Alıntı Originally Posted by nana Yazıyı Oku
Benim hesabım şöyle:

550 TL den aldığımız 100 lotumuz var ve bedelliye aynı (550 tl) fiyatla girdik..
â–ªï¸Bölünme fiyatı= 550 TL / 6.59 = 83,46 TL
â–ªï¸YENİ MALİYETİM:
100 adet öceden, 659 da yeni toplam 759 adet KENT HİSSEM olacak..

659 adet YENİ bedelli hisseye 659 TL ödeyeceğim, bu durumda yeni maliyetim (55.000+659)=55.659
Bu durumda, Yeni maliyetim=55.659 TL /759 hisse = 73,33 TL..

KAR ZARAR (bölündüğünde hiç fiyat hareketi olmadığı varsayımıyla)

(Bölünme fiyatı) - (yeni maliyet) =83,46-73,33= 10,33 * 759 adet hisse = 7.688, 67 Kar

Yanlışmı hesap ediyorum arkadaşlar..
Fiyatı niye 6.59 a böldünüz. %659 sermaye artışı varsa 7.59 a bölmeniz gerekir.