Sayfa 802/985 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: Viop - XVII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    3-4 hisse takip ederim çoğunluk tek hissede iskem yaparım. Takip ettiğim hisse karlı p/d ucuz geleceği olan hisse. Üç hissede çarpıldik öncesi oda ihlas grubu. Bir kez atladım. Nefsime yenildim. Daha da dünya tersine dönse bulaşmam takibim haricinde
    Ben kendime göre yüksek oynadığım için bist30 dışına pek çıkmıyorum artık.
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

2.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Valla o kadar işleme stres tavan yapar gerçekten bravo. Üstüne kardaysan bi bravo daha ben çok işleme alışık olmadığım için ilk başta çok stres yaptırdı. Sonra hisseyi alınca 5-10 dk ekranı kapattım. Satarkende aynısını yapınca stresim azaldı. Yoksa dur düşüyor dur çıkıyor derken bu borsa adama nalları erken diktirir
    Corona varken zaten vakit yoktu .

şimdi de vakit var ama her an sabah 10 akşam 18 takip etmek bencee stresli bir iştir bana göre değil gibi

Stres olmuyor da hisselerin rakamların değişmesi gözleri yoruyor .

Alarm kurup kitap okuyor dizi izliyorum

3. İyi akşamlar cümleten bugüne kadar hisselerdeydim.

Onyili aşkın işlem yaparım endekste evveliyati da var.. Kendimce bist tecrübem var ve azbucuk teknik temelden anlarim. Gaza gelmezsem eğer; sadece hedge amaçlı işlem yapmayı düşünüyorum.

Teminat tamamlama, Long, Short, Emtia,Endeks, Hisse bazlı viop işlemi yapıldığıyla ilgili terimlere aşinayim sadece şimdilik.Haziran vadeyle başlamayı düşünüyorum. .

Birkaç sorum olacak sizlere..

Teorik fiyat nedir, Uzlaşma fiyatı neye göre belirlenir, yaptığımız işlemler için anlamı nedir uzlaşma fiyatının. .
    Açık pozisyon nasıl kapatılır. .
    Çarpansiz işlem yapilabiliyor mu?
    Atıyorum 1000 TL koyduk, poz açtık 2000 puanlık bi yönü doğru öngördük ne bırakır örnekle açıklarsanız çok hora geçecek..

Mesela şuan haziran vadeli fiyatı u30 için 117250.. u30 ise 116188 rakamlar. 118000 için uzun poz açtık diyelim ( tabii rakam belirleyebiliyorsak), su anki rakam üzerinden 118e yaklaştıkça mi getirisi oluyor...Yoksa bugünkü rakam yani 117250 üzerinden Long giriyoruz da vdl sözleşme fiyatı yükselirse kazanıyor düşerse kaybediyoruz gibi mi?

Bildiğiniz gibi vadeli ile u30 ile nisan vdl 30 arası da epey marj vardı gündüz, dayanak noktamız endeks mi vadelisini fiyatı mi kar hesabı için..

Sorularım saçma gelebilir idare edin.Simdiden teşekkürler. .

4.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Valla o kadar işleme stres tavan yapar gerçekten bravo. Üstüne kardaysan bi bravo daha ben çok işleme alışık olmadığım için ilk başta çok stres yaptırdı. Sonra hisseyi alınca 5-10 dk ekranı kapattım. Satarkende aynısını yapınca stresim azaldı. Yoksa dur düşüyor dur çıkıyor derken bu borsa adama nalları erken diktirir
    2 kez sıfırladik 1998- 2008 arasında. Kulak arkası kaldı. Borsanın kuralına uyarsan kazanmamak mümkün değildir. 1 borsada fırsat bitmez ucuz pahalı diye bir kavram yok. Hırs yapma paranın 1/10 paranla işlem yap benim ki az olduğundan 1/3 paramla işlem yapıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Toprağına su verseydiniz büyürdü de...

Yapraklarına su vermek nedir ya HU...
    Kaçın demek istedi galiba.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Piyasa stabil olmayinca pozisyon acmak icimden gelmiyordu. bugun kasinti basladi 1737 ye altinda short yazdim 1735 i gordu ben yazdiktan sonra manuel acmadim .. 15.40 a gumus short yazdim 15.37 gosterdiler onuda vermediler bunlara atlamak istedim ama olmadi atlayabilsek kar birakacaklardi kisa surede . 2801 den Sp shortlamistim . ama huylandim o yuzden 2800 den kapattim actiklarimi kapanisa yakkin 2830 dan shortlarim diye aynen bu sekilde oldu . 2837 kapatmis .. gunlukteki ((C)) X in pesinden gidiyorum
    Kaşıntı tam da zirvede başlıyor. Endeks zirvede yataya geçince düşmeyecek izlenimi verir ve inanırsın. Offf dersin düşerse düşsün der alırsın viop işini bilmem ama spotta böyle.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    2 kez sıfırladik 1998- 2008 arasında. Kulak arkası kaldı. Borsanın kuralına uyarsan kazanmamak mümkün değildir. 1 borsada fırsat bitmez ucuz pahalı diye bir kavram yok. Hırs yapma paranın 1/10 paranla işlem yap benim ki az olduğundan 1/3 paramla işlem yapıyorum.
    Aynen öyle Dostum. Yetinmesini bilene stop yapmasını becerene borsada para var. En önemlisi zarardayken stoplamasını öğrenmek.

Neyse.. bu borsa konuşmakla bitmez herkese iyi geceler...

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Corona varken zaten vakit yoktu .

şimdi de vakit var ama her an sabah 10 akşam 18 takip etmek bencee stresli bir iştir bana göre değil gibi

Stres olmuyor da hisselerin rakamların değişmesi gözleri yoruyor .

Alarm kurup kitap okuyor dizi izliyorum
    Beş yıldır yan sırtüstü yüzüstü yattığım için (omurilik felci) benim için bir meşgale oluyor. Yoksa 24 saatin 20 saati uyuyorum. Yükselişlerin hepsi tesadüf benim ameliyatlara denk geldi.bir yılda beş ameliyat 3 ay hastane de yattım. Beş yılın rahat bir yılı hastane de geçti. Orda sabri ve elindeki şeyin kıymetini öğrendim. Ben belden aşağı felçliydum halime üzülüyordum. Birini gördüm kurumuş ağaç dalları gibi hiç hareket yok.o gün halime binlerce kez şükrettum. En büyük artı bu.

Sayfa 802/985 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •