Sayfa 351/746 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    fazladan depo inşaası ve mekanik koruması gereksiz buyuk maliyet demektir. Hiç bir şirket stoklu çalışmaz bu daha da buyuk maliyet demektir. Iki aylık depoların vardır bunun kolay kolay dışına çıamazsın. Depo kapasitesini %50 artırsan 3 aylık olur ki, stokta 2 ve 3 ay arasında pek fark yoktur. Kaldı ki ucuz petrol ne demektir bunu bilen var mı? 18 dolara alırsın 8 dolara düşerse ne yapacaksın. Bir de finansal yükü var, dolarda ya da faizde olsaydın daha çok kazanacaktın belki. Bu nedenle petkim gibi şirketler böyle küçük hesapların peşinde gitmezler. Riskleri varsa vadeli işlemlerde dengeyi kurarlar. Geçen sene endeks 84 bin görmüş. O gunden bugüne dünyanın en buyuk bunalımına giriş yapmışız dolar yukselmiş ve endeks çıkmış. Bu çok saçma. Kriz öncesi endex 124.000 şu an 102.000 bu çok saçma. Spekler 1929 krizindeki gibi 5-6 senede yedire yedire vermek istiyorlar. Eğer hissedeysen faizden %50 kaybetmeyeceksin çünkü enflasyon daha da yukselecek.. Karlar düşecek fk lar fiyatlar aynı kalırsa 40lara yukselecek. Fiyat yarıya düşerse fk 20 olacak.. Hissenin ne anlamı kaldı? Takaslara güvenme genelde hepsini spekler yönlendiriyor, algı yaratıyorlar. Bu manzarada koşarak uzaklaşman, kuyumcuya yakınlaşman gerekir.
    tskler yasemın hm bende kuyumcuya yaklastım 300 den gr 7.5 dan ıpek 8.5 dan kozaa ortalmam var kozal 76 ort beklemedeyiz BIDE BURDAN 380 DEN GR ALINIRMI SENEYE 500 DIYORLAR

3. Yabancı bunu satıp ipek mi almış mı ben mi yanlış yorumluyorum

4.  Alıntı Originally Posted by canalay Yazıyı Oku

Görünen o ki adamlar 14 milyon lotu emeklilik fonuna kaptırmış ve sanki bunun baskısı var.

5. Nisanda rekor kıran altın mayısta kademeli geri çekilebilir
    AA Finans Analisti İslam Memiş, "Mayıs ayı için altının ons fiyatında geri çekilmeler, yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Altının gram fiyatında 370-360-350 ve 340

Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Nisanda rekor kıran altın mayısta kademeli geri çekilebilir
    AA Finans Analisti İslam Memiş, "Mayıs ayı için altının ons fiyatında geri çekilmeler, yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Altının gram fiyatında 370-360-350 ve 340
    Kardeş altının onsunu yazıyorsun ama
    Peki dolar nerden nereye gelmiş bu hep gozardi ediliyor kozalar altın onsu düşse bile
    Dolardaki yükseliş fazlasıyla telafi etmiyorum
    Bunu hiç yazan yok nedense
    Sagliklar

7.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    nisanda rekor kıran altın mayısta kademeli geri çekilebilir
    aa finans analisti islam memiş, "mayıs ayı için altının ons fiyatında geri çekilmeler, yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Altının gram fiyatında 370-360-350 ve 340
    ıslam memıs cok bılıyo ons altın bu hafta 1670 ı zorladı tekrar yon yukarı 1700 USTU bırılerı cok vermek ıstıyo ama gelmıyo ıslam memısın gucu yetmez gramını 350 ye ındırmeye onu bende okudum gelsede alsak

8. Bıraz once baktım abd de PVG adında bır altın madenı sırketı bılanco açıklamış zaten gunu yüzde 10 pırımle kapamış koza ayarında bır sırket ılk çeyrek 83000 ons altın cıkarmıs malıyet 996 dolar dan net karı 41 mılyon dolar gelmıs 8.46 dolardan ıslem görmüş enson sımdı hısse fiyatına bakınca kozaa bedava kalıyor yanında .elımde bı mıktar daha kordsa var ıyı hıısse aslında holdıng ayarında zararına satıp kozaa almanın tam zamanı 1600 lot daha kozaa spek verdıkce alıs

Sayfa 351/746 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •