Sayfa 364/746 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by NEVLI1 Yazıyı Oku
    Spek algıyı iyi yönetti. Ben dahil birçok kişi marj kapandı diye ipekten kozaya ve kozala geçtik.Bu aşamada iyi mal topladı. Sadece benden 1 ayda 85000 lot ipek aldı.
    Üstad spek yapmıyor bu haraketleri emin olun ... kozaa daha ucuz olduğu halde neden milleti ipeke den çıkartıp kozaaya geçirsin indirdiği ky tekrar bindirsin ? Bakın algı ile oynanmıyor ipeke spekülatif haraketlere hazırlıyorlar . Gruptan koparmak istiyorlar bunu ilerde göreceksiniz. Tabi herşeyin en doğrusunu Allah bilir

2.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Üstad nedeni belli İpek'e de mal çok yoktu başka gruplar kozaaya girip kafalarına mal yemek yerine ipeke daha sığ diye girdi. Spekin Kozayı yukarı süreceğini biliyordu grup , bu sebeple ipekte mal toplayıp yukarı sürüyorlar .

https://m.youtube.com/watch?v=PHIUwd7XVC8

İpek'e hakkındaki hedef fiyatı veriyor 70 lira başka hisseler de var hedef verdiği oldu. Eğer hisseler toplanıyorsa Twitter'da YouTube investingde böyle hedef verilip yukarı koparıyorlar.

Yine yanlış anlaşılmayayım 70 olur demiyorum ama şunu diyorum 30-40 a kadar da götürebilirler ...

Pgsus 20 den 85 gitmedi mi ? Mesela yakın zamanlarda neler oldu unutuldu galiba . İpek'e sığ Kozalda bunu yapamazlardı . kimseyi kozaayı satım İpek'e alın demem .

Bu arada spek artık baskı yapamayacak endeks sert düşmezse . İpler koptu .
    Bunu izledim hatta ben neden kozaa kozal değilde ipeke 71 TL olur diyorum diye bir videosu vardı onu da izledim ama açıkcası beni ipeke almak için tatmin etmedi. Savunduğu şey ipeke kozaa nın %52 sine sahip kozaa da kozal ın %44 ne sahip o yüzden ipeke yi tercih ediyorum diyor. Hem buralardan kar geliyor hem de kendi yaptığı işlerden kar geliyor diyor ama kendi yaptığı işlerden ne kadar kar gelmiş söylememiş. Benim gördüğüm karının neredeyse tamamı kozaa dan gelmiş başka bir işten de kar edememiş yanlış olabilir ama öyle hatırlıyorum.
    İnşallah ipeke daha fazla çıkar ben de kozaa var ama bu grup birbirinden büyük oranda ayrışamaz biri çıkıyorsa diğerleri de eninde sonunda çıkacaktır yeter ki bir an önce bilanço gelsin!

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku
    Bunu izledim hatta ben neden kozaa kozal değilde ipeke 71 TL olur diyorum diye bir videosu vardı onu da izledim ama açıkcası beni ipeke almak için tatmin etmedi. Savunduğu şey ipeke kozaa nın %52 sine sahip kozaa da kozal ın %44 ne sahip o yüzden ipeke yi tercih ediyorum diyor. Hem buralardan kar geliyor hem de kendi yaptığı işlerden kar geliyor diyor ama kendi yaptığı işlerden ne kadar kar gelmiş söylememiş. Benim gördüğüm karının neredeyse tamamı kozaa dan gelmiş başka bir işten de kar edememiş yanlış olabilir ama öyle hatırlıyorum.
    İnşallah ipeke daha fazla çıkar ben de kozaa var ama bu grup birbirinden büyük oranda ayrışamaz biri çıkıyorsa diğerleri de eninde sonunda çıkacaktır yeter ki bir an önce bilanço gelsin!

Adamlar bilançoyu biliyorlar..buna rağmen ipek i yukseltiyorlarsa aynı tavan tavan giden bazı kağıtlar gibi hiç bı şeyden çekindikleri yok..
    Başka türlü bı hesap var ortada..
    Ben ipeğin bilançoya göre gerileyecegini düşünmüyorum artık..zaten bilancosuda kötü gelmez..
    Kozaa ya gelince , benim gördüğüm kadarıyla bu aralar sahipsiz..ipek gidince gidiyor yanlizca..
    Yapacak bişey yok..kozaa yi satıp alınacak kağıtta bulmak zor..
    İşimiz şansa kalmış..ipek gittikçe 3 5 krs kazanacağız gibi..
    Ne zaman birisi sahiplenir o zaman değişir herşey..
    Herşeye rağmen 3 5 krs ta iyidir diyelim hele bu ortamda..
    Ama canımızı fena yaktılar ,sinirlerimizi .bozdular, intikamımızı alacak bı kahraman belki gelir bı ara...)))

4.  Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku

Üstad daha öncede yazdım birşeyler piyasaya sunuluyor ise ister doğru olsun ister olmasın birileri yukarı sürüyor. Kozaa kozal daha değerli mevzusu değil . İş yatırımın sayfasında yabancı oranlarına bakın diğer bist hisselerinin %90 düşmüş Bir bu %42 lere çıktı baya mal topladılar . İpeke nin 5.6 dan sınra oluşturduğu Günlük haftalık barlara bakın belli oluyor . 7 liraları geçemşyordu bu hisse..

Birde şunu söyleyeyim kozaa 8 liralara geldipinde investing gibi yerlerde zirveden hisse alınmaz , gitse en fazka 10 lira olur vs diye millete sattırma derdinde olanları da gördğm hisse 13 oldu . Aynı Havalar bunda..

Elinde olan stop belirleyip beklesin beklesin . 70 olmasın 50 olsun bir anlık satış kararı ile zengin olmanın kıyısındsn dönebilirsiniz

5. BUGÜN İPEK GİDER YARIN UCUZ KALDI DİYE KOZAA YA GİRERLER ARTIK BORSA ALGIYLA OYNAMA YERİ OLDU.TEKNİK TEMEL HEPSİ HİKAYE OLDU.eskiden Yatırımcı Ali vardı para dergisinde yazardı yanılmıyorsam.haftasonu şu hisse gidecek diye yazınca hisse tavan oldu.Şimditwitterde pazarlıyorlar hisseyi.Dünya zarar etmiş hisseler tavan tavan çekiyor.Neredeyse bir masa bir sandalye iki yazılım satan şirket hisseleri kapış kapış.temettü veren hisselere rağbet yok.SPK yasa çıkarttırsın zararı ortaklar tarafından nakit karşılanacak diye bakalım kaç hisse işlem görür borsada.Adını değiştirsinler borsanın.Ben buldum ,yabancılarda gelsin.BIST GAMBLING ROOM(Bist kumarhanesi).Sahi unuttum kumarhaneler 2000 yıl öncesinde kapanmıştı.Böyle abuk subuk fiyat hareketleri 1994 kriz öncesi fiyat hareketlerini hatırlatıyor.Dikkatli olun derim.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

6.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Nedenini bilmeden kozaa varken ipek almak ancak sarhoşken olur..
    Ayık kafayla dolasmanin cezasını çekiyoruz. ))
    Ben artık ikna oldum..ipek 70 te olabilir aynı rtalb gibide olabilir..
    Çünkü oyun artık başka türlü dönüyor..
    Şifreler değişmiş..
    Her kağıdı her fiyata goturebilirler nedeni de kendimce artık ortada halk yok..
    Ahali bu ortamda bu yüksek fiyatlardan borsaya girmez, girsede ufak parayla girer..
    Çoğu kağıtta kendileri çalıp kendileri oynuyorlar..

Bu ipek takası..Geçen hafta da yazdım şimdi de yazayım..Adamlar herkesi önceki hafta 10'larda çıkardı..Kimse yok yerli tahtada, topiğine git yazı da yok..Kademeler 10-20 bin lot..15'de olur 20'de..
    E kural ne? Kimse yoksa sür..İşlemlere bak mesela ilk 2 alıcı ilk 2 satıcı...4'üz bunlar yani kardeş
    Garanti'ye bak o zaten her şeyi söylüyor..

7.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku

Bu ipek takası..Geçen hafta da yazdım şimdi de yazayım..Adamlar herkesi önceki hafta 10'larda çıkardı..Kimse yok yerli tahtada, topiğine git yazı da yok..Kademeler 10-20 bin lot..15'de olur 20'de..
    E kural ne? Kimse yoksa sür..İşlemlere bak mesela ilk 2 alıcı ilk 2 satıcı...4'üz bunlar yani kardeş
    Garanti'ye bak o zaten her şeyi söylüyor..
    Bildiğim kadarıyla 15 milyon lot citi +doçe topladı . Bıkıyıklı bunlar büyük ihtimal . Toplam 150 -200 milyon tl oda 30-40 milyon dolar yapsın ... RYSAS Hintliler 7 milyon dolarlarını 33 milyon dolar yapmış düşünün önceki yazılarımda paylaştım. Birde İpek'e de %42 oranında yabancı takas oranı %60 lara%70 lere çıkarsa 50 lirada de olur 70 de. Şişecamda tek seansta 13 milyon lot aldı yabancı en fazla %15 yaptı çünkü sığ değil . Bu hisse 98 milyon lotu var tahtacı başka grupları zapdedemez . Mızrak çuvala sığmaz . Kozaa ve kozal üzerinden baskı kurmak istediler nafile çünkü bilanço var ve yükseliş trendini İpek'e içinde kuramazlar spek sıkıştı.

Spek kozaa da da mal kaptırmak istemeyecek ve yukarı sürecek ... dip 7.4 tepe 13 fark 6 lira olsa en kötü kozayı da 18-19 liralara taşırlar ...

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla 15 milyon lot citi +doçe topladı . Bıkıyıklı bunlar büyük ihtimal . Toplam 150 -200 milyon tl oda 30-40 milyon dolar yapsın ... RYSAS Hintliler 7 milyon dolarlarını 33 milyon dolar yapmış düşünün önceki yazılarımda paylaştım. Birde İpek'e de %42 oranında yabancı takas oranı %60 lara%70 lere çıkarsa 50 lirada de olur 70 de. Şişecamda tek seansta 13 milyon lot aldı yabancı en fazla %15 yaptı çünkü sığ değil . Bu hisse 98 milyon lotu var tahtacı başka grupları zapdedemez . Mızrak çuvala sığmaz . Kozaa ve kozal üzerinden baskı kurmak istediler nafile çünkü bilanço var ve yükseliş trendini İpek'e içinde kuramazlar spek sıkıştı.

Spek kozaa da da mal kaptırmak istemeyecek ve yukarı sürecek ... dip 7.4 tepe 13 fark 6 lira olsa en kötü kozayı da 18-19 liralara taşırlar ...
    Sevgili feragat Rysaş ile kıyaslamak çok yanlış..Orada 40 milyon lot almış 0,7-1 aralığı yani diyelim 40 milyon TL vermiş..Burada o rakam 3,5 milyon lota tekabül ediyor piyasada 175 milyon lot var..Ayrıca o patron soslu bir operasyon burası öyle değil..Neyse karşılaştırma her açıdan yanlış geçelim..
    Burada işlemler İpeke göre çok farklı hem dolaşımda çok lot var hem de ana ortak payı burada olduğu için daha çok tercih ediliyor ama fiyatlar böyle değil..Yani ters..Kozaa daha yüksek olmalı her zaman ama pozisyonlar tam tersi hareketi yaptırıyor maalesef.
    Orada takas belli zaten kimseyi bırakmamışlar..

Sayfa 364/746 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •