada hedefimiz en az F/K oranı 7-8 ...... oda en az !!!!!

yatırım tavsiyesi değildir.....

2.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    benimle uzun zamandır bu senette pozisyonları olanlar bilir.... herkes hatırlasın .... VESTL alımları yapmadan önce , benzer ayaklarla Emekli fonları birden basıp satış yapmıştı... ve fiyat düşmüştü..... Sonra güya VESTL 1 haftada 1 milyon lot mal almıştı tahtada !!!!

Şimdi benzer oyunların döndüğünü düşünüyorum.... Bu emekli fonları , biz yatırımcılar rekor kar ve yüksek temettü beklediğimiz senette , aptalca ve kelepir fiyatlardan gene satışa geçtiler !!! Tesadüf mü , asla ve asla değil !!! Yani bu emekli fonları , bunca olumlu beklentiye rağmen neden satar??? Muhtemelen birileriyle, hatta bu yıl içinde VESTL alımları gelirse , şüphelerimi haklı çıkarırlar.... VESBE de zaten fiyat maniplasyonları , fiyatın yukarı gitmesini engelleyici , Emekli fonları ve de sözde yabancı hesapları kullanıyorlar..... böylece şüphe çekmemek için....

Halbuki iddia ediyorum , dolar bazında %30 kazandıran , başka bir enstrümanınız yoksa , VESBE yi satmak aptallıktır..... Emekli fonlarını yönetenler ve sözde yabancılar APTAL mı ???? bence emekli fonları tümüyle patron ve speklerle ve hatta zaten onlara sahip olan bankaların patronları ile bağlantılılar, ve her zaman patronlarına kazandırmaya programlılar ...

VESBE de yine sesli düşünüyorum..... bu derece fiyat hareketsizliği ve bıktırma amaçları , kalan lotlarıda kelepirden toplayıp , sonrasında belkide %30 luk kısmı yeniden yabancıya arz edicekler...... ama iddia ediyorum böyle birşey olursa arz fiyatları en az 24-30 tl bandında olacaktır !!!!!

İşte bu detayları bizler bilmiyoruz.... yani bir olasılıktan bahsediyorum..... ama oluşan fiyatlar tümüyle birileri tarafından manipule ediliyor..... maalesef bugünkü sistemde bunlara karşı kanuni olarak bir şey yapamıyoruz... Beklemekten başka çaremiz yok.... ama tesellimiz TEMETTÜLER ..... bence TEMETTÜler bile bugünkü mevduat faizlerine yakın..... ve hatta 2 seneye enflasyon düştüğünde VESBE nin temettüsü, para basan makina gibi olacak ..... işte bunu bilenlerde , bizdeki pozisyonları almak için götlerini yırtıyorlar.....

Şimdi Cuma günü işlemlerin takaslarını hep birlikte salı günü göreceğiz..... Tahminimce en az 200 bin ve belkide üzerinde daha Emekli fon satışı gelecek.....

yani Emekli fonları her zamanki gibi para kazanmadan senette taşımacılık rolunu yapmış olacak ve malı birilerine teslim ediyorlar..... Düşünün aylık %2-3 maaliyetten kurtarmış oluyor birilerini......

Bizler umutlansakmı bilemiyorum .... Çünkü emekli fonları taşıdıkları malı , anlaşmalı olduklarına devr ettiklerinde genelde hareketin başlaması yakındır...... Sonuçta hepimiz rekor kar bekliyoruz bilançoda..... işte zaman daralıyor..... 1 ay kadar bir zaman diliminde bilanço geldiğinde , spekin neler yapacağını göreceğiz....

SPEK , şunu bir tarafına yaz 13.80 de bile sana pozisyon vermedik , gene vermeyeceğiz.... burada hedefimiz en az F/K oranı 7-8 ...... oda en az !!!!!

yatırım tavsiyesi değildir.....
    Benim takaslarda dikkatimi ceken bir durum var. Benim verilerde bir hata yoksa takaslarda günlük işlem miktarindan fazla mal el değiştiriyor. Yani borsa dışında virman yolu ile de hisseler a kurumundan b kurumuna geçiyor.

Bu iyi birşey mi kötü birşey mi bilmiyorum ama bekleyip göreceğiz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Benim takaslarda dikkatimi ceken bir durum var. Benim verilerde bir hata yoksa takaslarda günlük işlem miktarindan fazla mal el değiştiriyor. Yani borsa dışında virman yolu ile de hisseler a kurumundan b kurumuna geçiyor.

Bu iyi birşey mi kötü birşey mi bilmiyorum ama bekleyip göreceğiz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Spekler , aldıkları malları , gizleyip dağınık gösteriyordur... yani onlar bizi uyandırmamak için her türlü hileliği yaparlar...

Sonuçta TEMEL e bakmalıyız. , TEMEL her türlü GÜÇLÜ AL veriyor.... Belirtiyorum , bu senedi satmak yatırımcılık değildir...

VESBE den daha iyi bir güvenli liman yok..... Zaten ben döviz değerlenirken bile , Döviz almak yerine VESBE de kalmayı tercih etmiştim , ama PATRON ve SPEK in bu derece adilikte devam edeceğini tahmin etmemiştim...

Er yada geç bu senet de layık olduğu değeri bulacak... önemli olan sonuna kadar hedeflediğimiz değerleri beklemeliyiz.... Ancak o şekilde kazanabiliriz....

4. ARCLK/VESTL: Sabah gazetesi internet sitesinde yayınlanan habere
    göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı, yerli ve milli
    üretimi desteklemek halen TV satışlarında kredi kartına 3 olan taksit
    sayısının yerli ürünlerde 6'ya çıkarılması üzerine bir çalışma
    yapıyor. Bu çalışma ile yerli TV satışlarının %20 oranında artması
    öngörülüyor. TV satışlarında taksit sayısının artmasının öncelikle
    Vestel’I olumlu etkilemesini bekleriz. TV satışlarından elde edilen
    gelir Vestel’in toplam satış gelirinin yaklaşık %50’sini oluşturuyor.
    Türkiye’den elde ettiği gelir ise toplam gelirlerinin yaklaşık %30’unu
    oluşturuyor. Taksit sayısındaki değişikliğin Arçelik’e etkisinin ise
    sınırlı olacağı olacağını düşünüyoruz. TV satışlarından elde edilen
    gelir Arçelik’in toplam satış gelirinin yaklaşık %10’unu oluşturuyor
    ve Türkiye’den elde ettiği gelir ise toplam gelirlerinin yaklaşık
    %35’ini oluşturuyor.
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

5. 1000 lot koydum , 11.10 cikti cart diye aldi. Geri alamadım kredi limiti dolmuş.
    Son düzenleme : alanzo; 08-01-2019 saat: 11:08.

6. Spek , Emekli fonlarının sattığı , ve büyük kısmını bizlerinde aldığı pozisyonları istiyor... Yukarı aşağı yerinde patinaj yapıp duruyor... Daha çok pati çekersin ...

7. Bu hafta iyi silkeleme denedi ama sanirim kendi dustu agactan
    Neyse Cok gulmeyelim ne de olsa elime verdigi fiyatlara anca yaklasti

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Spek , Emekli fonlarının sattığı , ve büyük kısmını bizlerinde aldığı pozisyonları istiyor... Yukarı aşağı yerinde patinaj yapıp duruyor... Daha çok pati çekersin ...
    Bence zaman sorunu var ! Bir sekilde aliyor calkalasa da....

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 373/881 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •