Sayfa 49/292 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 2329 madde; 385 - 392 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by stock_investor Yazıyı Oku
    1000 lot 12 maliyetle örnekle anlatabilirmisiniz. bedelliye katılmak mı mantıklı rüçhanları satmak mı. ileride ne olursa rüçhan mantıklı ne olursa bedelliye katılmak mantıklı
    Şimdi sizde 1000 lot var ise hisse yüzde 200 bedelli verdi. Yani hesabınızda 1000 lota karşılık 2000 adet Rüçhan var ve bunları alamak için 2000 TL hesabınızda para bulunduracaksınız Temmu 9 dan sonra hesabınızda 3000 lot hisse olacak. Buna göre hesabı siz yapın.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ugur34 Yazıyı Oku
    Ya arkadaşlar ruçanları satmayıp bedelliye katılmak isteyen şuan ruhçanları alabilir mi?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    3 temmuza kadar istediğiniz kadar rüçhan (katmr.r) alıp katılabilirsiniz... Rüçhanlar da işlem görüyor şu an... Hisse adedi kadar rüçhan verdiler... HALBUKİ hisse sayısının 2 katı kadar rüçhan verilir sanıyorduk... Meğer aynı miktarmış.. Demek ki, %200 bedelli olduğuna göre, 1000 adet rüçhan varsa 2000 tl bulunmalı Yatırım Hesabınızda 9 temmuzdan önce, otomatik çekecekler.. Ama tam olarak ne zaman hesaptan çekiyorlar bilmiyorum... Siz aracı kurumunuza sorun en güzeli...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

3.  Alıntı Originally Posted by emek Yazıyı Oku
    Şimdi sizde 1000 lot var ise hisse yüzde 200 bedelli verdi. Yani hesabınızda 1000 lota karşılık 2000 adet Rüçhan var ve bunları alamak için 2000 TL hesabınızda para bulunduracaksınız Temmu 9 dan sonra hesabınızda 3000 lot hisse olacak. Buna göre hesabı siz yapın.

Maliyetiniz yüksek ve nakitiniz varsa 9 Temmuz olmadan önce hesapta yeteri kadar nakit bulundurarak bedelliye katılmanız bence yararınıza olabilir. Maliyetiniz 12 lira ise 2000 lira ile 4.50 civarına çeker beklersiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by True Yazıyı Oku
    3 temmuza kadar istediğiniz kadar rüçhan (katmr.r) alıp katılabilirsiniz... Rüçhanlar da işlem görüyor şu an... Hisse adedi kadar rüçhan verdiler... HALBUKİ hisse sayısının 2 katı kadar rüçhan verilir sanıyorduk... Meğer aynı miktarmış.. Demek ki, %200 bedelli olduğuna göre, 1000 adet rüçhan varsa 2000 tl bulunmalı Yatırım Hesabınızda 9 temmuzdan önce, otomatik çekecekler.. Ama tam olarak ne zaman hesaptan çekiyorlar bilmiyorum... Siz aracı kurumunuza sorun en güzeli...
    Ben daha önce birçok hisse bedellisinde bulundum. Şuan da Katmer hissesi bende yok. Eğer hisse miktarı kadar Rüçhan yattıy sa hesaba o zaman her bir Rüçhan için 2 lira yatacak ise 2 lira üzerinde Rüçhan almak ne kadar mantıklı?

5.  Alıntı Originally Posted by emek Yazıyı Oku

benim hesabımda 1000 lot katmer 1000 lot da rüçhan var bir yanlışlık mı var

6. kusura bakmayın tam anlayamadım

7. Ben daha önce bedelli sermaye artıran birçok hissede bulundum ama şu anda bende bu hisse yok. Eğer yüzde 200 artırım yapıldıysa 2000 Rüçhan olmalı idi. Yatırım kurumu veya bankaya sorsanız daha iyi olacak.

8. 1 adet rüçhan ile ucuz ucuz (1 TL + 1 TL yatırıp 2 tane) Katmr alma hakkı kazanıyor yatırımcı.. Önceden 1 hissesi olan 3 hisseye kavuşuyor..
    Bu yüzden rüçhanlar 2 TL üstünde kapışılıyor...

Aracı kurumu arayıp sordum, Rüçhan'da alış kademeleri dolu... 600.000 lot alışta bekliyor.. eskiden normal hissede bile 1000 lot anca olurdu... Bedelliye katılmak için yarışıyorlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Sayfa 49/292 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •