Sayfa 447/1002 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    GLDTR de gösterge değer ile piyasa değeri arasında uyumsuzluk var. FinansBankı şikayet etmek mi lazım SPK ya?
    Uyumsuzluk olması normal birşey.
    Pay sayısı sınırlı talep çok yada az olunca net aktif değerle piyasa değeri farklılışabiliyor.
    GMSTR daha da büyük fark oluyor.
    Takip edip net aktif değerden uzaklaştığında işlem yapmamakta fayda var.
    Borsada işlem gören çoğu şirketin gerçek defter değeri ile piyasa değeri arasında uçurum var.

2. Arjantin MB başkanı:
    1. USD alımında %30 olan vergiye ek %35 daha vergi getiriyoruz.
    2. Kişi başı alım limiti aylık $200 devam edecek.
    3. Karaborsadan vergisiz alanlar vatan haini & suç işliyor. Karanlık yerlerde uyuşturucu tacirlerine para kazandırmayın.

Bu tür şeylerin çözüm olmadığını neden anlamıyorlar acaba ?
    Son 3 yılda 1 dolar 10 pezodan 75 pezoya çıktı. Hala kısıtlamalar, polisiye önlemler.

Bu Arjantin beni hep hüzünlendirir nedense, hep muazzam potansiyeli varmış da aptallıklar yüzünden her geçen gün geriye gidiyormuş gibi gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=KD_1Z8iUDho Dont cry for me Argentina..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,889
    Türklerin dolar aşkı yabancı finans sitelerine konu olmuş...

https://finance.yahoo.com/news/turks...230001069.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. powell diyor ki : faizleri artırmayacam,enflasyon yükselse dahi ve ben enflasyonu artmasını istiyorum...büyümeyi sağlayıp,işsizliği önleyecem...

peki enflasyon nasıl artar....1-maliyet enflasyonu.......emtialar(girdiler) artarak.....EMTİA AL...hangi emtia?
    2- talep enflasyonu........işsizlik azalarak+gelir artırıp talep yaratarak...BORSA AL...VER ÇOŞKUYU...

finansal okur yazarak anladığım bu....o zaman abd hisse fon alalım?+ emtia fon?vusd/try riski de almamış olıuruz?

bu düşüncelerim konusunda ne diyorsunuz? 1-3 senelik vadede....?

5.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    powell diyor ki : faizleri artırmayacam,enflasyon yükselse dahi ve ben enflasyonu artmasını istiyorum...büyümeyi sağlayıp,işsizliği önleyecem...

peki enflasyon nasıl artar....1-maliyet enflasyonu.......emtialar(girdiler) artarak.....EMTİA AL...hangi emtia?
    2- talep enflasyonu........işsizlik azalarak+gelir artırıp talep yaratarak...BORSA AL...VER ÇOŞKUYU...

finansal okur yazarak anladığım bu....o zaman abd hisse fon alalım?+ emtia fon?vusd/try riski de almamış olıuruz?

bu düşüncelerim konusunda ne diyorsunuz? 1-3 senelik vadede....?
    Mevduattan çok kazanacağınız kesin.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mevduattan çok kazanacağınız kesin.
    emtialar çok volatil....cesaret edemiyorum....acaba mevcut paranın yarısına gözümü kapatıp alsam mı? ya da %10,%10 alarak ortalama mı yapsam? hangisi daha mantıklı? (mayıs ayından beri düzeltme bekleyen bir ''ayı'' olarak yazıyorum .)

7.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    emtialar çok volatil....cesaret edemiyorum....acaba mevcut paranın yarısına gözümü kapatıp alsam mı? ya da %10,%10 alarak ortalama mı yapsam? hangisi daha mantıklı? (mayıs ayından beri düzeltme bekleyen bir ''ayı'' olarak yazıyorum .)
    Ben parça parça alıyorum.

8. Ktm; %+0.17
    opb; %-0.11
    sua; %+0.07
    nnf; %+0.50
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 447/1002 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız