Sayfa 70/540 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 553 - 560 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Son olarak Ulusoy Elektrik cok iyi bir sirket ama Aselsanla mukayese etmek cok yanlis. Biri bronz digeri altin.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    artık siz anlayın HEDEFLERİ KOYAN ENİS-SAİT ULUSOY VE YÖN.KUR.BAŞK., İLGİNÇ BEN HER ZAMAN KAYNAĞINIDA YAZMAYA ÇALIŞIYORUM, ÇOK İLGİNÇ ENİS DİYORUM ENERJİ HABER DERGİSİ DİYORUM ,SİZ KALKIP hedef koyma diyorsunuz.Bilanço ile ilgili dediğime itirazınız var mı ? söyleyeyim bende İKTİSAT MEZUNUYUM VE KALEM HAREKETLERİNİ İYİ BİLİRİM.

M.EFE DENEN KİŞİYE YAZDIĞIM O NUN KAFASI İLE ALAKALI FK, İLE İLGİLİ ALTIN GÜMÜŞ YADA BRONZ MESELESİ DEĞİL, DÜŞÜNCE YAPISI VE KENDİNİ KANDIRMASIYLA ALAKALI . fk ı 1 e 10 olana pahalı diyor , sonra aselsan diyor ASELSAN SA 1 e 28 , ANLAŞILMAYACAK BİRŞEY VAR MI ?

3.  Alıntı Originally Posted by deeplara68 Yazıyı Oku
    ARKADAŞLAR HER HALDE BEN ANLATAMIYORUM ; açıklayamadığımız 8.milyon üzerinde bir artış var, yanlışmıyım ? tek tek yazdım , itirazı olan var mı ? kanunlarımıza göre ARGE indiriminden daha FAYDALANILMADIĞIDA GERÇEK DEĞİL Mİ ? , BUDA VERGİDE İNDİRİM OLMAYACAK MI ? DAHA ÖNCE KANUNU DA PAYLAŞMIŞTIM , buna itirazı olan var mı ? patron salak mı da bunu kullanmayacak !
    o 8 milyon , $ artışından geldiyse yıllıkda KAR olarak görünmeyecek mi ? yok mu sayacaksınız ? yok sayanlara da şaştım doğrusu, bu ARIZALI BİR DÜŞÜNCEDİR. BÜTÜN BUNLARI ALT ALT GETİRİPDE TOPLAYAMAYANLARA NE DEMELİ,

ARKADAŞ DİYOR ALAKALI ALAKASIZ HERŞEYİ PAYLAŞIYOR DİYOR

İLK OLARAK ŞİRKETİN YAPTIĞI İŞLERİ PAYLAŞTIM , SONRA PATRONLARIN GELECEKLE İLGİLİ PLANLARINI, EN SON OLARAK DA PİYASA İLE İLGİLİ DURUMUN ANLAŞILMASI İÇİN İHALE VE DİĞER ENERJİ ŞİRKETLERİNİN BEKLENTİLERİNİ PAYLAŞTIM .........
    İLGİNÇ OLANI BUNULARIDA BU AMAÇLA YAZDIĞIMIDA YAZDIM,

AÇIKCASI SİZLER OKUMA VE ANLAMA KITLIĞI ÇEKİYORSANIZ , BEN NE DİYEYİM .
    BUYRUN O ZAMAN BUNDAN SONRASINI SİZLER ARAŞTIRIP YAZIN .................................................. .............EL ELDEN ÜSTÜNDÜR LÜTFEN DEĞERLİ BİLGİLERİNİZİ VE ARAŞTIRMALARINIZI PAYLAŞIN , EH BİZLERDE BİRŞEYLER ÖĞRENMİŞ OLURUZ.SAĞLICAKLA KALIN.

SON OLARAK M.EFE YE O FK YI ASELSAN İÇİNDE YAPARMISINIZ, KIVIRMAK YOOOOOOOKKKKKKKK NEYDİ 750 .000.000 KAR P.DEĞERİ 21.000.000.000 ONA GÖRE 7.500.000.000 BİLE PAHALI , HANİ ASELSAN................
    Şöyle: alakasız şeylerle kastedilen, şirketle direkt ilgili olmayan ama enerji sektörünü ilgilendiren haberler olabilir (sizin yazdığınız). Ki bunların bir kısmı hakkaten yeni bilgi değildi. Ha bilginin her türlüsü şahsım için malbuldür ama herkes böyle düşünmeyebilir. Birde şuna katılıyorum: anlatım tarzınız hakikaten gözü yoruyor. Özellikle büyük harf yazmayın bence, bağırma olarak algılanıyor. Birde o kadar alt çizgiye hiç gerek yok. Heryeri çiziyorsunuz. Elinizden kaçacak bizim de üstümüzü çizecekmişsiniz gibime geliyor.

4. Bugüne kadar herkes burda deeplara 68 e teşekkür ediyordu.bilancodan sonra ne oldu büyük harf şunu ifade ediyor falan demelere başladınız.madem rahatsız oluyorsunuz bu kadar niye beklediniz bunları söylemek icin.ikincidi bilanço olarak keşke erbosan risk alsaymisim

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Deeplara hala teşekkür ediyorum kendi adima...ben daha oncede patronlarin fazla pompaladigini dikkat edilmesi gerektigini pd nin 450 milyon bana pahali geldiğini fakat buvpompalamanin ne kadar dogru oldugunu bilancovile test etmek gerektigini soyledim ve 3 aylik bilancoda testi gecemedigini hissenin gitse bile bu bilanco ile sadece spekulatif gidecegini bu sene bu pd ile en az 45 milyon kar etmesi gerektigini daha da yuksekleri hak etmesi icin de 60 milyon kar etmesi gerektiği ni belirttim...ve satacagimi da söyledim...bana sataşanlar oldu neden sirketi kotuluyosun diye sirket larli borçsuz az da olsa temettu veriyor fakat pahali fk 12...daha dusuk fk ile calisan sirketlerde beklemek kendi adima daha uygun...brüt kar marji da 2016 yili bütünü ne göre 28 den 23 e düşmüş...diger handikap da bu...maliyet artmis urunlere zam yok...dengesiz bir satis politikalari var anlasilan...ciro artışı iyi...ayrıca döviz artisina rağmen gerekli yuksek marj yakalanmadi...2016 3 aylik ile bu 3 ayligi karşılaştırmak bu isi bipmemekten gecer...veya tecahuli arif yapmaktir...diyelimki 3 ayliklar hep dusuk gelir ustume koyar 2014 yilinda da tam tersi olmus 17 milyon ile basladigi yili 45 milyon ile kapatmış..17×4=68....yani cok dengesiz seneden seneye ceyrekten Ceyrege degisen bir satis ve kar marji var...onun için cok fazla öngörü de bulunmak dogru degil...satan satar kalan kalır...oyle begenmiyorsan sat gibi sacmaliklari da yazmayin..burasi babanizin çiftliği degil...sirketle ilgili bilgi paylaşım yeridir...isteyen altını doldurur over isteyen altını doldurur negatif yonlerini söyler...kar da 9.1 milyondur...oyle surdan sunu ekledim burdan bunu ekledim ile kar artmaz...o zaman ticari alacaklarini da ekleyelim bir kar marji koyup...kemal sunalin tavuğu izleyip hayali ekmek banmasi daha sonra lokantacinin para istemesi uzerine bandin say demesine benzer...sirket onu bakarsin 2 sene sonra kotu bir bilancoda vergi geliri diye ekler onu her bilancoda yok su kadar daha ekleyelim yok aslinda gercekte bu dur gibi hayali bilanco rakami uretmesek daha iyi olur desek kendi adima daha dogru bilgilendirme olur...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Niye birbirinizi uzuyor sunuz burası kavga yeri değil karı beğenen ler devam eder beğenmeyen ler satar gider herkez bir hedef koyar beklentisi gerçekleştiğinde satar ha benim hedefleri daha büyük diyen olursa da toplar yada elindeki ile yetindi dwvam eder blanco lardan sonra küçük kar marji yapmış şirketler adet mesala neler yapıyor veya diğerleri görmüyor musunuz kurmayı uz mein birbirinizi pazartesi ve diğer günler ve açılış ve kazanclar hepinize hayırlı olsun insallah

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by trumbler1 Yazıyı Oku
    Bugüne kadar herkes burda deeplara 68 e teşekkür ediyordu.bilancodan sonra ne oldu büyük harf şunu ifade ediyor falan demelere başladınız.madem rahatsız oluyorsunuz bu kadar niye beklediniz bunları söylemek icin.ikincidi bilanço olarak keşke erbosan risk alsaymisim

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hala teşekkür ediyorum (kendi adıma). Yanlış anlamaların önüne geçmek ve ortamı yumuşatmak için yapıcı eleştiride bulundum.

8. 11.28 acilista gitti kalanlara bol kazançlar...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 70/540 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •