Sayfa 1014/1230 İlkİlk ... 14514914964100410121013101410151016102410641114 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,105 - 8,112 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Eskiden işlemlerin tahtaya yazıldığı dönemlerde sık işlem yapan yatırımcılar mağdur edildiler.Artık işlemlerin algoritmalar ile vede cep telefonindan yapılabildigi dönemde öyle ky lotlarini saymak ky ninkomplo teorisidir
    Ben günlerce elimde tuttuğum kağıtları verdikten saniyeler sonra kağıdın 10 kademe yukarı çekilmesini,veya takibimdeki kağıda bastıklarında alıma başladığım anda benden hızlı davranılıp alımlarıma izin verilmemesini kendi tecrübelerimden biliyorum.Kağıtları yazmıyayım ama hiç de öyle hacimsiz spek kağıtları değillerdi.Bence bırakın lot saymayı adamlar aynı tahtada sürekli işlem yapıyorsanız sizin tarzınızı bile biliyorlardır.Biz bile belli aracı kurumdan biri belli bir tahtada alım yaptığı zaman, bazen misal gedik alım yaptı gedik günlükçüdür akşama veya yarın verir elinde mal taşımaz demiyormuyuz.E biz ne kadar emek versek neticede amatör sayılırız bu adamların meslekleri bu.

Borsada sahipsiz kağıt yoktur.Kağıdın sahibinin de tek işi bizleri takip etmek bizi zarara sokup paramızı almaya çalışmaktır.Bu gerçek bilinmeden borsada kağıt hareketlerini tesadüfi olarak algılamak bence yanlış.Kağıt yukarı da çıksa aşağı da inse farketmez tahtanın sahibinin derdi bizim paramızı almaktır.Ayı tuzakları ,boğa tuzakları ,patronla anlaşıp kağıt hakkında yönlendirici kap haberleri yollanması falan oyunun pek çok komponenti vardır ,ama netice değişmez bunların gözü bizlerin cebindeki paradadır maalesef.

3. Bu takip izleme konuları çok etkin şekilde yapıldığına şahit oldum.Adamlarin is yeri dukkanlari gibi tezgah kurulmuş.Hergün işe gelip tezgahın başina oturuyorlar ve kim hangi urunden kaç tane aldilar bakiyor ve faturasini hazirliyorlar

Pek çok spek kağıdında onca numara çekildi halen de çekiliyor,lot ve takas analizi yapmadan bu adamlar bu kadar küçük yatırımcının parasını çarpabilirler mi,kolay mı o işler.Bazen kağıda bakıyorsun dünyanın hacmi oluyor hacim beş altı kata çıkıyor,akşam takasa bakıyorsun bir şey yok ortada hep al gülüm ver gülüm.E onlarca milyon lotu kim neden döndürüyor.Bazen 5 altı aracı kurum aylarca lotları aralarında döndürüyor,bu aracı kurumdakiler birbirlerinden habersizler mi.Neyse benim düşüncelerim bu minvalde,hani dolandırıcıların tantanacılık diye bir yöntemleri var ya aralarında yalandan kavga çıkarıyorlar araya meraktan girenin cüzdanını çalıyorlar,az bişi ben ona benzetiyorum bu olayı.Spek kağıtlarında meraktan gelen çok ky oldu.Yakında kalabalık dağılır tantana biter,cüzdanlarını yoklamalarında fayda var,cüzdanlar yerinde mi değil mi)))

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Borsada sahipsiz kağıt yoktur.Kağıdın sahibinin de tek işi bizleri takip etmek bizi zarara sokup paramızı almaya çalışmaktır.Bu gerçek bilinmeden borsada kağıt hareketlerini tesadüfi olarak algılamak bence yanlış.Kağıt yukarı da çıksa aşağı da inse farketmez tahtanın sahibinin derdi bizim paramızı almaktır.Ayı tuzakları ,boğa tuzakları ,patronla anlaşıp kağıt hakkında yönlendirici kap haberleri yollanması falan oyunun pek çok komponenti vardır ,ama netice değişmez bunların gözü bizlerin cebindeki paradadır maalesef.
    Benim zarar etmenin adama ne faydası var. Ben 4 liradayken 100bin lot almıs olayım tahta sahibinde de 5milyon lot olsun adam kağıdı 3e indirse benim zararım 100bin, adamın zararı 5milyon lira. Hadi bıktırmaya çalıştı kağıdı 2ye düşürdü ben sattım.. ee ben gittim ahmet geldi o aldı 2den onu da bıktırmak için 1e düşürdü ,ahmetide zarar ettirdi sattı 1den mehmet geldi o aldı hatta bedava lan bu diyip daha çok aldı . adamın zararı oldu mu 15 milyon tl.

Böyle böyle kaç kişiyle uğraşacak.

6. Hekim ağabey haklı Oğuz kardeş. Sinek ikiliye kadar kağıt sayan ve aklında tutan hasta ruhlu oyuncular vardır, sahipli tahtalardaki tahta yapıcılar onlara benzer. Küçük yatırımcı sürü psikolojisi ile koyun gibi güdülür, arada 3 5 kazanana ses çıkartmaz dediğin gibi mesela 2 den alan muhtemelen kazanır ama büyük çoğunluk ( %80 ) malı 5 ten kucaklar.

Bak mesela kadınlarda moda diye bir olay var. Nedir moda? Diğer kadınlar o sene neyi giyiyorsa hepsi onu giyerler. Erkeklerde de işte borsada moda vardır. Modaya uyanı sürüyü takip edeni kıtır kıtır doğrarlar. Bak cauti ağabey neden başarılı? Adam kendi diyor ben trafik nerede azsa ona bakarım meslek hastalığı diyor. Kentuf var mesela çok başarılı neden? Adam ters. Düştükçe alır. Böyle aykırı adam azdır 10 da 8 kaybeder 1 kişi fena kazanmaz 1 kişi de köşeyi döner iyi izle sen de fark edersin zamanla. Ben fena kazanmayan 1 kisiyim. Çok kazanan 1 kişi de tanıyorum gerçekte ve evet adam çok iyi ben o kadar kazanamam. Kaybeden 8 kişiyi de gerçekte tanıyorum evet kaderleri kaybetmek çünkü düşünmek yorumlamak uğraşmak istemiyorlar, borsa diye bi olay varmış koyalım parayı katlayalım istiyorlar, eh borsa da zaten onları bekliyor... gelin bakalım kim kime koyacak diye...
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benim zarar etmenin adama ne faydası var. Ben 4 liradayken 100bin lot almıs olayım tahta sahibinde de 5milyon lot olsun adam kağıdı 3e indirse benim zararım 100bin, adamın zararı 5milyon lira. Hadi bıktırmaya çalıştı kağıdı 2ye düşürdü ben sattım.. ee ben gittim ahmet geldi o aldı 2den onu da bıktırmak için 1e düşürdü ,ahmetide zarar ettirdi sattı 1den mehmet geldi o aldı hatta bedava lan bu diyip daha çok aldı . adamın zararı oldu mu 15 milyon tl.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

Tahta yapıcı zaten kağıdı 1 den toplayan adamdır.Al satlarla maliyeti eksi bile olabilir.O yüzden tahta yapıcı zarar etmez.Genelde de tahta yapıcı ya patrondur ya da patronun borsada el verdiği adamdır,patron izin vermeden hiç bir kağıtda operasyon çekilemez.

Reysaş videosu vardı.Hintliler kağıdı 1 li rakamlardan topluyor .1 haziran 2019 da kağıt 0.70 şubat 2020 de kağıt 7.85 ,adamlar zaten kağıdı 2 li rakamlardan bir kısmını vererek maliyetlerini çıkarırlar.Kalan paraları zaten külliyen kar istedikleri kadar yukarı aşağı yaparlar 1 lira da zarar yazmazlar.Kağıtlarını yaksalar bile zarar olmaz.Hintliler reysaş operasyonundan 30 milyon dolar kaldırmışlar.Şimdi bu kar işin içinde patron olmadan olur mu.En az yarısı patronun cebine gitmiştir bence.

Sayfa 1014/1230 İlkİlk ... 14514914964100410121013101410151016102410641114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •