Sayfa 729/940 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 7513 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: Çizgi Ötesi ( kısa - orta - uzun )_Al-Sat

1. SMART ; 8.27 tavan kapattı...
    DİRENÇ ; 8.30 - 8.60 - 8.82...
    DESTEK ; 7.89 - 7.27...
    Aşağıda ; 7.27 önemli kanal desteği... Üzerinde olması iyi... Hantal alçalandan kurtulmuş yükseliş trendine girmiş...Üzerinde kaldığı sürece ; 8.82 muhtemel görünüyor... Tavan serisi devam ederse ; 9.13 - 9.69 hedef dirençleri takip edilecek ilk etapta devam ederse hatırlatın devamını yazalım...
    Y.T.D.

2. KRVGD ; 14.05 kapanış...
    DİRENÇ ; 14.85 - 15.84 - 16.50 - 16.98 - 17.33...
    DESTEK ; 13;62 önemli kanal desteği... Umarım kırmaz kırarsa bir alt kanala düşer... Zaten ; 17.33 altında hantal bıktırma kanalına girmiş durumda...yükselişin başlaması için daha doğrusu yatay kanaldan çıkması için öncelikle ; 14.85 daha sonra da ; 17.33 dirençlerinin geçilmesi şart...
    17.33 tekrar sağlam geçilip desteklenirse ; 21.04 hedef olur ve hareketlenebilir hatta yapabilir...
    Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    ISFIN ; 3.86 kapanış...
    DİRENÇ ; 3.78 - 3.98 - 4.13 - 4.23...
    DESTEK ; 3.49...
    Aşağıda ; 3.49 önemli kanal desteği... Kırmasa iyi olurlardan bir destek... Üzerinde kaldığı sürece ; yukarıda yazdığım dirençleri deneyebilir hatta ; 4.23 kanal direncini yapabilir... Kısada yapar veya hızlı geçerse ; 4.38 - 4.98 takip edilecek... Buralarda geçilirse devamını yazarız...
    Y.T.D.
    Çok teşekkürler hocam emeklerinize sağlık

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Hocam bir çok benim diyen analist her düşüşten sonra bahane bulmaya uğraşırken, siz her yönüyle işte bu diyebileceğim bir analiz yapmışsınız. Karanlıkta önümüzü sayenizde görebiliyoruz.
     Alıntı Originally Posted by Eski_prof Yazıyı Oku
    ENDEKS ; 1408.32 kapanış...
    Verdiğimiz direnç içerisinde...Ben genelde rakamlarla konuşurum...Çünkü benim için göstergedir, hani perşembenin geleceği çarşamba misali...
    Gelelim sorunuza;
    Borsa çokmu yükseldi? Evet çok yükseldi...
    Dolar bazlı ucuzmu.....? Evet ucuz...
    TL bazlı pahalımı.........? Evet pahalı...
    Düzeltme gelirmi..........? Evet(Hayır) ge(lir)/mez...
    Yani uzar gider...Gerçekten aslında bu her yatırımcıya göre değişir... Örneğin borsaya ilk defa ve buralardan girecekseniz, pahalı demiyorum riskli...Ama 820.00 veya 1000.00 civarında girdiyseniz risksiz ve eminim hisse bazlı ortalamanız oldukça düşük...
    Şimdi ; Endeks de ve hisselede, gerek yabancı yatırımcı, gerekse bıyıklı yatırımcı ve spek hiçbir zaman dolar bazlı hareket etmez bence... Bizler(ky) hangimiz (çoğunlukla) bu hisse dolar bazlı çok ucuz endeks de zaten dolar bazlı ucuz diyerek yatırım yapıyoruz...? Az...
    Yabancı ve büyük yatırımcılar dolar bazlı bakarlar ama Tl bazlı oynarlar...Ky lar ise dolar bazlı çok ucuzmuş(söylenti) diyerek Tl bazlı alırlar dolar bazlı satmaya kalkarlar (bekle babam bekle)...Kandırmaca arkadaşlar kandırmaca...Gerek tv kanalları gerekse sosyal medya ekonomistleri hep bu yalanı atarak ky borsaya çekmeye veya tutmaya çalışırlar...Ama nedense dolar bazlı çoook ucuz dediği endeks ve hisseleri bir bakmışsınız ky nin kucağına bırakıvermişler...Hani çok ucuzdu??? Ne olduda çaktınız!!! Hiçbir realitesi yok arkadaşlar dolar bazlı ucuz söylentisinin...Ne zaman dolar bazlı kafa kafaya geldikki veya doları geçtikki..? Bana sorarsanız endeks,özellikle bist 30 hisseleri hariç diğer hisselelerin tl bazlı resmen altında ezilmiş durumda... Hala...Ama burada anahtar kelime ; Bist30...Özellikle bankalar başta olmak üzere bist30-50 hisseleri ile endeks kafa kafaya... Ben bakmıyorum doların bazına nazına...
    Borsada bir tek teknik analiz diye birşey yokki... Daha önce de yazmıştım, temel var gündem var iç var dış var...var oğlu var...Kim takar doları...Dolar dediğimiz şey dünya ekonomilerini kontrol altında tutmak için küresel güçlerin elinde bulunan en büyük silah (şimdilik)... Bunuda kaybedecekler inşallah... Şimdi dolar bazlı ucuzsa neden by lar kademe kademe giririp kademesizce çakıyorlar...Öyle ya madem ucuz neden peki 1400.## lerden hala 900.## lere gelme potansiyelinden bahsediliyor... Hani ucuzdu en az dört kat artması gerekmezmi...Hikaye... Benim için ucuz; alttan alıp bereket versin deyip çıktığım yerdir...Ama by lar bereket versin demezler çünkü onlar için Borsa herzaman çok ucuzdur çünkü hiç doymazlar...Gel gel yapmadan bu işler olmaz...
    Evet şimdi gelelim bundan sonra ne olabilir...?
    Dediğim gibi ben borsaya üç aşamalı bakarım...
    Birincisi ; Teknik
    İkincisi. ; Temel
    Üçüncü ; Gündem
    Endeks için söylemiyorum ; Tl olarak... Dediğim gibi rakamlar benim için göstergedir... Şimdi teknik olarak ; 1435.00 benim için göstergedir ve önemlidir...Sağlam bir geçiş ve bunu endeks kağıtlarının onaylaması, üzerinde kapanışlar destekler...
    Temel olarak ; Bu dediğimiz hisseler ve endeks gitti ama temelinde nasıl bir beklenti var ekonomik ve diğer temel gelişmeler, verilerde neler açıklandı nasıl enstrümanlar bekleniyor(olumlu)...?
    Gündem olarak ; Malum... Uzun uzun yazmaya gerek yok hepimizin bildiği gibi dış politikalar dolayısıyla iç dinamikler ve getireceği riskler... Şuanda Sanırım en önemli analiz bu olsa gerek... Pademiyi az çok satın aldı borsa iyi veya kötü.... Tek ve en önemli risk şuanda diş politikada bu iyi yönetilirse veya beklenen kötü senaryolar ters köşe yapıpta yoluna girerse, işte ozaman bizim borsamız her bazda ucuz bana göre ve yeni Ralliler yolda diyebilirim... Peki olurmu...??? İşte kritik soru bu...Nezaman herşey yoluna girmeye kalksa birileri bşr şekilde çelme takıyor...Türkiye paylaşılmayacak bir stratejik öneme sahip olsada bunu tüm güçler bilsede kaybetmek istemeselerde,İstemedikleri birşey daha var ki o da ; Güçlü bir Türkiye...
    Tekrar tekniğe dönelim(en sevdiğim) ; Bankalar ve holdingler hala çok ucuzlar...Biliyoruz ki endeksi en çok etkileyen (aşağı ve yukarı) bunlardır...Ve artık düşecek yerleri ağrıyor...Yani yukarıda yazdığım diğer senaryoları saymazsak olası bir düzeltmede bu lokomotif hisseler sayesinde fazla bir düşüş gerçekçi görünmüyor...
    Herzaman söylediğim gibi ; Düzeltmeler şarttır ve yeni yükselişlerin sağlıklı ve devamlılığı olması için olmazsa olmazdır...
    Yine çok uzun oldu telefondan yazdığım için devrik ve ikilemeler olabilir...)) mazur görün...
    Y.T.D.

5. Cümleten günaydın hayırlı işler.

6. Günaydınlar

7. Günaydın...

8.  Alıntı Originally Posted by adem13 Yazıyı Oku
    günaydınlar
    kfeın
    ytd

Sayfa 729/940 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları