Sayfa 577/899 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. soda, sise, Anadolu cam, Trakya ve denizcam
    arkadaşlar cok yazılıyor naçizane size açıklık getireyim.yazdıklarım tavsiye niteliğinde değil tecrübedir.
    arkadaşlar oncelıkle 0850 206 33 74 hande hanım var yatırımcı ılıskılerı onu arayabılırsınız detaylı bılgıler için.
    arkadaşlar 30 ocakta birleşme açıklandı ve 31 ocak pwc ye başvuru oldu.
    herkes diyorkı vazmıgectıler,oncelıkle cok kurumsal bır sırket oyle hemen borsa dustu dıye vezgecıcegını sanmıyorum,bir aile sirketı olsa tamam.
    ıkıncısı bu neden daha uzun surdu mardın cımento bırlesmesınden , cunku 70 şirket ve 10 ülkede operasyonları var,zaten 2 ay müddet denmıs şişe için yapılan telekonferanta.yani mart ssonuna kadar gelmez ise evhamlanın.
    yeni yasa ne der diyenler arkadaşlar 30 gun ortlaması bızlerı mağdur ettiği için getirilmiş yasa bize daha alt fiyattan ayrılma hakkı veririmi asla tam tersine adil fiyat yonetımi ile belki daha cok cıkıcak fiyat.
    ben 31 ocaktan sonra aldım ama yenı yasa diyorki,elinde ayrılma hakkı ilanından sonra olanlar faydalanıcak,olsun suan sirket raporu cıkmadıkı,ayrılma haklarını bildirmedıkı.dolayısı ıle evet suan alanda halen faydalanabılıcektır,kaldıkı eski yasa olsa yine evet faydalanabilicektir.
    nettur netholding birlesicekti,nettur 180 di ve ayrılma hakkı 225 ti.hıc unutmam 120 ye indi kâğıt.ve 220 den ayrılma hakkı oldu.
    daha bu yaz ihlasgayrimenkul 90 kuruştu 120 den ayrılma hakkı vardı ve 1.20 den ayrıldı alanlar.
    suankı fiyatlar neden böyle derseniz insanlar panik,kredili, yahut yabancı fon satıyor adam satar fıyata bakmaz..belkı para cıkısı var ne dıcek müşterisine bekle ayrılma hakkı var elımde soda veya sıse var demez.satar verır parasını geri.
    daha gecen sene Banvit cagrı açıkladı satış 12.30 caghrı varken yabancı 11 e 4 mılyon tane mal verdi.
    benim kendı hatam bende erkenden aldım kencımce dedimkı 5 ay sürer yüzde 6 bana yeter.suankı marj yüzde 20-30 arası.
    suankı ayrılma hakkı fıyatları şişe 528 ..soda 630-38 cıvarı..anacam 445 ...denızcam 879..trakya 348 civarı ama bunlar tahmın arkadaşlar eskı yasaya gore.sırket ben bu fiyattan hak tanıyorum demedı..ne dedı sırket..pwc raporu yapıcak dedı..ne dedı telekonferasnta dediki 2 ayda pwc raporu yapar..nısanda spk basvururz..ağustosa kadar bıter dedı..neden ağustos,cunku mevzuat dıorkı 2019 rakamları ıle bırlesıcek ısen 2020 ağustos yanı 8 ay müddetin var.yetısmez ıse 2020 fınansalları ıster..
    sırket neden uzatsın arkadaşlar dünya devi bir sirket ıkı gun borsa dustu diye ağırdan alalım dermı..cok kurumsal bır yapı.tum operasyonları etkılenıcek.kaldıkı bugun alınmaz böyle kararlar teee seneler evel bu grub banka ve sanayi holdıng çatıları altında birleşmek istediğinin sinyallarını verdi.
    bazı arkadaşlar yazmın kurula katılıcam serh koyucam dıye . arkadaşlar mayısta olan kurul temmetu ve rutın olan.
    esas serh koyucagınız olaganustu kurul olucak.oda pwc raporu ve spk onayından sonra acıklanıcak.
    bu virüs bizi cok uzucek ve yorucak..ama elımizdeki mallar değerli.fk 5 çarpandan işlem gören cok güzide dünya devi sirketler.
    dolar bazında bedava.
    evet belkı dahada dusucek ve dıpten alan zengn olucak.
    kriz zaten yeni zenginler yatarır..o krızde alınan mallar bızımkıler olmasın.
    tum ky dostlarımı sevıyorum.kalın sağlıcakla.
    panık yok bu pıyasa neler gordu..
    yatırım tavsıyesı deıl sadece bılgılendırme amaçlıdır..
    bu arada unlu co rapor çıkardı 10 subat ve soda ıcın 10.50 al tavsıyesı verdı.buda dursun bır kenarda.
    hıkayesı olmayan bır hısede zarar etmektense en azından burda bır kurtuluş umıdımız var arkadaşlar.
    sevgıler

2. benim için tek önemli soru, açıklama yapıldıktan sonra alınan hisseler ayrılma hakkından faydalanabilecek mi?

bu soruya net cevap verebilecek var mı?

Ayrılma hakkı
    MADDE 24 – (Değişik:20/2/2020-7222/26 md.)
    (1) 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantısına
    katılıp da olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahipleri, paylarını halka açık
    ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Kurul, halka açık ortaklığın niteliğine göre, ayrılma
    hakkını, ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan
    paylar için kullanılabilmesine ilişkin esasları belirlemeye yetkilidir. Halka açık ortaklık bu payları
    pay sahibinin talebi üzerine, Kurulca belirlenecek esaslara göre adil bir bedel üzerinden satın
    almakla yükümlüdür. Kurul, ayrılma talebine konu payların ortaklık tarafından satın alınmasından
    önce diğer pay sahiplerine veya yatırımcılara önerilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyebilir.
    (2) Pay sahibinin 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel
    kurul toplantısına katılmasına veya oy kullanmasına haksız bir biçimde izin verilmemesi, çağrının
    usulüne göre yapılmaması veya gündemin gereği gibi ilan edilmemesi hâllerinde, genel kurul
    kararlarına muhalif kalma ve muhalefet şerhini tutanağa kaydettirme şartı aranmaksızın birinci
    fıkra hükmü uygulanır.
    (3) Ayrılma hakkının doğmadığı hâller ile ortaklığa bu hakkın kullandırılması
    yükümlülüğünden muafiyet verilmesine, bu hakkın kullanılmasına ve adil bedelin hesaplanmasına
    ilişkin usul ve esaslar Kurul tarafından belirlenir. Kurul ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin
    bu hususlarda ortaklıkların niteliğine göre farklı usul ve esaslar belirleyebilir.
     Alıntı Originally Posted by The_Butz Yazıyı Oku
    benim için tek önemli soru, açıklama yapıldıktan sonra alınan hisseler ayrılma hakkından faydalanabilecek mi?

bu soruya net cevap verebilecek var mı?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

1. Maddenin ikinci cumlesi ayrilma hakkini onemli notelikteki islemin yani Birlesme Kararinin aciklandigi tarihi esas almis. Bunun birlesme kararinin aciklandigi tarih olarak nasil anliyoruz. Soyleki birlesme kararinin spk da veya genel kurulda onaylandigi tarih demiyor.

Benim gibi 31 ocaktan sonra alanlar icin ayrilma hakki maddesinin 3. Maddesi gecerlidir.
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ayrılma hakkı
    MADDE 24 – (Değişik:20/2/2020-7222/26 md.)
    (1) 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantısına
    katılıp da olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahipleri, paylarını halka açık
    ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Kurul, halka açık ortaklığın niteliğine göre, ayrılma
    hakkını, ayrılma hakkına konu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan
    paylar için kullanılabilmesine ilişkin esasları belirlemeye yetkilidir. Halka açık ortaklık bu payları
    pay sahibinin talebi üzerine, Kurulca belirlenecek esaslara göre adil bir bedel üzerinden satın
    almakla yükümlüdür. Kurul, ayrılma talebine konu payların ortaklık tarafından satın alınmasından
    önce diğer pay sahiplerine veya yatırımcılara önerilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyebilir.
    (2) Pay sahibinin 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel
    kurul toplantısına katılmasına veya oy kullanmasına haksız bir biçimde izin verilmemesi, çağrının
    usulüne göre yapılmaması veya gündemin gereği gibi ilan edilmemesi hâllerinde, genel kurul
    kararlarına muhalif kalma ve muhalefet şerhini tutanağa kaydettirme şartı aranmaksızın birinci
    fıkra hükmü uygulanır.
    (3) Ayrılma hakkının doğmadığı hâller ile ortaklığa bu hakkın kullandırılması
    yükümlülüğünden muafiyet verilmesine, bu hakkın kullanılmasına ve adil bedelin hesaplanmasına
    ilişkin usul ve esaslar Kurul tarafından belirlenir. Kurul ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin
    bu hususlarda ortaklıkların niteliğine göre farklı usul ve esaslar belirleyebilir.

1. Maddenin 2. Cumlesini 1. Cumlenin onune koyarak okursaniz mevzuat daha iyi anlasiliyor. Mevzuatini yazanlar sondan baslamis olayi anlatmaya
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    1. Maddenin ikinci cumlesi ayrilma hakkini onemli notelikteki islemin yani Birlesme Kararinin aciklandigi tarihi esas almis. Bunun birlesme kararinin aciklandigi tarih olarak nasil anliyoruz. Soyleki birlesme kararinin spk da veya genel kurulda onaylandigi tarih demiyor.

Benim gibi 31 ocaktan sonra alanlar icin ayrilma hakki maddesinin 3. Maddesi gecerlidir.

Anel elektirigin 2017 deki birlesmesine iliskin ayrilma hakki maddesi. Direkt soruyu cevaplamis.

7- Yukarıda belirtilen ayrılma hakkının kullanılmasında; SPKn.'nun "Ayrılma Hakkı" başlığını taşıyan 24'üncü maddesi ve SPK' nun "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.1)'nin "Ayrılma Hakkı Kullanım Fiyatı" başlığını taşıyan 10'uncu maddesi hükümleri dahilinde, Şirketimizin 1,00-TL (Bir Türk Lirası) itibari değerli beher payı için ayrılma hakkı kullanım fiyatının, söz konusu birleşme işlemine ilişkin görüşmelere başlanılmasına istinaden Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından alınan kararın ilk defa kamuya açıklandığı 26.01.2017 tarihinden önceki, otuz günlük dönem içinde (15/12/2016-25/01/2017 dönemi) Borsa'da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanan 0,48 TL'nin en düşük yasal ayrılma hakkı fiyatı olmasına rağmen, ayrılma hakkı fiyatının uzman kuruluş raporunda şirketimizin beher hisse değeri olarak belirlenen 0,91 TL olarak belirlenmesine;

7. Ya arkadaşlar kusura bakmayın ben bugün biraz aldım şişede aldım lakin bu ayrılma muhabbeti nedemek oluyor bize bir faydası olacakmı yada diyelim ayrılma tarihi açıklandı ben hissemi satamayacakmiyim aydınlatırsanız sevinirim

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Şu olay iyice beyin yaktı yemin ediyorum.
    Bitse de kurtulsak, sonra (düşecekse düşsün, çıkcaksa çıksın) ne halt olacaksa olsun.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Sayfa 577/899 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •