Sayfa 432/746 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Para kazanma her şekilde olur sen 15 Sebe’de 400 milyar dolar cari açık verir üretim yapmaz parayı malum beton köprü hastane yola gömersen adamlar gelir senin paranı açığa satar bunda kötü bişey yok para yükselirken kazanılacağı gibi böyle işlemlerlede kazanılır ,düşmeyeceksin mevzu düşersen 1 damla kan ve köpekbalığı ?! BDDK tüm adımları maalesef yanlış swap kısıtlamaları vs çözüö değil tek çözüm cari fazla vermek yani düşük büyüme ve tasarruf yüksek işsizlik kaynakların doğru (teknoloji ,aramal üretimi , ihracat ,tarım ,eğitim de kullanılması ) başka çözüm yok ,sen 3.boğaz köprüsü zarar ederken daha yüksek maliyetli 100.000 nüfuslu Çanakkale’ye Köprü yaparsan olmaz o iş öncelik ağızda üretim ama kafa hep inşaatta borsamızda buna uydu egeen koza gibi borçsuz şirketlerin borsadan olumlu ayrışması Sizce tesadüfmü ? İhracat yapan yada düşük borçlu tüm şirketler borsadan ayrışmış bim şok Migros Koza hariç 30 gişeleri berbat durumda ve bu çok doğru bir durum maalesef ,yabancı yoğun kağıtlar dahada kötü olacak ,adam swap ile parasını hedge edemeyince son yol cds gidiyor ve orayı patlatıyor cds yükselmesi faiZleri yükseltip borsayı düşürüyor , yapılması gereken üretim ve cari fazla bunlar yapılmadan BİST 30-50 Kağıtlarının yükselmesini beklemek bence manasız , hem kendini içe kapatmaya çalışacaksın e bitaftan 470 milyar dolar borcu çevireceksin ikisi birden olmaz , swap mevzu 5-6 ay oldu kimse ile anlaşma yapılmadı orada %1 faizle para verecek IMF var ama biz 7-8 ile borçlanıyoruz IMF istenmez paranın nereye harcanacağı kontrol edilir o fondan inşaata para gömemezsin vs adamlar zamanında sterline bile yaptılar kısaca çoğu şeyi yanlış yaptığımız için bu durumdayız yabancıya saldırmadan öz eleştiri yapıp hatalardan dönülmesi ülke için kazanç olur
    imf para verir ama ülkeyi de o yönetir, gavur geri zekalı mı senin ülkenin büyümesine izin verecek? Arjantinde imf yok mu sanıyorsunuz. Bu ülke s400le yeni yeni ABD den özgürleşiyor, dolar stoktan çıkıp altına geçiyor, yarın dolarda hiperenflasyon başlayınca seni dolar da kurtaramayacak ama biz Avrupa ve ortadoğunun en güçlü ülkesi olacağız. İsrail ne olur akdenizde petrol geçişi için izin ver diyor. Türk devletleri ve macaristanla ortak paraya doğru gidiyoruz. ABD türk devletlerini Rusya ya da Çine bırakmak istemiyor çünkü. Başkasına gel beni yönet demenin vatan hainliğinden farkı yok aslında.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Bu kağıdı elinde tutanlar bu kağıdın esnafı olmuşlar..
    Sabahları dükkan açar gibi yukarı açıyorlar, ahali altının durumuna bakıp mala atlıyor, sonra hop asagi.
    Yukardan satabildigin kadar sat sonra aşağıdan al..
    Kağıdı da bu manivela sayesinde hep ucuz tutuyorlar, her gün yeni AV buluyorlar bu sayede..
    Bilanço açıklamama nedenleri pahalı durumdaki ipeği satabildikleri kadar satmak , kozaa ile de oynasabildikleri kadar oynasmak..

3.  Alıntı Originally Posted by Zoti Yazıyı Oku
    Bu kadar iyi biliyorsun, kendini buralarda heba etme...

Yanlışım varsa düzelt, burası kozaa topigi değil mi...
    Ekonomi ve alınan kararlar hisseleri etkilemiyor haklısın 😃😃 seninde varsa görüşlerin öğrenelim paylaş

4. Ak yatırım satışa tek kalemde yaz hepsini görelim. Her kademeye verip daha ucuza neden satıyorsun...uyanık ol ;)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Bu kağıdı elinde tutanlar bu kağıdın esnafı olmuşlar..
    Sabahları dükkan açar gibi yukarı açıyorlar, ahali altının durumuna bakıp mala atlıyor, sonra hop asagi.
    Yukardan satabildigin kadar sat sonra aşağıdan al..
    Kağıdı da bu manivela sayesinde hep ucuz tutuyorlar, her gün yeni AV buluyorlar bu sayede..
    Bilanço açıklamama nedenleri pahalı durumdaki ipeği satabildikleri kadar satmak , kozaa ile de oynasabildikleri kadar oynasmak..
    Dostum ipeğe pahallı diyorsan hiç durma elindeki Koza hisselerini sat. İpeğin satıldığı bir ortamda Koza dan medet umma. İpeğin düşmesi koza ya zarar, yükselmesi fayda getirir. İpeğe neden bu kadar takıntı yaptın anlayamıyorum. Her yorumunda İpek eksik olmuyor. Koza dan çok ipeği takip ediyorsun sanırım . Bu arada elimde İpek yok belirtmek isterim ama yükselsin istiyorum. Bugün İpek düşmese koza geriye gelirmiydi sence olaya o şekilde bakmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    imf para verir ama ülkeyi de o yönetir, gavur geri zekalı mı senin ülkenin büyümesine izin verecek? Arjantinde imf yok mu sanıyorsunuz. Bu ülke s400le yeni yeni ABD den özgürleşiyor, dolar stoktan çıkıp altına geçiyor, yarın dolarda hiperenflasyon başlayınca seni dolar da kurtaramayacak ama biz Avrupa ve ortadoğunun en güçlü ülkesi olacağız. İsrail ne olur akdenizde petrol geçişi için izin ver diyor. Türk devletleri ve macaristanla ortak paraya doğru gidiyoruz. ABD türk devletlerini Rusya ya da Çine bırakmak istemiyor çünkü. Başkasına gel beni yönet demenin vatan hainliğinden farkı yok aslında.
    Fazla sanrı görmeye başlamışsın iş şizofrene gider bak söyleyeyim 😀😀 kafandaki dünya ile gerçek dünya çook farklı ABD dünyaya dolar vermese şuan ons 1000 altındaydı ne konuşuyorsun ? 1700-1300 hareketini kaç günde yaptı ? Düşmeyeceksin oturmayacaksın kucağa dünyadan 400 milyar dolar alıp saçma işlere harcarsan adam parayı harcadığın yeri soracak tabi alma borç , kimse sana sormasın , zorlamı adam borç verdi ? Avm ev yol köprü yap dedi ? Düşük kurla üreticiyi bitir ithalatçıyı zengin et dedi , bunun vatan sevgisi ile ne alakası var ? Boş hayaller Rusya Çin bilmem ne düşmeyeceksin oturmayacaksın kucağa mevzu bundan ibaret

7. ne oluyor ya hacimsiz aşağı basıyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Ekonomi ve alınan kararlar hisseleri etkilemiyor haklısın 😃😃 seninde varsa görüşlerin öğrenelim paylaş
    Öyle etkiledi ki hisse bir senede %100 yaptı, gören göz duyan kulak lazım.... Senin hayallerin gerçekleşmedi ki şu an ülkede kararları seçilmiş hükümet alıyor. Neyse konumuz kozaa , bununla ilgili yazmak lazım... Herkes herşeyi bilmez, bilemez...

Sayfa 432/746 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •