Sayfa 439/555 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. İsmende birde ayrıca arkasında işbankası lojistik sistemi var , banka dışı aracı kurumlarda personel gideri mecburen yüksek olacaktır , bunların elinin altında maelesef böyle bir ağ yok

2.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Hocam selam , 3-4 milyon TL kar düşük geldi diyemi bu kadar sinirleniyorsun , bu şirketlerin üretim hammaddesi personel gideri , ayrıca bu personeller asgari ücretle çalıştırabileceğin personel değil ,sadece bu çeyrek 34 kişi alınmış bunlar altyapı büyüyorki alınıyor , benimde beklentim 23-24 tü kar olarak ama yılsonu prim vb olayı göz ardı etmiştim , paralel bir sonuç geldi bende çok kızmıştım görünce detaylı bakınca bence çok iyi bir bilanço , mesela geçen çeyreğe göre halka arz geliri düşük bu çeyrek , sadece bunu dikkate alsan bile kar yüksek , bu şirket bu yıl 2019 a göre şube sayısı 2 kat arttı , bu şubeleri efectiv hale getirmesi için temsil giderinin artması kadar nornal ne olabilir , aynı şekilde ısınma ve elektrik gideri , son çeyrekte evet prim vb personel gideri 4-5 milyon fazla geldi normalde 1 milyon TL artış olmalıydı düz hesap 34 kişi için gerisi prim vb dir takılmayın buna , şirketin operasyon tarafı çok iyi , komisyon , faiz vb ,
    Hocam benim beklentimin çok altında gelmedi; beni rahatsız eden asıl unsur gğvenilmezlik; bilançoyu detaylı inceledim nolursa olsun gyg bence fazla; ayrıca düşünün bugün elimdeki malı satmak için ( çok büyük bir mal değil) saatlerce uğraştım.

Her tahtada insider olur; şirket sahibinden habersiz tahtacı olmaz bu konuda herkes hemfikir; ancak bu kadar olmamalı.

Beni asıl rahatsız eden ne faliyetler; ne iş yapma stratejisi nede başka şey. Beni rahatsız eden dürüstlük.

Ben bu şirketin Borsadaki tahtasında dürüst olmadığına inanıyorum. Asıl kuzgınlığım buna.

Ayrıca 10-12 TL ler orta vadede gelecek; bunu öngörmek için deha olmaya gerek yok; ama çok daha iyisi olabilir. Bu fırsatı teptiklerini düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar umarım tavan tavan giderde burdaki bütün arkadaşlar paraya boğulur.

Saygılar selamlar.

3.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    İsmende birde ayrıca arkasında işbankası lojistik sistemi var , banka dışı aracı kurumlarda personel gideri mecburen yüksek olacaktır , bunların elinin altında maelesef böyle bir ağ yok
    Kesinlikle...
    Her İşbankası şubesi ayrıca bir işmen şubesi.
    İşmen buralardaki banka personeline ekstradan prim/komisyon ödüyor mu?
    Hayır...
    İşmen gibi banka altı şirketlerle benzerleri kıyaslanmalı.
    İnfo, gedik, osmen değil.
    Sıklet farkı var zira.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

4. INFO - İnfo Yatırım

Ayrıca herkes geçen çeyreği salt komisyondan gelen 18 milyon TL çeyreklik net kar gibi görüyor.

Geçen çeyrek net kara Fade halka arz geliri + Bulgaristan’daki şirketin satışı ile 4,5 milyon TL civarı katkı geldi tek seferlik.

Geçen çeyrek karını 13,5 milyon gibi düşünmek gerekir.
    Yani karı nasıl olur da aynı kalır bunca komisyon artışına rağmen demek haksızlık bence

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : monaroza; 09-02-2021 saat: 01:30.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

5.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Ayrıca herkes geçen çeyreği salt komisyondan gelen 18 milyon TL çeyreklik net kar gibi görüyor.

Geçen çeyrek net kara Fade halka arz geliri + Bulgaristan’daki şirketin satışı ile 7 milyon TL katkı geldi tek seferlik.

Geçen çeyrek karını 11 milyon gibi düşünmek gerekir.
    Yani karı nasıl olur da aynı kalır bunca komisyon artışına rağmen demek haksızlık bence

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Emeğinize sağlık sayın Monaroza. Kâr rakamı ilk bakışta beni de ürküttü ama detaylara indikçe banka dışı aracı kurumlarda GYG’nin bürüt kârın %40’lık bir kısmını törpülediğini ve sizin son yazdığınız tek seferlik gelirleri de düşündüğümde bu kadar endişe etmenin de yersiz olduğunu gördüm. Önümüzdeki günler hisse için kırmızı olabilir orta vade ise her şey daha güzel olacaktır.

Kaç gün taban yaparız. Yarın kesin gibi. Kuşluda herkes isyanda. Şirketine güvenen yarın mal toplayabilir. Yarın iskontolu bir gün olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Valla arkadaşlar ne derseniz diyin ancak bu bilanço tamamen hayal kırıklığı, bu yıl lot başı 61 kuruş genel yönetim gideri kalemi altında para harcamış.

2021 1q da bu giderlerin azalacağını düşünüyorsanız amenna... ancak şunu hatırınızda tutun 2020 3 q da bilançoyu incelerken gyg çok rahatsız olmuştum; sebebi bu kalem istediğin gibi şişirilebilir, bunu denetleyemezsiniz.

2021 1 q da da böyle bir sürpriz istemiyorsunız. Bu adamların bütün yöneticileri Twitter’da; Yazın kardeşim hesap sorun.

Yarın ilk işim Eğer ulaşabilirsem yatırımcı ilişkilerini arayıp soracağım. Bu kadar parlak bir şirketin Bu genel yönetim giderleri kalemi altındaki temsil giderleri gibi saçma sapan giderlerin; Bir şekilde hesabı sorulması lazım.

Unutmayın sizler bir şirketin resmi olarak ortağısınız.

8.  Alıntı Originally Posted by Kivancmtl Yazıyı Oku
    Kaç gün taban yaparız. Yarın kesin gibi. Kuşluda herkes isyanda. Şirketine güvenen yarın mal toplayabilir. Yarın iskontolu bir gün olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Taban falan olmaz. Hatta yeşil bekliyorum küçük de olsa.

Sayfa 439/555 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •