Sayfa 85/905 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 7233 madde; 673 - 680 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    İslem saatinde hısse de satıs yazacak kadar fazla hısse yok
    Sistem coker bizim hısse satılır bir omur kahrolurum
    Valla çok güldüm..
    O yüzden farkındaysanız ben hiç denemiyorum.Deneyin bir bakın diyorum..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sabırla bekliyoruz üstadım
     Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    Ben sayfaya yazmayacağım artık iki ay iki ay dolmadan bana beklenti soruları sorulmasın iki ay sonra ben konuşacağım.kendimce bir kitabın sayfasını kapattım yeni sayfaya geçtim tskb topluyorum elimden geldiğince sebebi sorulmasına gerek yok umarım hoşçakalın.ydt.
    Acemiyim söylediklerim beni bağlar. KESİNLİKLE YTD

3.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Valla çok güldüm..
    O yüzden farkındaysanız ben hiç denemiyorum.Deneyin bir bakın diyorum..

2 tane olmasa bende denemezdim ama saat 19 da denedim normal de 225 ı kabul etmesi gerekirdi ama 172.500 yuksek emir veremezsiniz yazıyor

Sonuc olarak %50 marjı hıc ermısler

4.  Alıntı Originally Posted by jager Yazıyı Oku
    Arkadaşlar meseleleri bir birine karıştırmayalım.
    Sermaye payları tasfiye olmaz imha olur.
    Buradaki tasfiye işA nın tasfiyesi değildir .
    Şirketin fesih ve tasfiyesi ile ilgilidir .
    Ana sözleşmede ki 7 . Bölüm made 60-61 şirketin tasfiye durumunu anlatır madde 62 de bankanın kalan mal varlığından işA 20 kat bedel alır der kısaca.
    İşkur gelirden pay alır sermayede payı ve hakkı yoktur bu nedenle tasfiye den pay almaz. Kaldı ki
    İşbankasının tasfiye olacak hali yok . Boş bir mesele .!
    Kurucunun %10 hakkını kısıtlama olmaksızın versinler yeter.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Uykum kaçtı arkadaşlar.

Biraz can sıkıntısından, birazda bilgi edinmek için sorayım.

İş bankası kaç yılında kuruldu?

Kuruluşunda kaç yıllık olarak kurulduğu yazıyormu?

Limited şirketler kurulurken kaç yıllık olarak kurulduğu kuruluş sözleşmesinde yazıyor olmalı diye hatırlıyorum. Anonim şirketlerde durum nedir?

Yukarıda sayın Jagerin bahsettiği Ana sözleşmede ki 7 . Bölüm made 60-61 şirketin tasfiye durumunu anlatır cümlesi iflası değil, süre sonundaki tasfiyeyi anlatıyor olabilirmi?

Bu konudaki bilginiz yada görüşleriniz nelerdir?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Uykum kaçtı arkadaşlar.

Biraz can sıkıntısından, birazda bilgi edinmek için sorayım.

İş bankası kaç yılında kuruldu?

Kuruluşunda kaç yıllık olarak kurulduğu yazıyormu?

Limited şirketler kurulurken kaç yıllık olarak kurulduğu kuruluş sözleşmesinde yazıyor olmalı diye hatırlıyorum. Anonim şirketlerde durum nedir?

Yukarıda sayın Jagerin bahsettiği Ana sözleşmede ki 7 . Bölüm made 60-61 şirketin tasfiye durumunu anlatır cümlesi iflası değil, süre sonundaki tasfiyeyi anlatıyor olabilirmi?

Bu konudaki bilginiz yada görüşleriniz nelerdir?
    Sn balık ben biraz karalayayım..
    Aşağıya esas sözleşme 7.bölüm madde 60,61,62 nin fotosunu vede TTK na göre tasviye tanımını ekledim..

2. Tasfiye Nedir?

Türk Dil Kurumunun tanımı ile tasfiye “arıtma, arıtım, temizleme” anlamına gelmektedir. Gerçekten de ticari anlamı ile de tasfiye bunu ifade etmektedir. Tasfiye sürecine giren firma varlıklarını ve borçlarını temizleyerek kendisini ortadan kaldırmaktadır.

Teknik anlamda da tasfiye bir şirketin kapanma sürecine girmesidir. Bu süreç içerisinde alacaklılara alacakları dağıtılır, şirket aktifleri elden çıkarılır ve şirketin finansal değeri kaybolacak şekilde şirket çözülmeye girer. Mali tabloda bulunan bütün değerler nakde çevrilir. Tasfiyenin İngilizcedeki karşılığı olan “liquidation” bu nakde çevirme sürecinden ileri gelmektedir.

3. Tasfiye Haline Girmenin Amacı

Tasfiye şirketin tamamen ortadan kalkma niyetini göstermektedir. Başka bir deyişle ticari faaliyetlerini sonlandırmasını ifade etmektedir. Şirketin tasfiye sürecine girdikten sonraki yegâne amacı tamamen nakit varlığa dönüştürülmesini sağlamaktır. Bu süreç tamamlandıktan sonra da ticari faaliyetleri son bulacaktır....
    Yani buradaki tasviye şirketin kapanma sürecine girmesi anlamını taşır.Her şirketin sözleşmesinde bu maddeler yazılıdır.Hisse senedi imhasıyla KARIŞTIRILMAMALIDIR.Bu madde bizi ilgilendirmez..
    Bedelli bedelsiz vede tasviyede işA veya işB-işC tertipleri etkilenir...
    Kurucu hisse senedi ise hissesinin imhası vede direk geliri olan temettü ile ilgilenir..
    Birileri zamanında altın hisse olan kurucuyu toprak altına gizlemiş olabilir.Ama bu durum değerinden birşey eksiltmez...
    Tekrar ederini MUTLAKA bulacaktır.ATSAN ATILMAZ SATSAN SATILMAZ hisse senetleridir.Yok edemezsin..Anca böyle görmezden gelirsin..AMA NEREYE KADAR..
    FİYATINA BAKMADAN BEKLEMEYE DEVAM..
    YTD...YTD...YTD...

6.  Alıntı Originally Posted by fabrikator Yazıyı Oku
    efsaneye göre sibylla , yedinci roma kralı tarquinus ’a sibylla kitapları adlı 9 ciltlik kehanetleri satmayı teklif eder. Kral kehanet kitapları için istenen fiyatı pahalı bulur ve almayı reddeder. Kadın, dokuz ciltten 3'ünü yakar ve aynı paraya altı cildi satmayı önerir. Tarquinus , bu teklifi de reddedince kadın 3 cildi daha yakar. şaşkın kral, kendisinden 9 cilt için istenen bedeli ödeyerek kalan 3 cildi satın atmak zorunda kalır.
    Romalı yöneticiler, ne zaman başları sıkışsa caputalium tepesindeki apollon tapınağı’nda saklanan kitaplara başvurur
    hocam boş pompa olmasın?

7.  Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    Nokta.......
     Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Sn balık ben biraz karalayayım..
    Aşağıya esas sözleşme 7.bölüm madde 60,61,62 nin fotosunu vede TTK na göre tasviye tanımını ekledim..

2. Tasfiye Nedir?

Türk Dil Kurumunun tanımı ile tasfiye “arıtma, arıtım, temizleme” anlamına gelmektedir. Gerçekten de ticari anlamı ile de tasfiye bunu ifade etmektedir. Tasfiye sürecine giren firma varlıklarını ve borçlarını temizleyerek kendisini ortadan kaldırmaktadır.

Teknik anlamda da tasfiye bir şirketin kapanma sürecine girmesidir. Bu süreç içerisinde alacaklılara alacakları dağıtılır, şirket aktifleri elden çıkarılır ve şirketin finansal değeri kaybolacak şekilde şirket çözülmeye girer. Mali tabloda bulunan bütün değerler nakde çevrilir. Tasfiyenin İngilizcedeki karşılığı olan “liquidation” bu nakde çevirme sürecinden ileri gelmektedir.

3. Tasfiye Haline Girmenin Amacı

Tasfiye şirketin tamamen ortadan kalkma niyetini göstermektedir. Başka bir deyişle ticari faaliyetlerini sonlandırmasını ifade etmektedir. Şirketin tasfiye sürecine girdikten sonraki yegâne amacı tamamen nakit varlığa dönüştürülmesini sağlamaktır. Bu süreç tamamlandıktan sonra da ticari faaliyetleri son bulacaktır....
    Yani buradaki tasviye şirketin kapanma sürecine girmesi anlamını taşır.Her şirketin sözleşmesinde bu maddeler yazılıdır.Hisse senedi imhasıyla KARIŞTIRILMAMALIDIR.Bu madde bizi ilgilendirmez..
    Bedelli bedelsiz vede tasviyede işA veya işB-işC tertipleri etkilenir...
    Kurucu hisse senedi ise hissesinin imhası vede direk geliri olan temettü ile ilgilenir..
    Birileri zamanında altın hisse olan kurucuyu toprak altına gizlemiş olabilir.Ama bu durum değerinden birşey eksiltmez...
    Tekrar ederini MUTLAKA bulacaktır.ATSAN ATILMAZ SATSAN SATILMAZ hisse senetleridir.Yok edemezsin..Anca böyle görmezden gelirsin..AMA NEREYE KADAR..
    FİYATINA BAKMADAN BEKLEMEYE DEVAM..
    YTD...YTD...YTD...

Helal olsun sana. Boyle dolu paylasim yapqn abilerdensin . Baska bisey sorayim sana iskur ve isbtrnin tahmini imha surecindeki degeri ne olur. Bide hisse karsiligi isctr verirlirse isctr dusus yaşayacsk haliyle... Bundan zaraririz ne olur

8. "Tartışmaların yaşandığı 1993 yılında CHP 'nin Grup Başkanvekili Gürkan'ın bu beyanına göre, 1938'den 1993 yılına kadar Atatürk'ün İş Bankasındaki %28'lik hissesinin banka tarafından yapılan sermaye arttırımlarında değerini kaybetmemesini sağlayan Devletin hazinesi!

1938'den 1993'e kadar İş Bankasının sermaye arttırımına Hazine giriyor ve Atatürk'ün %28'lik hisselerinin değer kaybetmemesi için Devletin Hazinesinden sermaye arttırımına para aktarılıyorsa %28'lik hisseler Sn Erdoğan'ın belirttiği gibi CHP de değil Hazinede olmalı."

Ankadigimi aktaratim . Banka sermaye srtisina gidemiyor iki buyuk ortakta para yok. Peki sermaye artisi bankacilikta neye gore belirleniyor. Bir sonraki sermaye artisini nasil yapacsklar. Veya yapmiyoruz yspamiyoruz deme luksleri vsrmi

Sayfa 85/905 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •