Sayfa 279/999 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by murlak Yazıyı Oku
    Olmaz mı 40 bine yakın, hepsi Türk Milleti' nin bir ferdi değil mi?
    Asker sivil kaybımız bu kadar olmasa da milletçe kaybımız genel acımızdır.

Ben sizin özel bir acınız olup olmadığını sormuştum.

Niyetim de kötü değil.

Hemen her konuyu PKK ve onun yarattığı teröre bağlıyorsunuz da.

Acınız çok özel olabilir ve bu durumda gayetle anlaşılabilir bir nedeni olur yaklaşımınızın.

Neyse...

Anlaşıldı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    PKK terörünün bilançosu denince tam sayı nedir bilen bir merci belki var ama bildirim yok.

Ölenler sıralanırken nedense faili meçhuller ve de PKK lılar da toplama bir şekilde dahil ediliyor gibi...

Bu ülkede Sarıkamış, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı gibi çok yakın geçmişimizde yer alan savaşlarda ölenlerin (şehitlerin) sayısında bile tam bir mutabakat yok.

Kayıt etmeyi seven bir devlet değiliz...

Terörist pkk nin bu ülkenin bu gün bu durumda olmasında etkisi nedir diye bir araştırma yapılsa,
    her şey güneşin karanlığı aydınlattığı gibi ortaya çıkar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Terörist pkk nin bu ülkenin bu gün bu durumda olmasında etkisi nedir diye bir araştırma yapılsa,
    her şey güneşin karanlığı aydınlattığı gibi ortaya çıkar.
    Bu konuda sanki bir tartışma ya da anlaşmazlık gibi yazıyorsunuz...

Ve yine sanki tek rahatsız olan da sizmişsiniz gibi bir tavrınız var.

Ben yıllardır yazıyorum bu konuda...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Antalya’da bir halı mağazasının indirimli satışa sunduğu çift kişilik battaniye ve yorganları almak isteyenler izdihama neden oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/an...dondu-41403379

Habere ait video da var.

Millet ucuz tabut satıldığını duysun yine ezer birbirini.

Hadi bu ekonomik hadise diyelim.

Hemen her ülkede davranış aynı olabilir.

Beni en çok da sosyal yardım adı altında kamyonlardan dağıtılan ihtiyaç maddelerinin dağıtımında sergilenen kargaşa etkiler.

O almasın ben alayım mantığı.

Japonya'da deprem sonrası belirli ihtiyaç maddelerinin satıldığı yerlerde sakin sakin kuyrukta sırasını bekleyen kitabını okuyan insanlar etkilemişti.

Bir şekilde dağıtılan her neyse bitti.

Alamayanların telaşsız tepkisiz ayrılışı beni derinden sarstı.

Hani millet asalet falan meraklıdır ya, olsa olsa budur...
    Konu buradan başladı ve sayenizde PKK terörüne geldi...

Yani...

Sonradan gelenler için hatırlatayım dedim.

Sn Bora abi
    loner denen zat yazısında açıkça
    Türkiye cumhuriyetini aşağıladı. Teröristler ve teröri destekleyenler TC ifadesini kullanırlar. Yazım kurallarına dikkat eden zat türkiye yazıyor. Bunlar gizli açık pkk propagandası yapıyorlar. Gerçek yaşamda bunlarla çok uğraştım ve hala uğraşıyorum.
    Anlamadığım siz neyden rahatsız oldunuz ben sizi yada sizin gibi düşünenlere rahatsız edecek ne söyledim.

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    TC de onun parasızlıkla vs ilgisi yok, adam kantinde bile fırsatını bulursa senin önüne geçiyor, trafikte yüzyüze olmadığın için arabasıyla rahatlıkla senin geçiş hakkını ihlal edip önüne kırabiliyor. Yani toplumsal kültür anarşik, yani düzensizlik hakim. Devlette öyle güçlü , kanunu uygulayan bir şey vs değil türkiye de. Sigara yasağının nasıl denetlendiğini gösteririm inanmayana. Onun içinde toplumun iki yakasının bir araya gelmesi çok zor.Zamanında demirel söylemişti, milletimiz aç bize ne plandan millete pilav lazım diye.
    Doğru diyorsun bunların oluşmasında pkk terör örgütün çok büyük etkisi olmuştur.
    Güney doğuda % 86 kaç elektirik kullanılıyor. % 14 ünü kesin kamu kurumları ödüyordur yani yüzde yüz kaçak.
    senin tespitin,
    Yani toplumsal kültür anarşik, yani düzensizlik hakim. Devlette öyle güçlü , kanunu uygulayan bir şey vs değil Türkiye de. "türkiye", değil Türkiye!
    Türkiye Cumhuriyeti teröristlere bu kadar hoşgörülü davranmasaydı bu duruma düşmezdi. Teröristleri ve onu savunanları yok edinceye kadar mücadele etmelidir.
     Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    sen hasta mısın birader ben demişim istanbul boğazı sen demişsin. Bak tam da senin gibilerle bu toplum bir yere gidemez , biz trafikte yasa tanımayandan bahsediyoruz sana göre bu yeterince pkklı öldürülmediğinden oluyor. Ee daha fazla kanıta gerek var mı niye az gelişmiş ülke burası okuduğunu anlamıyorsun ki.
    Seviyeni takın sanki 40 yıllık arkadaşın gibi konuşuyorsun. Ben teröristleri destekleyenlerin biladeri değilim olmam asla.
    Ben ülkenin gelişmişlik düzeyine terörist pkk nın rolü açısından baktım tabi senin işine gelmez istanbul boğazdı diyorum ama sen yandı ciğerim diyorsun. Teröristler için yanan ciğeri sonsuna kadar yakacaz. Teröre geç yok Türkiye Cumhuriyeti nde.

Sahi %86 kaça elektirik hakkında nasıl bir tespitin var merak ettim.
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Konu buradan başladı ve sayenizde PKK terörüne geldi...

Yani...

Sonradan gelenler için hatırlatayım dedim.
    Benim açımdan konu böyle başladı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sn Bora abi
    loner denen zat yazısında açıkça
    Türkiye cumhuriyetini aşağıladı. Teröristler ve teröri destekleyenler TC ifadesini kullanırlar. Yazım kurallarına dikkat eden zat türkiye yazıyor. Bunlar gizli açık pkk propagandası yapıyorlar. Gerçek yaşamda bunlarla çok uğraştım ve hala uğraşıyorum.
    Anlamadığım siz neyden rahatsız oldunuz ben sizi yada sizin gibi düşünenlere rahatsız edecek ne söyledim.
    Sn murlak...

Bu başlık PKK terörü gibi milletçe hepimizi derinden yaralayan, hane hane acılara boğan, huzurumuza dinamit koyan, enerjimizi ve dirliğimizi yok eden bir genel dosyanın böyle bir başlıkta hemen her gün konu edilmesi doğrusu beni rahatsız ediyor...Uygun bir başlık değil.

Açın siyaset bölümünde bir PKK terörü başlığı yazalım yazışalım...

Yanlış anlamayın.

Özellikle Sn Meteposta ve siz bu konuda son derece ısrarcısınız.

Öyle ki bu konuda sizin kadar tepki göstermeyenler, sizin yazılarınıza destek vermeyenler, acaba PKK muhibbi mi kabul edeceğiz diye (en azından ben) rahatsızlık duymaktayız.

Sorun bu işte.

Bilmem anlatabildim mi?

Sayfa 279/999 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •