Sayfa 825/1004 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 6,593 - 6,600 arası.

Konu: Viop XXXIV

1.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben 2 ay önce söyledim , 2 tl ye yapı kredi mı olur alın 6 ay sonra yüzde elli (en az) karla satarsınız diye..
    yüzde elli kar bırakacak bilgiyi verdim(6 ayda) daha ne diim..

viop kumardır bu arada beyim , ben kumar oynamam..
    hadi bi kıyak daha ;
    3.75 e afyon çimento mu olur alın 1 yıl sonra yüzde 100 karla satarsınız..
    ulan bugün cuma , bu son olsun..
    chz var coin piyasasında al onu , 1 dolara satarsın..
    Çizdirdiniz afyonu valla! bol kazanç.

2.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Hocam ilginize çok teşekkür ederim. "Piyasa düşerken para kazanmak" öyle kolay iş değilmiş demek ki bunu anladım. Viop maceramı brüt 6 lira kârla noktalıyorum. kârda olan şanslı azınlıktayım )
    Vadeli piyasa asıl olarak hedge yani riski yönetmek içindir. Teminatınızı iyi ayarlayıp endeks üstü performans (düşüş ve yükseliş olabilir) göstereceğine inandığınız hisse senetlerinde endeks ile birlikte pozisyon alırsanız hem az işlem yapar az komisyon öderseniz hem de riskinizi yönetmiş olursunuz.

Daha açık olmak gerekirse THYAO'da yükseliş bekliyorsunuz. THYAO uzun + XU030 kısa iki pozisyon açarsınız pozisyon büyüklükleri denk olacak şekilde. Endeks düşerse haklıysanız THYAO daha az düşer. Endeks çıkarsa THYAO daha çok çıkar. Aradaki fark karınız olur. Ama öncesinde bunun hesabı ve pozisyona giriş noktaları için teorik fiyat ve vade geçişlerini de iyice anlamanız gerek. Hatta ileriki seviyede bu iki pozisyon büyüklüğünde dolar uzun pozisyon alıp dolara karşı da hedge edilmesi gibi bir strateji de var.

Eklemek gerek bu stratejiyi de boşa çıkaracak hareketler oluyor. Arada bir reset atıyorlar bu strateji ile ilerlemeye çalışanlara.

3. nasıl forum yav..!!
    olay ne ara siyasal islama islama ve dinlere döndü.!!!
    NE BEKLİYORDUNUZ AKEPE DÖNEMİNDE PARA TABİ Kİ İSLAMCILARDA.!!!
    borsa sı da siyasal islam olur tabi.!!

4. PARASINI bera kombassan gibi şirketlere kaptırmayanlar SİYASAL islama laf etmemeli.!!!
    bizatihi şahit olduğum sokuk konya şirketlerinde çok geçirmişliğim var.!!!
    BERA MI onun allahı ile benim allahım aynı değil.!!!
    yaşanılan islam da aynı değil....
    özetle burada yazacaklarım çoğu kişiye ters gelir fıtratı kaldırmaz

Alıntı Originally Posted by LeoTR Yazıyı Oku
    Vadeli piyasa asıl olarak hedge yani riski yönetmek içindir. Teminatınızı iyi ayarlayıp endeks üstü performans (düşüş ve yükseliş olabilir) göstereceğine inandığınız hisse senetlerinde endeks ile birlikte pozisyon alırsanız hem az işlem yapar az komisyon öderseniz hem de riskinizi yönetmiş olursunuz.

Daha açık olmak gerekirse THYAO'da yükseliş bekliyorsunuz. THYAO uzun + XU030 kısa iki pozisyon açarsınız pozisyon büyüklükleri denk olacak şekilde. Endeks düşerse haklıysanız THYAO daha az düşer. Endeks çıkarsa THYAO daha çok çıkar. Aradaki fark karınız olur. Ama öncesinde bunun hesabı ve pozisyona giriş noktaları için teorik fiyat ve vade geçişlerini de iyice anlamanız gerek. Hatta ileriki seviyede bu iki pozisyon büyüklüğünde dolar uzun pozisyon alıp dolara karşı da hedge edilmesi gibi bir strateji de var.

Eklemek gerek bu stratejiyi de boşa çıkaracak hareketler oluyor. Arada bir reset atıyorlar bu strateji ile ilerlemeye çalışanlara.
    bu benim sıklıkla uyguladığım bir yöntem..güzel noktalara değinmişsiniz. teorik fiyat, vade geçişleri gibi nüanslarla beraber..

ama dolara karşı hedge edilmesi makul bir yaklaşım olmakla beraber ucuz bir yöntemi bulunamazsa kullanılan sermayenin getirisini azaltabilir.. ayrıca "hisse vs endeks" pair işlemini yaptığında zaten dolar faktörünü denklemden çıkarıyorsun zira dolar iki enstrüman üzerinde de etkili..pair işlemi ile sadece birbirlerine karşı performansa oynuyorsun.. ama şu olabilir, bu tür işlemler ile sistematik biçimde güzel getiri yapılırsa nakite dönüldüğünde dolar istiflenebilir.. ama dolara karşı hedge etmenin maliyeti az bir yöntemi varsa elbette kullanılmalı.. burada dolara karşı hedge derken toplam portföyün dolar değerini anlıyorum..yoksa pair işlemi kendi içinde zaten piyasa nötr büyük oranda.. özellikle kullanılan hisse pozisyon açılan endekste (xu030) önemli bir bileşense..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    -aps -60.000 azalmış..yıllarca bu işe kafa yordum ama bir şey çıkmadı

-günlükten 15 daklığa her şey al da...(an itibariyle)

-bugün notumuzu değelendirilmesi varmış.

-yabancı geçen hafta 160 mil. dolar almış

çarşambadan sonra işlem yapmadım. geceye flat girerim...

gelecek hafta yine bir for. oluşur.
    Süper strateji. Elle oynayan kişi kendine ara ara izin vermeli ÖZELLİKLE kazandıktan ve kaybettikten sonra.

Sıcağı sıcağına, eğer kazandıysanız gaza gelip sıvıyorsunuz, kaybettiyseniz de intikam alacağım diye iyice batıyorsunuz.

Mart ayından beri ilk kez 3 gün işlem yaptım, çok da yüksek komisyon ödemişim dön dön kırk kere. Kazandık mı kazandık. Bundan sonra %90 ihtimalle kaybedeceğim. Sakinleşip güzel bir durum görene kadar artık elle yok, bu hafta kesinlikle yok.

7. 9.28 -29 dan spotta yonca alımı yaptım.
    stoplos la beraber treda amaçlı.
    Baktım RTE sel bölgesinde cumadan sonra sıkıntılı bir yorum olmaz,
    dolares 8.53 aşağı kırmak için deniyor teknik olarak kırarsa aşağıda 8.45 gündemde küçük bir seneryom bu işlermi bakıcaz.

8. Arkadaşlar konu dışı ama bilgisi olanlar özelden de cevaplayabilir burayı meşgul etmemek açısından.
    Kıbrıs Lefke üniversitesinde okuyan veya çocuğunu okutan var mı?
    Varsa genel olarak bilgi verebilir mi?
    Okul, çevre ve yaşam koşulları, orada ne yapılır ne yapılmaz vs…
    Cevaplayan olursa şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa 825/1004 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •