Sayfa 133/401 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 3205 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

Sayın yukselc'nin blog paylaşımından alıntılanarak hisse başlıklarında paylaşılmıştır. Kendisinin emeğine sağlık.

(05.04.2019 tarihli güncelleme)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    Ortak yine affına sığınarak bir husus daha paylaşmak isterim. FK, PD/DD, FD/Satışlar, vb. Piyasa oranlarını karşılaştırırken;
    - Sektörel bazda
    - Şirket tarihi oranlarında
    Karşılaştırmayı daha uygun buluyorum. Bu açıdan iki şirketi karşılaştırmak uygun olmaz bence. Kağıt konusunda görüşlerinizde haklısınız sektörde talep yetişmiyor. Lakin alka bu yönde yatırım kararı vb. Aksiyonlar alırsa değerine değer katar düşüncesindeyim. Yoksa biz daha çok stok, hammadde fiyatı, kağıt zammı, vb. Takibi yaparız.
    Saygılarımla
    Sayın ortak sizin söylediklerinizde mantıklı aynı soruyu bende sordum şirkete bu konu görüşülüyor demişlerdi inşallah bir karara varirlar alka fabrikasinin yanında bir alka daha kurulacak yeri mevcut hayırlısı kartonsan 340 tl fiyatı 1000 lot 340000 bin tl verdiği kar payı bin lota 7600 tl

340000÷4.39= 77 bin lot alka yapar

77 bin lot alka 0.51 temettü
    77000×0.51=39000 bin tl temettü yapar yani kartonsanda 5 kat daha fazla temettü veriyor

340 bin tl lik kartonsan alan 7600 tl karpayi alıyor

340 bin tl lik alka alan
    39000 tl lik kar payı alıyor ikiside kağıt karton sektörü hesabı iyi yapmak lazım sonuç olarak yıl sonu dağıtılan temettü yatırımcının cebine giren para bizimdir bazı şirketler 2 kat fazla kar ediyor fakat temettüye gelince yok ne yapalım o kârı ortaklara verilmeyen kâr
    Bana göre kar değildir
    Şirket dediğin karını ortaklariyla paylaşan şirketlerdir bunlardan bir tanesi de alkadır ytdr

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by berat37 Yazıyı Oku
    Sayın ortak sizin söylediklerinizde mantıklı aynı soruyu bende sordum şirkete bu konu görüşülüyor demişlerdi inşallah bir karara varirlar alka fabrikasinin yanında bir alka daha kurulacak yeri mevcut hayırlısı kartonsan 340 tl fiyatı 1000 lot 340000 bin tl verdiği kar payı bin lota 7600 tl

340000÷4.39= 77 bin lot alka yapar

77 bin lot alka 0.51 temettü
    77000×0.51=39000 bin tl temettü yapar yani kartonsanda 5 kat daha fazla temettü veriyor

340 bin tl lik kartonsan alan 7600 tl karpayi alıyor

340 bin tl lik alka alan
    39000 tl lik kar payı alıyor ikiside kağıt karton sektörü hesabı iyi yapmak lazım sonuç olarak yıl sonu dağıtılan temettü yatırımcının cebine giren para bizimdir bazı şirketler 2 kat fazla kar ediyor fakat temettüye gelince yok ne yapalım o kârı ortaklara verilmeyen kâr
    Bana göre kar değildir
    Şirket dediğin karını ortaklariyla paylaşan şirketlerdir bunlardan bir tanesi de alkadır ytdr

Evet bende sizin gibi karını düzenli olarak paylaşması sebebiyle 1 yıldır biriktirme aşamasındaydım Alka'yı. Portföy çeşitlendirmesi dahilinde hedefime ulaşana kadar da devam edeceğim. Lakin kapasite artırımı, hammadde üretimi, vb. Bir haber akışında aheste aheste biriktirme sürecim hızlanabilir tabiki. Bu tip bir haber akışı olmadığı taktirde buralarda asansör gibi gitmeye devam eder diye düşünüyorum. Ytd.
    Saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by enismutlu Yazıyı Oku
    Evet bende sizin gibi karını düzenli olarak paylaşması sebebiyle 1 yıldır biriktirme aşamasındaydım Alka'yı. Portföy çeşitlendirmesi dahilinde hedefime ulaşana kadar da devam edeceğim. Lakin kapasite artırımı, hammadde üretimi, vb. Bir haber akışında aheste aheste biriktirme sürecim hızlanabilir tabiki. Bu tip bir haber akışı olmadığı taktirde buralarda asansör gibi gitmeye devam eder diye düşünüyorum. Ytd.
    Saygılarımla
    Hepimizin hakkında hayırlısı olsun nasipde varsa kazanırız inşallah saygılar

6. Ah endeks ahhh ah endeks ahhh. Meret hissenin teknik çıkma eğilimi geliyor endeks terse vuruyor iki hafta önce de böyle oldu. Hep mi çıkış isteklerin endeksin tersine gelir. Ayarlıyor musunuz ne yapıyorsunuz?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

7. Haftalık ta yukarı ivme devam edecek gibi gözüküyor ins şu endex göçmez 5.20 ler ins gelecek

8. Takozlar bitsede rahatlasa hisse

Sayfa 133/401 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •