Sayfa 300/1003 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Mac Fon:+0.20, Nnf:+0.32, BIST 100:
    +0.50

2. AFS'ye son bir ayda %22, üç ayda %61 pay artışı olmuş.

Peki bu insanlar neye yatırım yapmış? 2021 de en büyük beklentilerden biri olan EM grubuna özellikle Asya'ya.

Biz burada fonlari en az altı ay vadeyle düşünmek lazım derken bunların yaptığı saçmalık değil mi.

Yeni fon kurmak bu kadar mi zor.
    Son düzenleme : matac; 17-12-2020 saat: 19:49.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    Aşağıda unvanlarına yer verilen fonların dönüşüm işlemlerine izin verilmesi ve fonların izahname tadil metinlerinin
    onaylanması taleplerinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.
    Dönüşüme Konu Fonun Unvanı Dönüşüm Sonrası Fonun Unvanı
    Ak Portföy Yabancı Hisse Senedi Fonu Ak Portföy Alternatif Enerji Yabancı Hisse Senedi Fonu
    Ak Portföy Gelişen Ülkeler Yabancı Hisse Senedi Fonu Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu

https://spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2020&no=76
    Bu dönüşümlerle bu fonlar bence daha çekici olur...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    AFS'ye son bir ayda %22, üç ayda %61 pay artışı olmuş.

Peki bu insanlar neye yatırım yapmış? 2021 de en büyük beklentilerden biri olan EM grubuna özellikle Asya'ya.

Biz burada fonlari en az altı vadeyle düşünmek lazım derken bunlar yaptığı saçmalık değil mi.

Çok doğru bir yorum. Ben önümüzdeki sene gelişmekte olan piyasalara yönelik beklentim doğrultusunda bu fona yatırım yapmıştım lakin hangi sebeple olduğunu anlamadığım bir değişim yapılacakmış. Koskoca portföy şirketi yeni fon kurmaya üşeniyor sanırsam.

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku

Biz burada fonlari en az altı vadeyle düşünmek lazım derken bunlar yaptığı saçmalık değil mi.

AFS alımını belirttiğiniz sebeplerden dolayı uzun süredir düşünen ve son anda alımı yıl sonuna kadar erteleyen biri olarak söylediklerinize tamamen katılıyorum. Fonlarda çeşitlilik olmasına ne kadar seviniyorsak, bu şekilde (bence) hatalı işlemlerede o kadar üzülüyoruz.

Orta uzun vadeli yatırım yapıyoruz fonlar sayesinde. Ben her gün Spk bülteni takip edip izahname okumak zorunda değilim.

Bu şekilde işlemler/uygulamalar her geçen gün karamsarlığımı dahada arttırıyor ve umudumu azaltıyor.

Hakkımızda hayırlısı olsun..

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Mac Fon:+0.20, Nnf:+0.32, BIST 100:
    +0.50
    Macı yine ditaş,celha ve yeni aldıkları işgyo aşağı çekmiş en fazla, bir de ccci.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku

Çok haklı ve doğru tespit, farklılık ve çeşitlilik olarak güzel ama yazdığınız gibi yeni fon kurulmalıydı.

8.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu dönüşümlerle bu fonlar bence daha çekici olur...
    bu değişimler iyi mi olucak sizce? Ben yarın satış emri vermeyi düşünüyordum.

Sayfa 300/1003 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •