Sayfa 204/595 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Forum şenlenmiş. Son günlerde çok yazılıp çizilmeye başlanmış ya hadi hayırlısı bakalım.

Biri grafikleri çizer, buralardan alırsam 2 ye kadar basarlar der. Sanki 2 den alsa 1,70 e basamaz. O zaman buradan al ki 2 den aşağı düşmesin. Ha bir de bu kadar basacak kadar çok alıyorsan ve spekle anlaşmalı değilsen ne yürek varmış sende be…

Birisi sanki borsamız al-tut borsası ve hissede istikrarlı yükseliş var da al-sat, sat-al yapanlara atar yapar. Çok şey bildiğini söyler ama hiçbir şey de açıklamaz. Hep aynı şeyleri tekrarlar, eleştirene atarın kralını yapar.

Birisi de İzmir ve çevresindeki bütün yatırımları açıklardı bir dönem. Bütün heryere biz satacağız ya çimentoyu. Değerleme hikayeleri de muhteşemdi. İhracat rakamlarını da yazmıştı. Eskiler işe yaramadı, nasıl olsa şirketle arası iyi. İhracatları yaptığımız ülkelerde varsa inşaaatlar, ihaleler, gelişmeler onları paylaşsın şimdi. Onlara satarız. Bari onlara sevinelim, ümitlerimiz solmasın.

Bu hissede ne mantık, ne analiz tam çalışmıyor.

Ben de 7-8 ay öncesine kadar işlem yapmadan bekliyordum. Ama ucuz ve sağlam hisseler çoğalınca geçiş yaptım. Bu ay içinde sattığım hisse kadar alarak yerine koydum. Bir o kadar daha alacak para kaldı. Onu da bekletiyorum. Çünkü Bedelliyi ben hala olasılık olarak bekliyorum. Ama bedelli olmazsa ve madem forumda yazılanlara göre çoğunluk tek lot satmadan bekliyorsa ve hatta onlar da artırıyorsa böylesine sığ hissede bu sattığımızdan fazlasını kimden almış olacağız.

Yoksa yine taşıtmak için mi veriyorlar…

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Sayın Asyurt bu topicde eleştireceğin son iki kişi o dediğin kişiler.Bize gelene kadar ne bombalar var bu topicde.

İhracaat rakamlarını da GK ya giden herkes ne dendiğini çok iyi biliyor her ne kadar burada bazıları karnından konuşsa da.Dip notları bile okumaktan aciz olup burada ahkam kesenlere sor bazı şeyleri bize değil.

Yaw hadi biz değerlemede çuvalladık.Peki şirketi kayyuma devredenler ne onlar finansal cahil mi?Yoksa .................

Ayrıca sen bizden korkma esas hiç bir şartta ne burada ne dışarıda çenesi durmayanlardan kork.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

KAP: [AKCNS BERA BTCIM ] MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/742801 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

BTCIM 7 BATIÇIM BATI ANADOLU ÇIMENTO SANAYII A.S. ESREF BALTALI 48.679,850

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    KAP: [AKCNS BERA BTCIM ] MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/742801 Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Duyurusu

BTCIM 7 BATIÇIM BATI ANADOLU ÇIMENTO SANAYII A.S. ESREF BALTALI 48.679,850
    Eşref abide satıyor galiba.

YTD

5. Bunca yıldır bu topiclerde yazı yazdım bu topiclerde özgürce yazılabildiğini daha geçende buradaki bir arkadaştan yeni öğrendim.Aklıma da eski bir ajanın 68 li yıllarda özgürlük ayağına hangi ülkelerde ne tür operasyonlara imza attıklarını anlattığı bir röportaj izlemiştim o geldi.Adam ekliyordu hayatımızın en kolay işlerinden biriydi biz sadece fitili ateşledik.İşte topicte çok uzun zamandır böyle ve bir ömür boyu da böyle kalacak hiç düzelmeyecek.Tahtada ise sıkıntılar bambaşka.Bunu da anlamak kavramak ve gerekeni yapmak her kişinin harcı değil.Hele buradaki bazılarının hiç değil.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Eşref abide satıyor galiba.

YTD
    tabi elindeki kalanları bu fiyattan satar mı sizce. Adam eski ortaklardan....SEFERİHİSAR da keçi besiciliği yapıyor. HİSSELERİN BORSA DIŞI İŞLEM GÖRMESİ?

Batı Çimento payları ile ilgili olarak yapılan alım satımlar ve yeni ortaklık yüzdeleri açıklandı

Batı Anadolu Çimento hisseleriyle ilgili olarak Eşref Baltalı tarafından 04/04/2014 tarihinde A Grubu hisselerinde 1.000 TL’den 1.570 adet, B Grubu hisselerinde ise 5,70 TL’den 2.185.371 adet alım gerçekleştirdi. Yüzde 5,70 oranındaki bu alımla Eşref Baltalı’nın Batıçim hisselerindeki payı yüzde 6,191’e ulaştı.

Şirket ortaklarından Türkan Baltalı ise 04/04/2014 tarihinde Batıçim hisseleriyle ilgili olarak 3.141 adet A grubu hisselerini 1.000 TL’den, 4.370.742 adet B grubu hisselerini ise 5,70 TL’den satarak paylarını sıfırladı ve ortaklığını sona erdirmiş oldu.

Sülün İlkin tarafından yapılan KAP açıklamasında, A Grubu Batıçim hisselerinden 1.570 adet 1.000 TL’den ve B Grubu hisselerinde de 2.185.371 adet 5,70 TL’den alım yaptığını ve ortaklık payının yüzde 6,1955 sınırına ulaştığı bildirildi.
    Batıçim hisseleri yüzde 0,17 yükselişle 5,88 TL’den işlem görüyor.

ytd.
    Saygılar,

7. BSOKE:
    14.08.2017 den başlayarak bir yıl içinde sermaye bedelli arttırım yoluyla 78.750.000 TL den, 400.000.000 TL ya çıksın... Yani şirkete 321.250.000 TL nakit girsin... 2018 mayıs sonunda 1.650.000 ton/yıl kapasiteli modern bir tesis devreye alınsın ve bunun için 120.000.000 euro kredi alınsın... şirketin şimdiki piyasa değerine bak.. toplamda 420.000.000 TL.. buna kargalar güler... Bu arada şirkete giren nakdin %74 ünün BTCIM den geldiğini de unutmayalım... Sıkın bakalım daha ne kadar sıkacaksınız..

8. KAP: BSOKE [ ] BATISÖKE SÖKE ÇİMENTO SANAYİİ T.A.Ş. İlişkili Taraf İşlemleri

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/743436
    Dosyalar:

İlişkili Taraf İşlemleri 2019-02-28
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından
    II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği kapsamında Yaygın ve
    Süreklilik Arz Eden İşlemlere İlişkin bir rapor hazırlanmıştır. Rapor
    Yönetim Kurulumuzca onaylanmış olup söz konusu raporun sonuç kısmı;

"2018 yılında, şirketin ilişkili taraf olan Bağlı
    Ortaklıkları ile yaptığı yaygın ve süreklilik arz eden ticari faaliyetinin
    SPK 'nın II-17.1 Kurumsal Yönetim Tebliği çerçevesinde, toplam satış hasılatı
    içindeki payının %10'u aşması ve 2019 yılında aynı nitelikteki işlemlerin
    belirlenen esaslara uygun olarak devam edeceğinin öngörülmesi dolayısıyla
    konuya ilişkin işlem koşullarının önceki yıllarla uyumlu ve piyasa
    koşulları ile karşılaştırıldığında makul olduğu değerlendirilmiştir."
    şeklindedir.

Sayfa 204/595 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •