Sayfa 107/132 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon
Arama sonucu : 1049 madde; 849 - 856 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1. [QUOTE=agg;5466644]
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku

Anlaştığımızı nereden çıkarttın. ? Bedelsizin Özkaynaklar içinden dağıtılabileceğini defalarca söyledim. UFRS dert değil. Senin iddana göre hiç bir Holding sermaye arttırımı yapamaz. AEFES te 29 adet iştirak var, adı holding olmasada neticede Holding statüsünde.
    Bedelsiz dağıtan hisseyi sevmem. Yüksek sermayeli şirketi de elden çıkartırım. Bu kadar.
    koç holding https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/916213 kar dağıtım tablosu adam vuk bilanço 2.8 milyar kar elde etmiş bunun 1.1 dağıtmış gemmiş yıl zararı yok 1.7 milyar serbest yedek sadece 2021 den var2020 de 2 milyar kar yapmış 800 dağıtmış 1.2 milyar yedek vs geliyor koç bedelsiz niye yapmasın 0 geçmiş yıl zararı milyarlarca tl serbest yedeği var sabancıda keza aynı böyle bistde 10 larca firma var egeen vs
    10 larca kat bedelsiz yapan kartonsan 2020 kar dağıtım tablosu ekte
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/922037
    temettü vermiş 50 küsür milyonda serbest yedek kalmış agde bu yok vuk göre zarar ediyor elma ile armutu karşılatırmayalım

2. Btcim'in ,2018'deki %125 bedelsizini inceleyin.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Btcim'in ,2018'deki %125 bedelsizini inceleyin.
    Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin 2.076.133,94 TL'sı gayrimenkul satış karından ve 97.923.866,06 TL 'sı olağanüstü yedeklerden olmak üzere toplam 100.000.000 TL 'sının sermayeye ilave edilmek sureti ile %125 oranında bedelsiz artırılarak 80.000.000 TL 'dan 180.000.000 TL 'na yükseltilmesine

gayrimenkul satmış yenileme fonu ayırmuş bu fonu ve yedekleri sermayeye eklemiş

2017 vuk göre 18 milyon kar yapmış yedeklere atmış
    2016 17 milyon serbest yedek
    2015 69 milyon yedek diye gidiyor sıkıntı yok bu arttımımda
    batıçim 2018 sonrası ufrsde yüksek zarar ediyor (batı söke fabrika yatırımını dövizli yaptığından) konsolidasyondan

4. GM satmamıştı , porföyündeki gm'leri yeniden değerlemişti diye hatırlıyorum.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    GM satmamıştı , porföyündeki gm'leri yeniden değerlemişti diye hatırlıyorum.
    sayın british o değerlemeyi firmaya yaptıran benim bide sizin ısızuya yaptırdım

yeniden değerleme kazançları sermayeye ilave edilmez bugün arsan 1 milyon olur yarın 500 bine düşerse sermaye mi azaltılacak ?
    7326 kanunla bunu yapabilirsiniz yani 31 aralığa kadar ondada alım tarindeki üfe ile mayıs 2021 arasındaki üfe artışı kadar expertize göre değil
    arsayı 1 milyondan 1 ocak 2010 aldınız şuan ederi 50 milyon olsun ekspertiz raporu ile 49 milyonu ufrs de arttırısınız (yatırım amaçlı gayrimenkuller hariç o direk gelir tablosuna yatırım faaliyetinden gelirlere gider) öz sermayeye gidecek değerleme üretimde yada şirkette kullanılan makina bina arsa değerlemeleri
    vuk tanına hakta 1 ocak 2010 üfe endeksi 50 şuanda 250 olsun 250/50=5 kat
    1 milyon *5=5 milyon yeni değer olur 4 milyonu sermaye olarak arttırabilirisniz

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ne zaman sattı, sattığı gayrimenkul büyükmüydü kapta yayınlatma zorunluluğu varmıydı ? (önemli nitelikteki işlem) bilmiyorum ki rakam küçük 2 küsür milyon
    sermaye artışı 2017 finansal tablosuna göre yapılmış
    ufrs özkaynağında 341 milyon değerleme gelmiş
    sermaye artışı 2. çeyrekte tammalanmış 2. çeyrek fiannsal tablosunda sermaye 180 milyon
    değerleme farklarında aynı rakam 341 milyon bulunmakta

8. Ben , bir gm satışı haberi hatırlamıyorum.

Sayfa 107/132 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •