Sayfa 17/308 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 2459 madde; 129 - 136 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. Bu hissede teknik analiz yapan var mı?

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Panora'nın şirket raporlarında olumsuz olabileceği yazılmış ve bende buna dayanarak yazımı yazdım. Raporlarda dahi bu 2 avm
    dolayısı ile olumsuzluktan bahsediliyorsa bana burada bu imar planına karşı isyan etmek düşer.

Panora yapılırken etrafında 1850 konut inşaa edilmişti. 242 dükkan yapıldı 190 dükkan olarak devam ediyor. Bazı dükkanlar birleştirilmiş.

Bu iki projede toplam konut sayısı 500, gelecek dükkan sayısı 225.

Gelen insan sayısı ve harcanacak para en az 2 katına çıkmalı ki etkilenmesin.

Bunun dışında kentpark ve cepa çok ayrı durumdalar, karşısında metro durağı var, sadece metro durağı ile hitap ettiği insan sayısı
    dahi çok fazla.

Onu geçtim kentpark ve cepa Ankara'nın en işlek aksı üzerinde: eskişehir yolu üzerinde önünden geçen araç sayısı belki Ankara'da trafikte olan araçların yarısı. Hitap ettiği alım gücü yüksek nüfus çok çok fazla.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. İlk olarak Pagyo teknik analize pek gelmez. Doğru sonuç alamazsınız. Bazı günler işlem adedi 5000 lot oluyor. Az bir parayla bir kişi bile fiyatta değişiklik yapabilir. Bu sebeple yüksek meblağlı alım satımlar zamana yayılmalı. 100.000 TL lik hisse için bile bir gün içinde satmak zorundaysanız fiyatı çok gerilere çekebilirsiniz.
    Kentpark Cepa ile farklı konumdalar, doğrudur. Ancak çok yakın avm lerin kötü değil iyi etki yapmasına örnek olabilir. Sonuçları Panora yanındaki avm ler tam faaliyete geçtiğinde göreceğiz. Konut ve iş yeri sayılarıyla ilgili faydalı bilgiler verilmiş. İş yeri oranı azalıyor gibi görünüyor ama Ankara genelinde yüksek gelirli kesime hitap etmesi açısından daha cazip bir bölge haline gelebilir. Tabi ki raporlarda geçen negatif etki beklentisi de boşuna değildir. Ancak ben bu etkinin fiyatlandığını ve hisse fiyatının temettüye göre uygun olduğunu düşünüyorum. Kiralar dolar euro üzerinden ve güncel kurun altında bir fiyattan hesaplanıyor. Uzun vadede temettü gelirine ciddi etki edecek bir kira veya kiracı azalması beklemiyorum. Yine de uzmanlarca hazırlanan raporlar bu konuda daha güvenilir olacaktır. Sık gittiğim bir yer olduğu için kalabalık durumu, otoparkta yer bulma durumu vs ile ilgiyi eskiyle kıyaslayabileceğim için yatırım bana cazip geliyor. Herkesin bu imkanı olmayabilir.

Bir tavsiye ile bitireyim, Peter Lynch in "Borsada tek başına" kitabından güzel fikirler alabilirsiniz. Takip edebildiğiniz, kullandığınız, sürekli izlediğiniz ürünlerle hizmetlerle şirketlerle ilgili yatırım yapın, uzman raporlarından önce en iyi siz gelişmeleri görürsünüz der.

Yatırım tavsiyesi değildir kendi fikirlerimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by Aremak Yazıyı Oku
    İlk olarak Pagyo teknik analize pek gelmez. Doğru sonuç alamazsınız. Bazı günler işlem adedi 5000 lot oluyor. Az bir parayla bir kişi bile fiyatta değişiklik yapabilir. Bu sebeple yüksek meblağlı alım satımlar zamana yayılmalı. 100.000 TL lik hisse için bile bir gün içinde satmak zorundaysanız fiyatı çok gerilere çekebilirsiniz.
    Kentpark Cepa ile farklı konumdalar, doğrudur. Ancak çok yakın avm lerin kötü değil iyi etki yapmasına örnek olabilir. Sonuçları Panora yanındaki avm ler tam faaliyete geçtiğinde göreceğiz. Konut ve iş yeri sayılarıyla ilgili faydalı bilgiler verilmiş. İş yeri oranı azalıyor gibi görünüyor ama Ankara genelinde yüksek gelirli kesime hitap etmesi açısından daha cazip bir bölge haline gelebilir. Tabi ki raporlarda geçen negatif etki beklentisi de boşuna değildir. Ancak ben bu etkinin fiyatlandığını ve hisse fiyatının temettüye göre uygun olduğunu düşünüyorum. Kiralar dolar euro üzerinden ve güncel kurun altında bir fiyattan hesaplanıyor. Uzun vadede temettü gelirine ciddi etki edecek bir kira veya kiracı azalması beklemiyorum. Yine de uzmanlarca hazırlanan raporlar bu konuda daha güvenilir olacaktır. Sık gittiğim bir yer olduğu için kalabalık durumu, otoparkta yer bulma durumu vs ile ilgiyi eskiyle kıyaslayabileceğim için yatırım bana cazip geliyor. Herkesin bu imkanı olmayabilir.

Bir tavsiye ile bitireyim, Peter Lynch in "Borsada tek başına" kitabından güzel fikirler alabilirsiniz. Takip edebildiğiniz, kullandığınız, sürekli izlediğiniz ürünlerle hizmetlerle şirketlerle ilgili yatırım yapın, uzman raporlarından önce en iyi siz gelişmeleri görürsünüz der.

Yatırım tavsiyesi değildir kendi fikirlerimdir.
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.

5. Buralarda çakıldı kaldı...

6. Bizim ihtiyarda hicbir hayat belirtisi yok arkadaslar...

7.  Alıntı Originally Posted by alican0146 Yazıyı Oku
    Bizim ihtiyarda hicbir hayat belirtisi yok arkadaslar...
    Aynen belirti yok

8. 4'ün altını görmeden yukarı çıkmayacak gibi.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 17/308 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •