Sayfa 14/20 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
Arama sonucu : 154 madde; 105 - 112 arası.

Konu: OSMEN - Osmanlı Menkul

net 6 kurus temettu veriyormus

tuuh kacirdik bea bilseydim alirdim bugun biraz

neyse yarin yine serbest dusus devam ederse biraz alim yapmayi planliyorum

"bir yatırım tavsiyesi değildir"

2020 2Ç Toplam : 21.755.000 ₺

2021 2Ç Toplam : 40.110.000 ₺

gercekten cok cok iyi kar geldi, hayirlisi olsun. f/k 6.15.

bist'te ki muazzam hacim daralmasina ragmen 2020'deki 2. ceyrek karliligini korumasi guzel.

ozsermaye buyumus ve ozsermaye karliligi %50 duzeyinde seyrediyor.

3. Yahu bütün karı genel yönetim gideri silmiş süpürmüş ; gelir tablosunun sonuna bakıp iyi para kazanmış demek sizi üzebilir. Amortisman gideri düzeltmesi olmasa kar mar yok. İyi bakın bilançoya.

Bu şirkete güvenmem mümkün değil.

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Yahu bütün karı genel yönetim gideri silmiş süpürmüş ; gelir tablosunun sonuna bakıp iyi para kazanmış demek sizi üzebilir. Amortisman gideri düzeltmesi olmasa kar mar yok. İyi bakın bilançoya.

Geçmiş bilançolarını kontrol etmiyorsunuz galiba Genel yönetim gideri %oranı olarak geçtiğimiz dönemlerde kaçmış bu dönemdeki %lik dilimi nasıl ve açıkladığı faaliyet raporunu okuyunuz bence şirket benim hesaplamamın ve beklentimin çok üzerinde kar açıklamış helal olsun Düzenli temettü ödeyen bir şirket benim çok çok hoşuma gitti açıkcası Bu sene Güzelde bir sermaye arttırımı yaparsa Tadından yenmez diyorum bu şirket bol kazançlar.
    NOT: Geçen senede gördüğü zirve fiyatının %50 altında işlem görüyor şuan bunun sebebi ise bilançonun çok kötü beklenmesiydi ama şirket beklenilenin çok çok üstünde bir performans sarfettiğini düşünüyorum.

Sn. Gueno 33 Allaha şüķür bilanço okuma konusunda kendimize güveniyoruz.

ben bilancoya baktim , bana göre.sonuç harika

20 milyon sermayesi olan sirket 40 milyon kar aciklamis 6 aylik gelir tablosunda ve ozsermaye buyumesi devam ediyor 4 ceyrek toplamina gore ozsermaye karliligi %50'nin uzerinde yani kusura bakmayin da bundan iyisi şam da kayisi derler !!!

siz 6 aylik 40 milyon kar'i (hemde bist icinde hacimler yerde surunurken ve rekabetin tamamen b..ku cikmisken) begenmiyorsaniz, tabiki buraya yatirim yapmayin.

ben 2021 yilini detayli inceledim kari ve nereden geldigini iyi biliyorum.

cok az hissem var 1000 lot aldim daha yeni (cuma günü-dün yani) ? ama ben bistte son ceyrek de hacimlerin de artacagini dusunuyorum ve pazartesi den itibaren portfoyumde osmanli yatirim miktarini kademeli artirmayi dusunuyorum. 2021 mali tablolarini da gormeden satmayacagim.

ben yonetimi tebrik ederim bu ortamda bile buyumesini muhafaza ederek cok iyi kar acikladigi icin. dogruya dogru!

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Yahu bütün karı genel yönetim gideri silmiş süpürmüş ; gelir tablosunun sonuna bakıp iyi para kazanmış demek sizi üzebilir. Amortisman gideri düzeltmesi olmasa kar mar yok. İyi bakın bilançoya.

Son düzenleme : hayek; 31-07-2021 saat: 10:11.

bu hissede hedefler oldukca buyuk olabilir

niye ?

yil sonu 80-90 milyon arasi kar cok olasi çünkü.

bu durumda 20 milyon sermeyeli sirket hisse basi 4-4.5 lira arasi kar uretiyor.

22.50 lira fiyat normal degil.

ayrica ozsermaye hizla buyuyor, sermaye artisi (kar payi seklindede olabilir) oldukca olasi.

yil sonu 80-90 kar gelirse TL bazli tarihi zirvelerini gecmesi cok olasi.

karlilik gercekten etkileyici ve umit verici . (ozellikle bist hacim olarak surunurken bu durumda)

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku

sonuca bakacaksin..2.çeyrek kötü bir çeyrekti..

evet kotu bir ceyrekti sn. r-e-x ama buna ragmen gecen seneki 2. ceyrek.karliligini korumus durumda (ki hatirlarsaniz pandeminin ilk donemi idi ve muazzam hacim patlamasi olmustu)

ben.osmanlinin gercekten 2. ceyrek toplami olan 40.1 milyon karını cok cok begendim.

buyumenin non-stop devam ediyor olmasi cok umit verici
     Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    sonuca bakacaksin..2.çeyrek kötü bir çeyrekti..

Sayfa 14/20 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •