Sayfa 484/819 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Birisi bu faiz oranının yıllık olmadığını söylesin, keza ben de okuduğumda yıllık diye anlıyorum.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

%13,75 faizle doları alacak da kaça satacak ?

Libor + ? kaça geliyor bu rakam.?

Var mı dünyada "tefeciler dışında" bir örneği daha?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. Benim tek aklıma gelen, kendilerini yine kendi şirketlerine borçlandırıp, bankanın karı ile diğer batak şirketleri finanse etmeleri. Yoksa bu faiz oranları akla mantığa uymuyor.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Ne tavsiyesi deliyim ben deli,,,

arkadaşlar faiz hiç normal değil, tefeci faizi, hemde bankanın büyük ortaklarına veriliyor. biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar. bankaya , koç a, bddk ya, ilgili bakanlıklara rahatsızlığımızı dile getirmeliyiz. hiç olmazsa bu paranın bir kısmı hisse geri alımına ayrılmalıdır. burada kendi kendimize söylenirsek bir faydası olmaz.

5. Parayı TL çevirir %40 da verirler dolar da 5 sene yükselmez ise kar ederler

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. a. Faiz yıllık.
    b. Faiz yüksek (burası ilginç)
    c. Banka nın içi 650 milyon dolarlık bir sermaye benzeri tahvil ihracı ve bunun yüzde 5 fazla faizi ile boşaltılmaz
    d. Bu gerektiğinde sermayeye eklenecek bir tahvil türü olduğundan ötürü öyle hisse alımı gibi saçma mevzularda kullanılamaz..
    e. Önceki sermaye artışı + bu tahvil ihracı tamamen basel2 sermaye gereksinimlerini sağlamaya amaçlı bir ön hazırlık diye düşünüyorum.Yani yüzde 6 olan batak oranının yüzde 10-12-15 lere yükselmesi bekleniyor olabilir..
    Son düzenleme : gundwane; 11-01-2019 saat: 11:06.

dün bankanın ilgili birimine bu konu ile ilgili mail attığımı yazmıştım. birkaç gün cevap gelmesi için bekleyeceğim, gelmezse cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere, tüm ilgili birimlere yazacağım. bu faiz tefeci faizidir, koskoca yapıkredi bankası bu faizi veremez. bu faizin % 60 ı 5 sene boyunca yurt dışına gidecek. siyasi irade tüm gücüyle faizlerin düşürülmesi için mücadele verirken, bunu hiç umursamadan bu faizi vermek, acaip ötesi. bddk bankaların verdiği mevduat faizini takip ederken, bunu atlaması akla mantığa uymuyor. banka % 7-8 dolar faizi ile satsaydı, yurt içinde kapışılırdı. o halde bu niçin yapılmamıştır?

-

8. Bence yay geriliyor ...ben onu bunu bilmem ...ekstra ucuz...
    @karahanager

Sayfa 484/819 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •