Sayfa 131/345 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon
Arama sonucu : 2754 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    Sayın cefaks bilanço tarihleri ne zaman bilginiz var mı
    Teşekkürler

https://m.borsagundem.com/haber/rta-...zaladi/1488056

Selec te böyle bir anlaşma yapabilir mi
    Yada bu kitlerin dağıtımını yapabilir mi
    İşte kritik soru bu?
    Haftaya belli olur
    Olursa tadından yenmez
    Ytd

3. Şirketin 2018 de 39.7 mio TL; 2019 da da 45.05 mio TL akaryakıt gideri olmuş.
    Benzin fiyatlarından heralde ilk çeyrekte 1-2 mio tl azalmıştır.
    Bi dip dalgası daha gelmez inşallah;biraz uykularımızı kaçırır. Yoksa güzel hisse.
    İşte insan hep en düşün ; en güzel fiyattan almak istiyor ama olmuyor :/

4.  Alıntı Originally Posted by Doodlebug Yazıyı Oku
    Selec, BIST Toptan-perakende endeksinde işlem gören bir hisse, bu sektörün fiyat çarpan ortalamaları belliyken neden Selec'in fiyat çarpanları bu şekilde? ve yatırım kurumları bu konu hakkında bir şey dememiş çok merak ediyorum.

Yaptığım araştırmalarda da bu konu hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Demek istediğim noktayı örneklendirirsem eğer; BIST toptan perakende de olan hisselere bakalım, Bim, bizim toptan, migros, sanko, doğuş oto, mavi giyim, Vakko bunların pd/dd ve f/k ortalamalarına bakın. Bu endeskte olup Teknosa gibi yıllardır zarar edip özsermayesi eksi olanları yazmıyorum.

Demek istediğim nokta neden selec bu çarpanlarla işlem görmüyor ve yatırım şirketleri neden raporlarında bu çarpanlara göre değerlendirmiyor. yaptığı sektör gıda neyse sağlıkta öyle bitmeyen sonsuza kadar devam edecek önemli bir sektör halbuki.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru bir yorum olmamış. Selec ilaç depoculuğu yapan ve bunları dağıtan bir şirket. Depoların kar marjı da devlet tarafından belirleniyor ve çok sınırlı. Bahsettiğiniz şirketlerin kar marjları ve özsermaye karlılığı yüksek olduğu için PD/DD oranları aynı olmaz.

İlaç fiyatlarına her yılın Şubat ayında zam yapılıyor ve Selec stoktaki maldan dolayı ilk çeyrek iyi kar açıklıyordu ama bu sene düşük zam geldiği için stoktan fazla kar edemeyecek.

Son olarak virüs etkisinden dolayı kronik hastalar hariç ilaç tüketiminin ciddi oranda düştüğünü düşünüyorum. Çünkü kimse hastanelere gitmiyor. Selec normal bir sağlık sektörü hissesi değil ve ben mevcut durumda avantajlı olduğunu düşünmüyorum.

Euro kuru bu şekilde giderse ve devlet ilaç fiyatlarına aynı oranda zam yaparsa 2021 iyi olabilir.

5. Güzel bir açıklama olmuş. Dediklerinizden yaptığım çıkarıma göre diğer toptan perakende işletmelerinde serbest piyasa varken Selec in durumu tamamen devlet kontrolünde olması bir nevi narh sistemi olması bu sektör ortalamalarına girmesini engelliyor. Haklısınız.
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Doğru bir yorum olmamış. Selec ilaç depoculuğu yapan ve bunları dağıtan bir şirket. Depoların kar marjı da devlet tarafından belirleniyor ve çok sınırlı. Bahsettiğiniz şirketlerin kar marjları ve özsermaye karlılığı yüksek olduğu için PD/DD oranları aynı olmaz.

İlaç fiyatlarına her yılın Şubat ayında zam yapılıyor ve Selec stoktaki maldan dolayı ilk çeyrek iyi kar açıklıyordu ama bu sene düşük zam geldiği için stoktan fazla kar edemeyecek.

Son olarak virüs etkisinden dolayı kronik hastalar hariç ilaç tüketiminin ciddi oranda düştüğünü düşünüyorum. Çünkü kimse hastanelere gitmiyor. Selec normal bir sağlık sektörü hissesi değil ve ben mevcut durumda avantajlı olduğunu düşünmüyorum.

Euro kuru bu şekilde giderse ve devlet ilaç fiyatlarına aynı oranda zam yaparsa 2021 iyi olabilir.
    GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

https://www.bundlehaber.com/detay/b9...69e9b2c302?l=1

Hazır olun dağıtılacak bir dünya aşı gelecek. Bunu ülkemizde yapsa yapsa selec yapar ciddi ve kurumsal bir firma gerek. AstraZeneca firması yapar demiş İngilizler bu firma Türkiyede de faaliyet gösteriyor diye biliyorum.
    Ne günlere kaldık ey Gâzi Hünkâr, Katır mühürdâr oldu, eşek defterdâr!

7. Strabon usta dağıtım tamam kabül başka bir konuya deyineyim , aşı 1 yıldan önce çıkmaz en erken ocak dedi tüm bilim adamları ee şimdi haziran deyince acaba demeyecek mi bilim insanları bu virüs laboratuar yapımı mıydı ?

Alıntı Originally Posted by Mustafabasaran Yazıyı Oku
    Strabon usta dağıtım tamam kabül başka bir konuya deyineyim , aşı 1 yıldan önce çıkmaz en erken ocak dedi tüm bilim adamları ee şimdi haziran deyince acaba demeyecek mi bilim insanları bu virüs laboratuar yapımı mıydı ?
    O konu başka birşey şahsi fikrim evet yapıldı; kim yaptı yaptırdı bilemem ama benim düşüncem yapıldı. İngiliz prens charles 71 yaşında ve başbakan johnson maşallah direk yoğun bakımdan yürüyerek çıktılar. Aşıyı haziranda piyasaya süreceklermiş borsa bununla ilgileniyor geriye kalanlar sohbet işte.
    Ne günlere kaldık ey Gâzi Hünkâr, Katır mühürdâr oldu, eşek defterdâr!

Sayfa 131/345 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •