Sayfa 424/520 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474 ... SonSon
Arama sonucu : 4158 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: OZGYO - Özderici GMYO

1. Gözünüz aydın arkadaşlar a1 sağlam giriş yapmış görünüyor
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

2.  Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Gözünüz aydın arkadaşlar a1 sağlam giriş yapmış görünüyor
    A1 girmişse hıcbır cacık olmaz yarın boşaltır...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. A1 ortalaması yüksek kalmış yarın 2 kademede elindekileri satamaz satmak için en az devre kesiciye kadar taşıması lazım...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Devre kesıcıye kadar giderse yeni aldıklarını satamaz, onlarda elinde patlamış olur...galip çıktı galiba hisseden anladığım yoksa bunlar tahtada fınk atamaz..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. Galip veya ekibi türkiyede bazı araci kurumlardan işlem yapmaya yetkilendirilmiş bazılarindansa yasaklı işlem yapamiyor ve böylece bir kurumdan işlem yaptığinda iyot gibi açığa çıkıyor. Ha bi de onun yaptığı belli olsun diye de onun serbest olduğu kurumlarda diger insanlar yasaklı Güzel mantik zavalli adam gizli sakli bişey yapma şansi yok.

VARLIK KİRALAMA ŞİRKETLERİ (VKŞ) NEDİR?

Varlık kiralama şirketleri sadece kira sertifikası ihraç etmek amacı ile kurulmuş anonim şirket hüviyetinde ki tüzel kişiliklerdir. Ana kuruluşa birebir bağlı icrai bir organı veya çalışanı olmayan sadece Yönetim Kurulundan oluşan bu şirketler sadece şirket bünyesi altında ihraç edilen kira sertifikalarını ayrı ayrı kayıt eder ve izler.

VKŞâ€™yi kurabilecek kuruluşlar aşağıdaki gibidir:

a) Bankalar,

b) Portföy aracılığı, genel saklama hizmeti veya aracılık yüklenimi faaliyetinden herhangi birini yürütecek olan aracı kurumlar,

c) İpotek finansmanı kuruluşları,

ç) Payları borsada işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklıkları,

d) Kurulun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde belirlenen birinci ve ikinci grupta yer alan halka açık ortaklıklar,

e) Derecelendirme kuruluşlarından talebe bağlı olarak notlandırma ölçeğine göre ihracın para birimi cinsinden yatırım yapılabilir seviyeye denk gelen uzun vadeli derecelendirme notunu alan ortaklıklar,

f) Sermayelerinin % 51 veya daha fazlası doğrudan Hazine Müsteşarlığı’na ait olan ortaklıklar tarafından kurulabilir. Ancak (ç), (d), (e) ve (f) bendinde sayılan kurucular, yalnızca kendilerinin fon kullanıcısı olduğu kira sertifikası ihraçlarını gerçekleştirmek üzere VKŞ kurabilir. Bu maddeyi bir örnek ile açıklayacak olursak; Banka olarak Kuveyt Türk Katılım Bankasının kurmuş olduğu KT Varlık Kiralama A.Ş hem bankanın kira sertifikası ihraçlarına hemde reel sektör firmalarının kira sertifikaları ihraçlarına aracılık edebilir ihraçlarını sağlayabilir. Ancak Reel sektör firmasının kurmuş olduğu VKŞ sadece o reel sektör firmasının fon ihtiyacı doğrultusunda ihraç edeceği kira sertifikalarına aracılık edebilir. Burada banka ve aracı kurum gibi finansal kuruluşların kurduğu VKŞâ€™lere görev alanı gereği biraz daha geniş yetki verilmiştir.

SPK gerek yatırımcıyı korumak adına gerekse piyasanın güvence altına alınması adına ihraççı konumundaki VKŞâ€™lerin kurulması ile ilgili aşağıdaki hükümleri de ilgili tebliğde yer vermiştir:

Varlık kiralama şirketi, Kurul tarafından uygun görüş verilen esas sözleşmesinde belirtilen faaliyetler dışında herhangi bir ticari faaliyetle uğraşamaz. Ayrıca sahip olduğu varlıklar ve haklar üzerinde esas sözleşmesinde izin verilenler hariç olmak üzere, üçüncü kişiler lehine hiçbir ayni hak tesis edemez ve bunları kira sertifikası sahiplerinin menfaatlerine aykırı bir şekilde kiralayamaz veya devredemez.Kira sertifikaları itfa edilinceye kadar, varlık kiralama şirketinin portföyünde yer alan varlıklar ve haklar, ihraççının yönetiminin veya denetiminin kamu kurumlarına devredilmesi hâlinde dahi teminat amacı dışında tasarruf edilemez, rehnedilemez, teminat gösterilemez, kamu alacaklarının tahsili amacı da dâhil olmak üzere haczedilemez, iflas masasına dâhil edilemez, ayrıca bunlar hakkında ihtiyati tedbir kararı verilemez.İhraççının kira sertifikalarından kaynaklanan yükümlülüklerini vadesinde yerine getirememesi, yönetiminin veya denetiminin kamu kurumlarına devredilmesi, faaliyet izninin kaldırılması veya iflası hâlinde portföyündeki varlıklardan elde edilen gelir öncelikle kira sertifikası sahiplerine yapılacak ödemelerde kullanılır. Bu durumda Kurul, kira sertifikası sahiplerinin haklarının korunmasını teminen gerekli her türlü tedbiri almaya yetkilidir.Varlık kiralama şirketlerinin kuruluşuna, esas sözleşmelerine, faaliyet esaslarına, devralabilecekleri varlık ve hakların türleri ile niteliklerine, bunlara ilişkin kayıtların tutulmasına, yönetim ilkelerine, tasfiye ve sona ermelerine, YTM’ye hizmetleri karşılığında varlık kiralama şirketinin portföyündeki varlıklardan ödeme yapılması hâlinde bu ödemenin hesaplanmasına ilişkin usul ve esaslar Kurulca belirlenir.Esas sözleşmesinin onaylandığı tarihten itibaren bir yıl içerisinde Kurula ihraç başvurusunda bulunmamış VKŞâ€™lerin, bir yıllık sürenin dolmasını takip eden bir ay içerisinde ihraç başvurusu yapmaları veya faaliyet konusunu değiştirmeleri veya infisah kararı alarak tasfiye işlemlerine başlamaları zorunludur.
    Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı üzere kira sertifikası ihraç etmek için kurulmuş şirket, piyasaya güvence sağlamak ve yatırımcıları korumak amacı ile kurulmuş ana ortaktan ayrı bağımsız tüzel kişiliğe haiz kuruluştur. Kuruluş kendisi üzerinden ihraç edilen kira sertifikalarına ait varlıkları ayrı olarak muhasebeleştirir ve yatırımcılar adına bunların kaydını tutar ve izler.
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 07-02-2019 saat: 22:50.
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Gözünüz aydın arkadaşlar a1 sağlam giriş yapmış görünüyor
    a1 gırdıgı bır tahtada mal alıyorsa bır gun yada ertesı ıs gunu malın tamamını bosaltıyor.genellıkle boyle yapıyor.
    o yuzden yarın ıcın al sat tut tavsıyesı yerıne el tusta beklemek lazım..

tek dusundugum brut takasta 3 mılyon lot malı neden aldıgı.hemde son dakıkalarda.....

ne olacagını kımse bılemez.kımseye ınanmayın parmak tusta bekleyın derım...kararınızı kendınız verın..

ama a1 her zaman malı bır sonrakı gun yada ıkıncı ıs gunu bosaltıyor.o yuzden a1 menkulle hayatım boyunca calısmadım kımseyıde a1 ıle calısmayı onermedım...nereye gıdersenız gıdın ama a1 menkule asla uye olmayın gıtmeyın dedım hep

Alıntı Originally Posted by nesli Yazıyı Oku
    a1 gırdıgı bır tahtada mal alıyorsa bır gun yada ertesı ıs gunu malın tamamını bosaltıyor.genellıkle boyle yapıyor.
    O yuzden yarın ıcın al sat tut tavsıyesı yerıne el tusta beklemek lazım..

Tek dusundugum brut takasta 3 mılyon lot malı neden aldıgı.hemde son dakıkalarda.....

Ne olacagını kımse bılemez.kımseye ınanmayın parmak tusta bekleyın derım...kararınızı kendınız verın..

Ama a1 her zaman malı bır sonrakı gun yada ıkıncı ıs gunu bosaltıyor.o yuzden a1 menkulle hayatım boyunca calısmadım kımseyıde a1 ıle calısmayı onermedım...nereye gıdersenız gıdın ama a1 menkule asla uye olmayın gıtmeyın dedım hep
    bittimi akıl verme herkesin aklı var yatırımcı kardeşim.. Allah işini gücü rast getirsin... Ytd SEN 5 6 2,60 BU KADEMELERDE MAL ALMADIĞIN İÇİN KOLAY YAZIYORSUN BİZLER BATTIK ONUN İÇİN BU GÜN AZDA OLSA NEFES ALDIK MORALİMİZİ BOZMA
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

Sayfa 424/520 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •