Sayfa 814/1003 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    PGSUS'larım olduğu gibi duruyor, Sabiha Gökçen'de 1 nolu pist şu anda tamir onarımdan geçirilip upgrade oluyor, buna paralel olarak da 2 nolu pistin inşası başladı ve bu 2 nolu pist Pegasus pisti olacak, Pegilerin geleceği güzel gözüküyor, Covit ile ilgili Pollyannacılık yapıp 57.90 dan atladım Pegilere maalesef, çok zamansız bir alım yaptım, sen uyarmıştın hatırlarsan, Pegilerin hakkı 100 tl nin üzeridir tabi mevcut şartlarda çok zor gözüküyor 100 ün üstü, Denizbank 115 tl ye yakın bir hedef vermişti gerçi 10 gün önce
    TH bilgi düzeyinden şüphem yok ama biraz farklı bir bakış açısından eleştireceğim.
    2. nolu pistin inşşaatı yaklaşık 2 yıl önce başlamıştır belki 3 yıl olmuştur.
    inşşat çalışması aralık 2019 gibi covit muhabbetinden önce durdu.
    Bildiğim gördüğüm kadarı ile bir gelişme hala yok.
    Ben 12 lerden alıp bir kaç katına zamanında sattım. Sonraki dalgalanmalar bana göre spekülatiftir.
    covit şöyle bir fırsat yarattı düşükten alıp 2x lerden alıp 5xlere satma gibi.
    inşallah 80 leri tekrar kısa sürede görür de karlı satarsın.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Her ne hikmetse Ziraat kamu bankalarının tahtalarında net alıcı son zamanlarda. HALKB ile VAKBN'ın ortak yönlerinden biri de her 2 bankada geri alım programının olmasıdır. Tahmince Ziraat'in bu alımları geri alım programlarıyla alakalı. HALKB'de KAP'taki açıklamalara göre banka şu ana kadar 52 milyon lot geri alım yapmıştı ve ortalama maliyeti de 5.30 idi. Toplam geri alınacak lot sayısı 120 milyon olduğuna göre hala geri alım yapılacak 68 milyon lot var demektir.
    son halkbankın çıkışında 6,8 ve 7,1 civarında gene toplayıp üste farklı kurumdan sattılar diye o zaman okumuştum.
    + %6-7 görünce malı bırakırlar ya fon yada belirli bir habere tepkiye onayan bir grup. ***Spoiler içeren alan***

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben geçenlerde Halkbankasının kamuya ait %51 hissesinin blok halinde satılabileceğinden bahsetmiştim. Bunu derken, şu anki ölü fiyatlardan yapılacak bir satışı tabii ki kastetmiyorum. Bu bankanın %51'lik hissesi eğer olur da blok halinde satışa sunulursa; defter değerinin altından asla satılmaz hatta defter değerine göre primli satılır. Mesela en son Kuwait'e satışı yapılan Denizbank defter değerinin 1.2 katından satıldı.
    Daha öncede belirttim. %51 lik kısmı fon adı altında zaten satılmadı mı. Yani tut ki alıcı çıktı o para fon sahibine verilir.
    Yabancı alsa halkbankta kıyım yapar. Devlet şu anda bankayı piyasayı domine etmek için kullanıyor.
    istediği orana kredi verdirip görev zararı yazdırıyor. diğer 2 banka ile gücü yetmez aktif büyüklüğü sürekli sen söylüyorsun.
    Özellikle hem covid döneminde hemde dava sürecinde hiçbir yabancı almaz. Dedikodusu bile işe yaramaz kendini yorma.
    Davada belki 2 yıl daha sürecek o yüzden 4-8 arası gidip geleceği düşüncem hala değişmedi belki 2024 ten sonra..

Denizbank yanlış örnek zaten halka açıklık oranı çok düşüktü. Yabancıdan yabancıya satıldı.
    Herhangi bir milyar dolarlık dava süreci yoktu. görev zararı yazmıyordu. covid yoktu.
    Örnek doğru olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu yargı muhabbeti yakında sonlanacak. Akabinde OFAC mevzusu da sonuçlanır. İşte ondan sonra hisseden gitmesi gereken yere doğru hareketlenmesi ve momentum kazanması beklenebilir.
    Bana göre yakında sonuçlanmaz daha yıllar sürebilir. covid bitmeden dava başlamaz. covid yüzünden Haziranı geçer yıl sonunu bulur.
    Mahkemeye katılımdı itirazlar belgeler derken 2-3 yıl sürerse halkbank yatırımcısı için kazançlı günler ondan sonra gelebilir.
    Bence yönetiminde aman aman kendimizi hemen savunalım kurtulalım gibi bir aksiyon planı olduğunu düşünmüyorum.
    Son 2 yıldır ben farklı bir konuya bakmıyorsam.
    Tabi alınacak ceza bana göre %100 para cezası gelecek. ondan sonra 12 lere yolculuk olacaktır diye yorumluyorum.

5. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Ihya ettiler resmen. Tukurdugumun Halk Bankasi. Allahtan bir kurus sokmadim serefsize bu sefer. Verdigimi bile yerine koymadim.

http://share.matriksdata.com/Images/...1012083990.png
    http://share.matriksdata.com/Images/...1012596023.png

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Normal..Hulk düşüşe tepki içinde değil..O artık toparlanma sürecinde..

Neyse pg...sus 10 dolar 35 cent olunca işler biraz arap saçına dönecek bence..
    Son düzenleme : secbul; 14-04-2020 saat: 11:13.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Kervani yolda duze duze gidiyorum.

Sayfa 814/1003 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •